6 Nisan 2014 paraavi

Sıralamada düştüm diye panik yapmayın !

paraavi

Kimi zaman insanlar sitelerini çakma Seo’culara emanet ederler. Bu çakma Seo’cular sitenin deyim yerindeyse “Anasını ağlatırlar”.

Forumlarda açılan konulara bir bakıyorum da adam yazmış ki 1000 TL harcadım fakat başarılı olamadım. Adamın o başarılı olamadım dediği siteye bir göz atayım dedim. İnanın daha o siteye giriş yapmak için bana para ödemeleri lazım. Almış bir Html template üzerine 500 tane keyword eklemiş sonra 1000 TL harcadım siteme niye kimse girmiyor. Zaten siteye girene kadar bir 30 saniye filan geçti yani. Merak etmesem o zaman kadar kalmazdım bile.

Para harcamadan önce tavsiyelerime bir bakın isterseniz;

Sektör araştırması

Gireceğiniz sektör ne olursa olsun girin bir araştırın. Rakipleriniz neler yapmış nelere dikkat etmiş. Ya en basitinden gir ahrefs.com’a bir bak nerelerden backlink almış bu site !

Fiyat araştırması

Her sektörün fiyatı değişiklik gösterebilir. Örneğin tatil kelimesi için 10.000 TL ile 15.000 TL arsında değişirken Oğuzhan isa temiz adlı bir keyword için daha ucuz fiyatlar ile yükselebilirsiniz.

Özel bir tasarım yaptırma

Tutan projeler çoğu zaman tasarımını yenilemek isterler. Bunu nedeni ise diğer projelere benzemek istememeleri ve kendi özgün tasarımlarını oluşturma istekleridir.

Etkili sitelerden tanıtım yazısı alma

Bu yöntem 2025 de olsak bile işe yarayacak en etkili Seo yöntemidir bana göre. Siteniz için haftada 4-5 siteden tanıtım yazısı almanızın çok büyük faydası olacaktır.

Sitemin sıralama düşmesini nasıl engellerim ? adlı yazımıza bakabilirsiniz :).

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzre :).

Sıralamada düştüm diye panik yapmayın !” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz