8 Aralık 2013

SEO Yaparken Önceden Hazırlanmak

Bir e-ticaret sitesi açtınız ya da kendinize ait farklı bir kategoride normal içerik sitesi kurdunuz… Belki de birinin sitesi için SEO çalışması yapacaksınız. Eğer başarılı bir sonuç almak istiyor iseniz her türlü çalışmada önceden bir hazırlık sürecine girmeniz gerekir. Bu süreç, işin başarılı olmasında çok ciddi bir öneme sahiptir. Lakin ülkemiz SEO çalışması yapan bireyleri ne yazık ki b konuda pek bilgi sahibi değildir.

Analiz ve İş Plânı

SEO yapmak, bir çok kişi tarafından kısa süre içerisinde başarı olarak bilinir. Oysa ki uzun vadeli ve gerçekten etkili bir SEO çalışması yapmak için çok ciddi bir vakit, çalışma düzeni gerekir. Bunu yapabilmek için ise doğru bir iş planı ile geçer. Çalışmalara başlamadan hemen önce yapılacak bir kaç not almada bu konuda işe yaramaz. Yapmanız gereken uzunca bir süre araştırmaktır. Evet, sadece araştırmak…. Çalışma yapacağınız kelimede kimler var? Bu siteler kaç yıldır aktif? Temelinde ne gibi SEO çalışmaları yatıyor? İçerik düzenli ve scriptleri nedir? Sitenin genel açılış hızı gibi özellikleri nelerdir? Siz ne kadarlık bir çalışma yapabilirsiniz? Bu çalışma esnasında ne gibi gelişmeler olabilir ve bunlara karşı ne gibi önlemler alabilirsiniz? …

Bu sorulara ve bunlar gibi daha onlarca sorulara cevap vermeniz, çıkacağınız SEO çalışması yolunda başarılı olabilmeniz için sizlere çok büyük bir rehberlik sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz