İnternet Dünyası Sosyal Medya

Şimdi de Facebook Mezarlığı Çıktı

0

İnternet dünyasında gerçekten bir eksiklik olarak görülen konu nihayet giderildi ve Facebook mezarlığı açıldı.

Facebook platformunda karşınıza çıkan ölüm haberleri, komik videoları ve çeşitli gereksiz paylaşımlar arasında çıkıyor ve bu sizi oldukça rahatsız ediyorsa artık yeni bir alternatifiniz var. Geçtiğimiz günlerde hizmet vermeye başlayan Sanctri, Faceobok kullanıcı ile ilgili ölüm haberlerine duyduğunuz üzüntüleri ifade edebileceğiniz bir alan oluşturdu.

Facebook mezarlığı uygulamasının geliştiricisi olan Jono Milner, herhangi bir arkadaşınız öldüğünde facebook üzerinde ne yapacağımızı bilmediğimizi belirtiyor. Belkide bu gibi üzüntülü konuların, Facebook gibi bir ortamda gündeme bile gelmesine gerek yok. Sanctri ise sosyal cenaze haberlerinin gerçekleşebileceği bir ”HayatKitabı” hazırlamanıza yardımcı oluyor.  Milner, bu uygulamayı geliştirirken, günlük sohbet akışında dün geceden kalma partiler ile ilgili fotoğraflar arasında üzüntülü paylaşımların olmamasını istiyor.

Sanctri uygulamasında yer alan insanları takip etmek yerine onları sadece hatırlıyorsunuz. Kişiler hakkında yapacağınız paylaşımlar, herkese açık veya  sadece istediğiniz kişiler görebiliyor. Sanctri’nin hazırladığı uygulamanın özellikleri bir hayli zengin, fakat ona rakip olarak Facebook mezarlıkları çıktığında işler karışabilir.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
gol_mimimal_illustrations_03
Minimal Karakter Dünya Kupası Çizimleri
Blogger-Invitation-Email
Blogger nasıl yazarlık eklenir ?
1 Yorum

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz