Siteme nasıl hit sağlarım ?

hitsaglama

 

hitsaglama

Merhaba arkadaşlar. Artık yavaş yavaş makalelerime ağırlık vermeye başlayacağım sitede. Öncelikle Siteme nasıl hit sağlarım ? sorusuna cevaplar aramakla başlayacağım sanırım. Günümüzde hit yani ziyaretçi kazanmayı istememizin 2 adet temel nedeni var aslında.

 

Bunlardan birincisi para için bir diğeri ise zevk amaçlı.

Forum imzalarından gelen ziyaretçiler

Takıldığınız forumlardan gelen ziyaretçiler en iyi hit kaynaklarından bir tanesi olarak görülebilir. Ne kadar çok aktif olursanız ve ne kadar çok forumda birilerine yardımcı olursanız o kadar fazla hit çekersiniz blogunuza. Yani yardım=hit hit=para olarak size geri dönüş olur.

Facebook grupları oluşturmak ve yazılarımızı yayımlamak

Günümüzde Sosyal Medyanın önemini bilmeyen insan yoktur. Özellikle de kendinizi dünyaya açıklamak için güzel bir ortam barındırıyor. Aynı şekilde de yazılarınızı yayımlamak için birebir harika bir ortam. Size tavsiyem kesinlikle facebook gruplarında son yazılarınızı paylaşmanız. Hatta forumlarda böyle eklentiler satılıyor alın keyfinize bakın.

PDF Klavuzu oluşturma

Belirli bir konu hakkında bilginiz var ise bunları .pdf dosyasına kaydedin. Aralarda kendi sitenizin url adresini verin ve bu yazmış olduğunuz kitapçıkları çeşitli yerlerde ücretsiz bir şekilde verin. En etkili hit yöntemlerinden birisidir.

Yararlı Videolar

Video çekimi için Camtasia adlı programı önerebilirim. Tabii bir de editlemesi var . Editlemek için başlangıç seviyesinde iseniz Windows movie maker  ben daha iyi programlar kullanabilirim diyorsanız After Effect adlı programı öneririm. Videoda kimseyi rahatsız etmeyecek bir şekilde site adresinizi yazabilirsiniz.

Misafir Blogculuk

Misafir blogculuk Türkiye’de çok zor başta bunu söyleyelim. Çünkü herkesin gözünü para bürümüş. Sana yazacağıma makalemi satarım para kazanırım daha iyi diyor. Belki de haklı bunu söyleyen kişi. Çünkü yurt dışında Blogculuk bir meslek iken bizde hobi olarak geçiyor. Evet evet şaka yapmıyorum adamların mesleği blogculuk. Adsense ile geçimlerini sağlıyorlar. Zor bir hit yöntemi ama çok işe yarar yapacak babayiğitler bulabilirseniz .

Bir E-Posta Listesi kurmak

Bir e-posta listesi size doğrudan trafik sağlar. Blogunuzda bizi takip edin butonları koyun bu sayede sizi takip edebilirler ve mail olarak yazınız onlara gönderilir. Onlarda sitenizde yeni yazı olduğunda takip edebilirler.

Uygun Kelimeler araştırma

Anahtar kelime araştırma konusunda kendinizi geliştirmelisiniz.  Sizin normalde anahtar kelimeniz Android ise Android üzerine makaleler yazmalı ve Android ile aranan uygulamalar , oyunlar ve hataları yazmalısınız. Tabii bu örnektir 🙂 . Mesela Android telefonumda bulunan uygulamalar gibi güzel konularda da yazabilirsiniz.

Popüler içerik girişi

Sitenizde popüler içerik sizin için daha fazla trafik getirme konusunda son derece yardımcı olacaktır.  Nasıl orijinal yazarım diyorsanız önceki makalemizi okumanızı öneririz. Kendi içeriğinizi kendiniz üretin. Orijinal içerik önemli mi ?  diye soracak olursanız yanda verdiğim linkten daha önce yazmış olduğum yazıya ulaşabilirsiniz

KinqCasTLe hakkında 564 makale
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*