Seo

SEO Yaparken Google Gibi Düşünmek

0

SEO yaparken yapılan en büyük hatalardan biri de, Google’ı geri plâna atmaktır. Evet, bir çok kişi Google arama motoru içerisinde yükselmek ister. Lakin bir türlü Google’ı dikkate almaz ve ön plâna Google’ı katmaz. Oysa ki bu çok yanlıştır. Zira sizin her hareketiniz, Google tarafından uygun bulunmalıdır. Onun gibi hareket etmeniz gerekmektedir. Ancak bu şekilde başarıya ulaşmanız mümkün olacaktır.

Google Gibi Düşünmek Nedir?

Bu arama motoru niye kuruldu? Kurulduktan sonra rakiplerine oranla neden çok daha fazla büyüdü? Google diğer arama motorlarından neden farklı? İşte, bu temel soruları sormanız halinde dahi siteniz için yapacağınız SEO çalışmasında fayda elde edebileceğiniz bir çok önemli noktaya ulaşabilirsiniz.

Google, herkesin de gördüğü üzere çok basit ve sade bir sitedir. Her ne kadar milyarlara ulaşsa da, alt tabanda yüzlerce profesyonel hizmet yer alsa da, Google normal kullanıcıya basit bir şekilde ulaşır. Sonuçları basit bir şekilde verir. Yani, bu arama motoru sadelik kavramına ve kullanıcıya herhangi bir sıkıntı olmadan doğrudan bilgi verme konusuna çok değiniyor.

Google, her zaman kullanıcı odaklı düşünür. Önemli olan kullanıcıya ulaşmaktan öte, ulaştıktan sonra ne verdiğindir hususunda çalışır bu arama motoru. Yani gerçek bir bilgi, özgün bir bilgi vermek ve kullanıcı için faydalı bir site oluşturmak gerekir.

İşte, bu şekilde daha bir çok temel nokta bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat etmeniz ve sadece Google ne yapmış? Siteleri nasıl? Nasıl hizmet veriyor? Sorularını düşünmeniz, sizlere çok iyi fikirler sunacaktır.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
deindexedfromgoogle
Sitem neden Google da çıkmıyor çözüm ve önerileri
video_backlink_1
Video Backlink nedir?Nasıl Yapılır?

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz