24 Eylül 2013 hostingal

Siteniz için hosting seçmenin Seo’ya yararı var mı?

Bir web sitesi için genellikle gözden kaçan bir özellik olan web barındırma, bir web sitesi için önemli özeHosting konusunda acemi olmak, gelecekte siz site sahiplerini kötü anlamda etkileyebilir.
Bu makalemizde sizlere “Hosting seçerken dikkat etmeniz gereken yönler neler ?” aktarmaya çalışacağız.

Photoshopturk.com olarak aramalarda öne çıkmayı bizde istiyoruz. Peki ya Hostinginiz size izin verecek mi ?
Herkes desteği ve host itibarını dikkate almanın önemli bir faktör olduğunu bilir. Sizin kendinize soracağınız soru şu olmalı
Ben nasıl bir hosting istiyorum ?

hostingal

Ücretsiz WordPress Hosting
Baştan söyleyelim size eğer iyi bir projeniz var ise ve bu proje size gelir getirecekse kesinlikle Ücretsiz WordPress Hosting’i önermiyorum.
Bir forumda ya da forum benzeri sitelerde karşılaşırsınız ya şans bu muhtemelen size de denk gelmiştir ” 5 TL’ye Vps Hosting” sizce bu adamlar bu kadar aptal mı ? Genellikle hiç bedava olmaz sitede kendi banner reklamları koymak zorundasın der size ve öyle verir hosting hizmetini.Bazı sitenizin alt bilgisinde bir metin bağlantı koymak istiyoruz.

Bu millet bu banner reklam ya da kar ile birlikte boş alan maliyetini örtbas etmek için metin bağlantısı satacak. Reklamlar kenara bir ücretsiz host sahip büyük dezavantajı onlar güvenilmez olmasıdır. Bu kişi bu hizmeti sunan duracak zaman asla bilemezsiniz.Onlara hiç güvenmeyiniz.

Paylaşılan WordPress Hosting
Paylaşılan WordPress Hosting WordPress yeni başlayanlar tarafından kullanılan hostingin en popüler türüdür. Bu bugüne kadar en uygun fiyatlı ve doğrusunu yeni kullanıcılar için iyi bir başlangıç noktasıdır. Sitelerin bir sürü bir büyük sunucu paylaştıkları Paylaşılan barındırma.

Aynı sunucu üzerinde birden fazla site sahip olarak, o ana çok uygun bir hızda hizmet sunmak için izin verir. Sınırsız diye bir şey yoktur. O sınırsız diyor olsa da, hala kullanım kısıtlamaları vardır. Sitenize önemli sunucu yükünü almak için başlar, onlar kibarca Hesabınızı yükseltmek için zorlar.

Bu eylemi yoksa, bu aynı sunucuda barındırılan diğer sitelerin genel performansı üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Bu geleneksel bilgelik geri alır. İşletmeniz büyüdükçe, böylece genel maliyet olacak.

WordPress VPS Hosting
Virtual Private Server (VPS) bir sanal makine anlamına gelir. Bu bireysel müşteri ihtiyacına saygı ile birden çok sunucu bir fiziksel sunucu bilgisayar bölümleme bir yöntemdir. Ayrı bir fiziksel bilgisayarın gizliliği vardır ve belirli bir sunucu yazılımları çalıştırmak için yapılandırılabilir.

Genellikle geliştiriciler, orta düzey kullanıcılar ve orta ölçekli blogcular kendi web siteleri büyütmek için VPS kullanmaktadır. Eğer herhangi bir teknik bilgiye sahip değilseniz, size bir satın emin olmak gerekir yönetilen VPS. Bu sağlayıcı barındırma tüm sistem yükseltmeleri yönetir anlamına gelir, ve onlar gerekirse size yardımcı olmak için kullanılabilir.

Siteniz için hosting seçmenin Seo’ya yararı var mı?” için 47 yorum

  1. Hosting gerçekten de siteniz için son derece önem arz ediyor. Çünkü sitenize birkaç gün erişilemez ise Google gözünde düşüşe geçebiliyorsunuz.

  1. Evet dediğiniz çok doğru. O noktayı eklemeyi unutmuşum maalesef. Local(yani bölgesel) aramalarda özellikle sunucunun Türkiye’de bulunması veyahut Cloudflare adlı sistemin kullanılması son derece önem arz etmekte.

 1. Sitenin seosu %95 ise seo hosting %10 etkiliyor diyebilirim google şöyle bakıyor bu adam ciddi bir proje yapıyorsa tek ip alıp özel sunucuda durur yok bir ip de 100 tane site varsa bu adamın niyeti belli diyor.

 2. Ben Türkiyedeki Sunucuları Tercih Ediyorum Teknoloji Gelişiyor Doğal Olarak Hosting Firmalarıda Gelişiyor Çok Büyük Firmalar Var Webadamı Tek Geçerim:)

 3. Webmaster’lığa ilk adım attığım yıllarda hosting konusunda tek kriterim “fiyat”tı. hani ucuz olsun da gerisi nasıl olsa hep aynı diye düşünürdüm. Birkaç kuruş daha ucuz diye ne idüğü belirsiz, bir yerlerden aldığı resellerdan host satışı yapan tiplerle çok uğraştım. Sitelerimde sürekli kesintiler, ulaşamama sorunları, yedek yükleme problemleri baş gösterince anladım ki en son değerlendirilecek kritermiş “fiyat”.

 4. Google her geçen gün stratejisini değiştirsede bence bu konuda her zaman katılar ve haklılar.Madem iş yapacaksın adam gibi kendine ait bir ip adresin olsun.

 5. hosting almadan önce ihtiyaçınızı iyi belirlemelisiniz. İhtiyacınızı sağlayacak hosting paketinin en uygununu değil en kalitelisini almanız gerekir saygılar

 6. Elbette bir web sitesi yaparken bunun arama motorlarında üst sıralara çıkmasını istiyorsanız. Kullandığınız her malzemenin bir önemi vardır. Bu sıralamada hosting seçimi oldukça üst sıralarda geliyor.

 7. Büyük siteler için hostinglerde izin verilen kaynak kullanımı miktarı çok önemli arkadaşlar. Google robotları sitenizi indekslerken kaynak yetersizliğinden dolayı siteye erişimleri kesilir. Bu olaydan dolayı Google Webmaster Tools hesabınıza uyarı emaili gelir. Fark edilmeyen bu durum uzun zaman sürerse siteniz SEO açısından çok zarar görür.

 8. Yeni başlayanlar için hosting seçimi seo ya etkisi hakkında güzel bir makale olmuş. hosting aldığınız ülkenin lokasyonu da seo ya etkisi önemlidir. Güzel bir makale olmuş teşekkurler

 9. Gerçekten güzel bir konuya değinmişsiniz.Piyasada ucuz fiyatlara limitsiz diye satılan birçok hizmette adil kullanım kotaları maksimum 10 gb oluyor ve hizmetiniz kapatılıyor.Eğer güzel bir site kurmak istiyor ve sürekli kapanmamasını istiyorsanız hostingi dikkatle seçmenizi öneriyorum.

 10. Yararlı ve güzel açıklayıcı bir makale olmuş Seo’nun yararlarını öğrenmiş olduk emeğinize sağlık gerçekten güzel bilgilendirme.

 11. 12 yıllık web hayatımda hostinglerle çok çok uğraştım. Bir çok firma ile çalıştım. Acı tatlı bir çok deneyime sahip oldum. Ama şunu anladım ki kaliteli bir firma bulduğunda fiyatının yüksekliğine bakmaksızın o firmadan ayrılmamalı. Hosting değişimi siteyi olumsuz olarak etkiliyor. Lokasyon olarak Türkiye olması site hızı ve kalitesi açısından avantaj oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz