Seo

Sıralamada düştüm diye panik yapmayın !

paraavi
0

paraavi

Kimi zaman insanlar sitelerini çakma Seo’culara emanet ederler. Bu çakma Seo’cular sitenin deyim yerindeyse “Anasını ağlatırlar”.

Forumlarda açılan konulara bir bakıyorum da adam yazmış ki 1000 TL harcadım fakat başarılı olamadım. Adamın o başarılı olamadım dediği siteye bir göz atayım dedim. İnanın daha o siteye giriş yapmak için bana para ödemeleri lazım. Almış bir Html template üzerine 500 tane keyword eklemiş sonra 1000 TL harcadım siteme niye kimse girmiyor. Zaten siteye girene kadar bir 30 saniye filan geçti yani. Merak etmesem o zaman kadar kalmazdım bile.

Para harcamadan önce tavsiyelerime bir bakın isterseniz;

Sektör araştırması

Gireceğiniz sektör ne olursa olsun girin bir araştırın. Rakipleriniz neler yapmış nelere dikkat etmiş. Ya en basitinden gir ahrefs.com’a bir bak nerelerden backlink almış bu site !

Fiyat araştırması

Her sektörün fiyatı değişiklik gösterebilir. Örneğin tatil kelimesi için 10.000 TL ile 15.000 TL arsında değişirken Oğuzhan isa temiz adlı bir keyword için daha ucuz fiyatlar ile yükselebilirsiniz.

Özel bir tasarım yaptırma

Tutan projeler çoğu zaman tasarımını yenilemek isterler. Bunu nedeni ise diğer projelere benzemek istememeleri ve kendi özgün tasarımlarını oluşturma istekleridir.

Etkili sitelerden tanıtım yazısı alma

Bu yöntem 2025 de olsak bile işe yarayacak en etkili Seo yöntemidir bana göre. Siteniz için haftada 4-5 siteden tanıtım yazısı almanızın çok büyük faydası olacaktır.

Sitemin sıralama düşmesini nasıl engellerim ? adlı yazımıza bakabilirsiniz :).

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzre :).

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
servisleriguncelle
Daha hızlı index için ping servisleri
seo-ozgunluk
Görselliğe Görsellik Katın, Uyumu Arttırın

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz