Seo

Seo yapma hakkında

seo-sosyal-medya

seo-sosyal-medya

İnternetin gelişmesi ile beraber iki şey çok büyük önem kazanmış oldu. İlki Arama motorları,İkincisi de Seo. Arama motorlarının önem kazanmış olması ile beraber milyonlarca internet sayfası arasında büyük bir rekabet oluşmaya başladı.

Bu rekabetler sonucunda ise arama motorlarında daha üst sıralarda listelenmeyi sağlayabilecek olan yöntemlerin bulunması ile beraber Seo terimi ortaya çıkmış oldu. Bir web sayfası için arama motorları ve seo çok hayati bir önem taşımaktadır.

Arama motorlarında ise daha üst sıralarda listelenebilmenizi sağlayacak bazı ipuçlarına göz atacak olursak:

Öncelikle seo sabır istemekte olan bir süreçtir. Bu sabırı gösterebilmeniz ve motivasyonunuzu asla kaybetmemeniz gerekiyor

Anahtar Kelimeler ile İlgili İpuçları:

– Doğru olan anahtar kelimelerin Meta Tag kodlarında kesinlikle kullanılması gerekmektedir.

– Web sayfanızda kullanmış olduğunuz makalelerin(içeriklerin) kesinlikle özgün olması gerekmektedir; ayrıca kullanılan bu makalelerde anahtar kelimelerinize de yer vermelisiniz. Makalede bulunan toplam sözcüklerin sayısı ile anahtar kelimelerin sayısının oranı ise %3-%5 arasında olmalıdır. Yani bir makale 100 sözcükten oluşuyor ise içinde en az 3 ,en fazla da 5 tane anahtar kelime bu makalenin içinde kesinlikle geçmelidir.

– Google botları da <h1> taglarını çok sevmektedir. Bu nedenle <h1> tagı içinden anahtar kelime kullanmanız da sitenize oldukça fayda sağlayacaktır.

– Domainizi alır iken anahtar kelimenizin geçmiş olduğu bir isim kayıt ettirmelisiniz.

– Google Botları web sayfanızdaki resimleri maalesef göremezler. Bu neden ile resimleri seo yönünden faydalı bir hale getirebilmek için resimleri botların okuyabileceği bir şekilde düzenlemelisiniz.

Resimlerinizi <alt> <title> kodlarını kullanıp botlara tanıtabilirsiniz. <alt>= resim hakkında açıklama <title>= resmin başlığı olarak kullanılmaktadır. Görselinizi Google Botlarına tanıtır iken aşırı bir şekilde kullanılmakta olan anahtar kelime kullanımı ise spam riskini arttırmaktadır.

– Web sayfaları birbirinden çok farklı olan alt sayfalardan oluşmaktadırlar. Bu alt sayfaların ise birbirinden farklı olan Meta description ve Meta keywordslere sahip olması gerekiyor. Yani sayfalardaki içerik ler değiştikçe bulunmakta olan Meta description ve Meta keywordsler de kesinlikle değişmelidir.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
hostingal
Siteniz için hosting seçmenin Seo’ya yararı var mı?
wordpres-sitenin-hitini-artırmak
Tasarım ve Seo bağlantısı
7 Comments
 • kırşehir güncel Oca 30,2015 at 18:49

  seo gerçekten siteler için çok önemli bir konu olmazsa olmaz

 • TipAdam Oca 24,2015 at 17:04

  SEO, özellikle bizim gibi site sahipleri için gerçekten çok önemli bir olay. Google tarafından öne çıkarılmak ve rakip sitelerle rekabet bambaşka bir durumken, birde tüm arama motorlarında bu rekabeti sürdürmek; gerçekten oldukça önemli bir çalışma ile gelmektedir. Verimli bir paylaşım olmuş, kesinlikle dikkat edilmesi ve doğru uygulanması gerekmektedir!

 • Serkan Oca 10,2015 at 23:09

  Güzel paylaşım bu ara google bulunmada sorun yaşıyorum. Deneyeceğim.

 • can Oca 5,2015 at 09:34

  seo için herşeyi yazmışsınız bizede uygulamak kaldı

 • eca kombi Ara 8,2014 at 16:00

  çok güzel bir yazı olmuş tebrik ederim.

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage