28 Ekim 2013 hitsaglama

Siteme nasıl hit sağlarım ?

 

hitsaglama

Merhaba arkadaşlar. Artık yavaş yavaş makalelerime ağırlık vermeye başlayacağım sitede. Öncelikle Siteme nasıl hit sağlarım ? sorusuna cevaplar aramakla başlayacağım sanırım. Günümüzde hit yani ziyaretçi kazanmayı istememizin 2 adet temel nedeni var aslında.

 

Bunlardan birincisi para için bir diğeri ise zevk amaçlı.

Forum imzalarından gelen ziyaretçiler

Takıldığınız forumlardan gelen ziyaretçiler en iyi hit kaynaklarından bir tanesi olarak görülebilir. Ne kadar çok aktif olursanız ve ne kadar çok forumda birilerine yardımcı olursanız o kadar fazla hit çekersiniz blogunuza. Yani yardım=hit hit=para olarak size geri dönüş olur.

Facebook grupları oluşturmak ve yazılarımızı yayımlamak

Günümüzde Sosyal Medyanın önemini bilmeyen insan yoktur. Özellikle de kendinizi dünyaya açıklamak için güzel bir ortam barındırıyor. Aynı şekilde de yazılarınızı yayımlamak için birebir harika bir ortam. Size tavsiyem kesinlikle facebook gruplarında son yazılarınızı paylaşmanız. Hatta forumlarda böyle eklentiler satılıyor alın keyfinize bakın.

PDF Klavuzu oluşturma

Belirli bir konu hakkında bilginiz var ise bunları .pdf dosyasına kaydedin. Aralarda kendi sitenizin url adresini verin ve bu yazmış olduğunuz kitapçıkları çeşitli yerlerde ücretsiz bir şekilde verin. En etkili hit yöntemlerinden birisidir.

Yararlı Videolar

Video çekimi için Camtasia adlı programı önerebilirim. Tabii bir de editlemesi var . Editlemek için başlangıç seviyesinde iseniz Windows movie maker  ben daha iyi programlar kullanabilirim diyorsanız After Effect adlı programı öneririm. Videoda kimseyi rahatsız etmeyecek bir şekilde site adresinizi yazabilirsiniz.

Misafir Blogculuk

Misafir blogculuk Türkiye’de çok zor başta bunu söyleyelim. Çünkü herkesin gözünü para bürümüş. Sana yazacağıma makalemi satarım para kazanırım daha iyi diyor. Belki de haklı bunu söyleyen kişi. Çünkü yurt dışında Blogculuk bir meslek iken bizde hobi olarak geçiyor. Evet evet şaka yapmıyorum adamların mesleği blogculuk. Adsense ile geçimlerini sağlıyorlar. Zor bir hit yöntemi ama çok işe yarar yapacak babayiğitler bulabilirseniz .

Bir E-Posta Listesi kurmak

Bir e-posta listesi size doğrudan trafik sağlar. Blogunuzda bizi takip edin butonları koyun bu sayede sizi takip edebilirler ve mail olarak yazınız onlara gönderilir. Onlarda sitenizde yeni yazı olduğunda takip edebilirler.

Uygun Kelimeler araştırma

Anahtar kelime araştırma konusunda kendinizi geliştirmelisiniz.  Sizin normalde anahtar kelimeniz Android ise Android üzerine makaleler yazmalı ve Android ile aranan uygulamalar , oyunlar ve hataları yazmalısınız. Tabii bu örnektir 🙂 . Mesela Android telefonumda bulunan uygulamalar gibi güzel konularda da yazabilirsiniz.

Popüler içerik girişi

Sitenizde popüler içerik sizin için daha fazla trafik getirme konusunda son derece yardımcı olacaktır.  Nasıl orijinal yazarım diyorsanız önceki makalemizi okumanızı öneririz. Kendi içeriğinizi kendiniz üretin. Orijinal içerik önemli mi ?  diye soracak olursanız yanda verdiğim linkten daha önce yazmış olduğum yazıya ulaşabilirsiniz

Siteme nasıl hit sağlarım ?” için bir yorum

  1. bende bir film sitesi açtım.piyasada çok film sitesi var ama sabırla bekleyeceğiz artık hit almak için.paylasımınız için tşkler,dediklerinizi uygulayacağım 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz