Seo

SEO Yaparken Önceden Hazırlanmak

0

Bir e-ticaret sitesi açtınız ya da kendinize ait farklı bir kategoride normal içerik sitesi kurdunuz… Belki de birinin sitesi için SEO çalışması yapacaksınız. Eğer başarılı bir sonuç almak istiyor iseniz her türlü çalışmada önceden bir hazırlık sürecine girmeniz gerekir. Bu süreç, işin başarılı olmasında çok ciddi bir öneme sahiptir. Lakin ülkemiz SEO çalışması yapan bireyleri ne yazık ki b konuda pek bilgi sahibi değildir.

Analiz ve İş Plânı

SEO yapmak, bir çok kişi tarafından kısa süre içerisinde başarı olarak bilinir. Oysa ki uzun vadeli ve gerçekten etkili bir SEO çalışması yapmak için çok ciddi bir vakit, çalışma düzeni gerekir. Bunu yapabilmek için ise doğru bir iş planı ile geçer. Çalışmalara başlamadan hemen önce yapılacak bir kaç not almada bu konuda işe yaramaz. Yapmanız gereken uzunca bir süre araştırmaktır. Evet, sadece araştırmak…. Çalışma yapacağınız kelimede kimler var? Bu siteler kaç yıldır aktif? Temelinde ne gibi SEO çalışmaları yatıyor? İçerik düzenli ve scriptleri nedir? Sitenin genel açılış hızı gibi özellikleri nelerdir? Siz ne kadarlık bir çalışma yapabilirsiniz? Bu çalışma esnasında ne gibi gelişmeler olabilir ve bunlara karşı ne gibi önlemler alabilirsiniz? …

Bu sorulara ve bunlar gibi daha onlarca sorulara cevap vermeniz, çıkacağınız SEO çalışması yolunda başarılı olabilmeniz için sizlere çok büyük bir rehberlik sağlayacaktır.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
seo-ozgunluk
Görselliğe Görsellik Katın, Uyumu Arttırın
wordpress-mobile-app
WordPress Mobil Uygulama eklentisi

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz