Seo

Sıralamada düştüm diye panik yapmayın !

paraavi

paraavi

Kimi zaman insanlar sitelerini çakma Seo’culara emanet ederler. Bu çakma Seo’cular sitenin deyim yerindeyse “Anasını ağlatırlar”.

Forumlarda açılan konulara bir bakıyorum da adam yazmış ki 1000 TL harcadım fakat başarılı olamadım. Adamın o başarılı olamadım dediği siteye bir göz atayım dedim. İnanın daha o siteye giriş yapmak için bana para ödemeleri lazım. Almış bir Html template üzerine 500 tane keyword eklemiş sonra 1000 TL harcadım siteme niye kimse girmiyor. Zaten siteye girene kadar bir 30 saniye filan geçti yani. Merak etmesem o zaman kadar kalmazdım bile.

Para harcamadan önce tavsiyelerime bir bakın isterseniz;

Sektör araştırması

Gireceğiniz sektör ne olursa olsun girin bir araştırın. Rakipleriniz neler yapmış nelere dikkat etmiş. Ya en basitinden gir ahrefs.com’a bir bak nerelerden backlink almış bu site !

Fiyat araştırması

Her sektörün fiyatı değişiklik gösterebilir. Örneğin tatil kelimesi için 10.000 TL ile 15.000 TL arsında değişirken Oğuzhan isa temiz adlı bir keyword için daha ucuz fiyatlar ile yükselebilirsiniz.

Özel bir tasarım yaptırma

Tutan projeler çoğu zaman tasarımını yenilemek isterler. Bunu nedeni ise diğer projelere benzemek istememeleri ve kendi özgün tasarımlarını oluşturma istekleridir.

Etkili sitelerden tanıtım yazısı alma

Bu yöntem 2025 de olsak bile işe yarayacak en etkili Seo yöntemidir bana göre. Siteniz için haftada 4-5 siteden tanıtım yazısı almanızın çok büyük faydası olacaktır.

Sitemin sıralama düşmesini nasıl engellerim ? adlı yazımıza bakabilirsiniz :).

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzre :).

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
SEO nun faydaları nelerdir?
Seo bazlı site
Seo Bazlı Site Nasıl Oluşturulur ?
2 Comments
  • form çorbası Haz 5,2015 at 17:48

    Teşekkürler çok güzel bir yazı olmuş insanlar bu konuda bilinçlenmesi iyi

  • Mustafa May 28,2015 at 17:13

    Güzel bilgiler paylaştınız Oğuz bey Teşekkür ederim.

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage