Seo

SEO Yaparken Önceden Hazırlanmak

Bir e-ticaret sitesi açtınız ya da kendinize ait farklı bir kategoride normal içerik sitesi kurdunuz… Belki de birinin sitesi için SEO çalışması yapacaksınız. Eğer başarılı bir sonuç almak istiyor iseniz her türlü çalışmada önceden bir hazırlık sürecine girmeniz gerekir. Bu süreç, işin başarılı olmasında çok ciddi bir öneme sahiptir. Lakin ülkemiz SEO çalışması yapan bireyleri ne yazık ki b konuda pek bilgi sahibi değildir.

Analiz ve İş Plânı

SEO yapmak, bir çok kişi tarafından kısa süre içerisinde başarı olarak bilinir. Oysa ki uzun vadeli ve gerçekten etkili bir SEO çalışması yapmak için çok ciddi bir vakit, çalışma düzeni gerekir. Bunu yapabilmek için ise doğru bir iş planı ile geçer. Çalışmalara başlamadan hemen önce yapılacak bir kaç not almada bu konuda işe yaramaz. Yapmanız gereken uzunca bir süre araştırmaktır. Evet, sadece araştırmak…. Çalışma yapacağınız kelimede kimler var? Bu siteler kaç yıldır aktif? Temelinde ne gibi SEO çalışmaları yatıyor? İçerik düzenli ve scriptleri nedir? Sitenin genel açılış hızı gibi özellikleri nelerdir? Siz ne kadarlık bir çalışma yapabilirsiniz? Bu çalışma esnasında ne gibi gelişmeler olabilir ve bunlara karşı ne gibi önlemler alabilirsiniz? …

Bu sorulara ve bunlar gibi daha onlarca sorulara cevap vermeniz, çıkacağınız SEO çalışması yolunda başarılı olabilmeniz için sizlere çok büyük bir rehberlik sağlayacaktır.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
SEO nun faydaları nelerdir?
seo-sosyal-medya
Seo yapma hakkında

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage