23 Kasım 2013

SEO Yaparken Google Gibi Düşünmek

SEO yaparken yapılan en büyük hatalardan biri de, Google’ı geri plâna atmaktır. Evet, bir çok kişi Google arama motoru içerisinde yükselmek ister. Lakin bir türlü Google’ı dikkate almaz ve ön plâna Google’ı katmaz. Oysa ki bu çok yanlıştır. Zira sizin her hareketiniz, Google tarafından uygun bulunmalıdır. Onun gibi hareket etmeniz gerekmektedir. Ancak bu şekilde başarıya ulaşmanız mümkün olacaktır.

Google Gibi Düşünmek Nedir?

Bu arama motoru niye kuruldu? Kurulduktan sonra rakiplerine oranla neden çok daha fazla büyüdü? Google diğer arama motorlarından neden farklı? İşte, bu temel soruları sormanız halinde dahi siteniz için yapacağınız SEO çalışmasında fayda elde edebileceğiniz bir çok önemli noktaya ulaşabilirsiniz.

Google, herkesin de gördüğü üzere çok basit ve sade bir sitedir. Her ne kadar milyarlara ulaşsa da, alt tabanda yüzlerce profesyonel hizmet yer alsa da, Google normal kullanıcıya basit bir şekilde ulaşır. Sonuçları basit bir şekilde verir. Yani, bu arama motoru sadelik kavramına ve kullanıcıya herhangi bir sıkıntı olmadan doğrudan bilgi verme konusuna çok değiniyor.

Google, her zaman kullanıcı odaklı düşünür. Önemli olan kullanıcıya ulaşmaktan öte, ulaştıktan sonra ne verdiğindir hususunda çalışır bu arama motoru. Yani gerçek bir bilgi, özgün bir bilgi vermek ve kullanıcı için faydalı bir site oluşturmak gerekir.

İşte, bu şekilde daha bir çok temel nokta bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat etmeniz ve sadece Google ne yapmış? Siteleri nasıl? Nasıl hizmet veriyor? Sorularını düşünmeniz, sizlere çok iyi fikirler sunacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz