Seo

Sitem neden Google da çıkmıyor çözüm ve önerileri

deindexedfromgoogle
0

Arama motorları, internetteki çoğu web sitesi trafiğinin ana kaynağıdır. Google dizinine eklenerek web dünyasındaki yerinizi alabilir ve bu büyük pastadan size düşen payınız olan trafiğinizden yararlanabilirsiniz. Bu makalede, WordPress sitenizin neden Google tarafından dizine eklenmediğini ve bu durumu düzeltmek için neler yapabilirsiniz onları konuşacağız.

Google Tarafından Eklenmeyen veya Kaldırılan Sitenizi Kurtarmak ve İşleri Normal Hale Getirmek

deindexedfromgoogle

Google’ın bir siteyi arama dizininden kaldırmasına neden olabilecek birçok neden vardır. Web sitelerinin tek tek indekslenmelerinin en yaygın sebeplerini inceleyeceğiz. Bunu yapmadan önce, sitenizin içeriğini kendiniz incelemeniz gerekir. Bir sitenin yasadışı ve zararlı içeriği varsa, Google arama sonuçlarına bu siteyi dahil etmez. Bunu söyledikten sonra Google’ın bir WordPress sitesinin dizinini indekslemesine katkı sağlayan bazı nedenlere bir göz atalım.

WordPress’te Arama Motoru Görünürlük Ayarlarını Kontrol Edin

WordPress, sitenizi arama motorlarından gizleme seçeneği ile birlikte gelir. Bu seçeneğin amacı site sahiplerinin arama trafiğini almadan sitelerinde çalışmasına izin vermektir. Web sitenizde, yönetici düzeyinde erişime sahip başka bir kullanıcının yanlışlıkla bu seçeneği etkinleştirmiş olması mümkündür.

WordPress tabanlı web sitenizin admin alanına giriş yapın ve “Ayarlar” (Settings) » “Okuma” (Reading) sayfasına gidin. Sayfanın altına inin, orada “arama motoru görünürlük seçeneği”ni bulacaksınız. Aşağıdaki resim sizlere yardımcı olacaktır:

searchenginevisibility

Arama motoru görünürlüğü seçeneğinin yanındaki kutunun işaretlenmemiş olduğundan emin olun. Eğer işaretlenmiş ise ayarlarınızı kaydetmek için onay kutusunun işaretini kaldırmanız ve değişiklikleri kaydet düğmesini tıklamanız gerekir.

Google Arama Konsolu ile Sitenizi Kontrol Edin

Google Webmaster Araçları paneliyle sitenizin durumunu kontrol edebilirsiniz. Google arama konsolu hesabınıza girdikten sonra Google, size üç ana bölümden oluşan bir raporlama ekranı sunar ve bu ekranda sitenizde ne tür sorunlar var size onları gösterir.

webmastertools

Mesajlar: Bu bölüm, Google’ın arama konsolu hesabınızla ilgili size doğrudan ileti gönderdiği yerdir.

Tarama hataları: Herhangi bir nedenle Google, web sitenizi doğru bir şekilde tarayamazsa, taramayla ilgili hataların olduğunu belirtecektir.

Güvenlik: Bu sayfada Google, web sitenizde bir güvenlik sorunu tespit edip etmediğini gösterecektir.

Sitenizde Kötü Amaçlı Kodlar Var mı Yok mu Kontrol Edin

Bir sitenin dizine eklenmesinin en yaygın nedenlerinden biri, o sitenin kötü amaçlı yazılım kodlarını barındırmasıdır. Bir WordPress sitesi, bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğrarsa kullanıcı tarayıcılarına kötü amaçlı yazılım yükleyebilen bir komut dosyasına maruz kalabilir. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, Google Chrome gibi tarayıcılarda güvenli göz atma uyarısı görecektir.

malwarewarning

 

Saldırıya uğramış bir WordPress sitesinin temizlenmesi; virüs bulaşmış dosyaların bulunması, bu dosyaların sistemden silinmesi veya değiştirilmesi gibi birden çok adımı içerir.

 

 

Google’a Tekrardan Başvurma Süreci

Yukarıda bahsedilen tüm adımları gerçekleştirdikten sonra, Google’a ulaşabilir ve onlardan web sitenizi dizinlerine eklemek üzere yeniden düşünmelerini isteyebilirsiniz.

Google’a başvuru yapmak için şunları yapın:

Öncelikle web sitenizin, Google’ın “web yöneticisi kalite yönergeleri”ne uygun olduğundan emin olun ve web sitenizi iyice kontrol ettirin. Web sitenizin temiz ve güvenli olduğundan eminseniz, yeniden değerlendirme isteğinde bulunabilirsiniz.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
wordpres-sitenin-hitini-artırmak
Tasarım ve Seo bağlantısı
Özgün İçerik, Özgün İçerik seo, Özgün İçerik nasıl olur
Sadece Özgün İçerik Yeter Mi?
4 Yorum var
 • Soğuk Oda Mar 1,2017 at 11:39

  İşte güzel bir makale, şu konuyu bi doğru düzgün kimse anlatamamış teşekkürler.

 • asansör Şub 28,2017 at 15:19

  İlk indexleme yani tanıtım için Google Submit URL yi kullanabilirler.

 • Kalıcı Makyaj Ankara Şub 26,2017 at 18:30

  Bahsettiklerinizi sitem için uyguladım 7 günde ilk sayfadayım

 • havaalanı transfer ankara Şub 20,2017 at 01:17

  Paylaşım için teşekkürler googlenin indexlemesini kapatmışımm.

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz