Seo

SEO Yaparken Google Gibi Düşünmek

SEO yaparken yapılan en büyük hatalardan biri de, Google’ı geri plâna atmaktır. Evet, bir çok kişi Google arama motoru içerisinde yükselmek ister. Lakin bir türlü Google’ı dikkate almaz ve ön plâna Google’ı katmaz. Oysa ki bu çok yanlıştır. Zira sizin her hareketiniz, Google tarafından uygun bulunmalıdır. Onun gibi hareket etmeniz gerekmektedir. Ancak bu şekilde başarıya ulaşmanız mümkün olacaktır.

Google Gibi Düşünmek Nedir?

Bu arama motoru niye kuruldu? Kurulduktan sonra rakiplerine oranla neden çok daha fazla büyüdü? Google diğer arama motorlarından neden farklı? İşte, bu temel soruları sormanız halinde dahi siteniz için yapacağınız SEO çalışmasında fayda elde edebileceğiniz bir çok önemli noktaya ulaşabilirsiniz.

Google, herkesin de gördüğü üzere çok basit ve sade bir sitedir. Her ne kadar milyarlara ulaşsa da, alt tabanda yüzlerce profesyonel hizmet yer alsa da, Google normal kullanıcıya basit bir şekilde ulaşır. Sonuçları basit bir şekilde verir. Yani, bu arama motoru sadelik kavramına ve kullanıcıya herhangi bir sıkıntı olmadan doğrudan bilgi verme konusuna çok değiniyor.

Google, her zaman kullanıcı odaklı düşünür. Önemli olan kullanıcıya ulaşmaktan öte, ulaştıktan sonra ne verdiğindir hususunda çalışır bu arama motoru. Yani gerçek bir bilgi, özgün bir bilgi vermek ve kullanıcı için faydalı bir site oluşturmak gerekir.

İşte, bu şekilde daha bir çok temel nokta bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat etmeniz ve sadece Google ne yapmış? Siteleri nasıl? Nasıl hizmet veriyor? Sorularını düşünmeniz, sizlere çok iyi fikirler sunacaktır.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
Social-Media-475x337
Yeni web sitesi açtım Seo ?
kopya çekme
Orijinal İçerik gerçekten de önemli mi ?

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage