Seo

Seo yapma hakkında

seo-sosyal-medya
0

seo-sosyal-medya

İnternetin gelişmesi ile beraber iki şey çok büyük önem kazanmış oldu. İlki Arama motorları,İkincisi de Seo. Arama motorlarının önem kazanmış olması ile beraber milyonlarca internet sayfası arasında büyük bir rekabet oluşmaya başladı.

Bu rekabetler sonucunda ise arama motorlarında daha üst sıralarda listelenmeyi sağlayabilecek olan yöntemlerin bulunması ile beraber Seo terimi ortaya çıkmış oldu. Bir web sayfası için arama motorları ve seo çok hayati bir önem taşımaktadır.

Arama motorlarında ise daha üst sıralarda listelenebilmenizi sağlayacak bazı ipuçlarına göz atacak olursak:

Öncelikle seo sabır istemekte olan bir süreçtir. Bu sabırı gösterebilmeniz ve motivasyonunuzu asla kaybetmemeniz gerekiyor

Anahtar Kelimeler ile İlgili İpuçları:

– Doğru olan anahtar kelimelerin Meta Tag kodlarında kesinlikle kullanılması gerekmektedir.

– Web sayfanızda kullanmış olduğunuz makalelerin(içeriklerin) kesinlikle özgün olması gerekmektedir; ayrıca kullanılan bu makalelerde anahtar kelimelerinize de yer vermelisiniz. Makalede bulunan toplam sözcüklerin sayısı ile anahtar kelimelerin sayısının oranı ise %3-%5 arasında olmalıdır. Yani bir makale 100 sözcükten oluşuyor ise içinde en az 3 ,en fazla da 5 tane anahtar kelime bu makalenin içinde kesinlikle geçmelidir.

– Google botları da <h1> taglarını çok sevmektedir. Bu nedenle <h1> tagı içinden anahtar kelime kullanmanız da sitenize oldukça fayda sağlayacaktır.

– Domainizi alır iken anahtar kelimenizin geçmiş olduğu bir isim kayıt ettirmelisiniz.

– Google Botları web sayfanızdaki resimleri maalesef göremezler. Bu neden ile resimleri seo yönünden faydalı bir hale getirebilmek için resimleri botların okuyabileceği bir şekilde düzenlemelisiniz.

Resimlerinizi <alt> <title> kodlarını kullanıp botlara tanıtabilirsiniz. <alt>= resim hakkında açıklama <title>= resmin başlığı olarak kullanılmaktadır. Görselinizi Google Botlarına tanıtır iken aşırı bir şekilde kullanılmakta olan anahtar kelime kullanımı ise spam riskini arttırmaktadır.

– Web sayfaları birbirinden çok farklı olan alt sayfalardan oluşmaktadırlar. Bu alt sayfaların ise birbirinden farklı olan Meta description ve Meta keywordslere sahip olması gerekiyor. Yani sayfalardaki içerik ler değiştikçe bulunmakta olan Meta description ve Meta keywordsler de kesinlikle değişmelidir.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
SEO nun faydaları nelerdir?
Dinamit ile balık tutmak (Blackhat Seo)

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz