26 Kasım 2013

Şimdi de Facebook Mezarlığı Çıktı

İnternet dünyasında gerçekten bir eksiklik olarak görülen konu nihayet giderildi ve Facebook mezarlığı açıldı.

Facebook platformunda karşınıza çıkan ölüm haberleri, komik videoları ve çeşitli gereksiz paylaşımlar arasında çıkıyor ve bu sizi oldukça rahatsız ediyorsa artık yeni bir alternatifiniz var. Geçtiğimiz günlerde hizmet vermeye başlayan Sanctri, Faceobok kullanıcı ile ilgili ölüm haberlerine duyduğunuz üzüntüleri ifade edebileceğiniz bir alan oluşturdu.

Facebook mezarlığı uygulamasının geliştiricisi olan Jono Milner, herhangi bir arkadaşınız öldüğünde facebook üzerinde ne yapacağımızı bilmediğimizi belirtiyor. Belkide bu gibi üzüntülü konuların, Facebook gibi bir ortamda gündeme bile gelmesine gerek yok. Sanctri ise sosyal cenaze haberlerinin gerçekleşebileceği bir ”HayatKitabı” hazırlamanıza yardımcı oluyor.  Milner, bu uygulamayı geliştirirken, günlük sohbet akışında dün geceden kalma partiler ile ilgili fotoğraflar arasında üzüntülü paylaşımların olmamasını istiyor.

Sanctri uygulamasında yer alan insanları takip etmek yerine onları sadece hatırlıyorsunuz. Kişiler hakkında yapacağınız paylaşımlar, herkese açık veya  sadece istediğiniz kişiler görebiliyor. Sanctri’nin hazırladığı uygulamanın özellikleri bir hayli zengin, fakat ona rakip olarak Facebook mezarlıkları çıktığında işler karışabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz