İnternet Dünyası

Skype’da Kişi Nasıl Eklenir?

0

Skype-9

Günümüzde hayatımızın her alanında teknolojinin nimetlerinden faydalanmak mümkündür. Toplum çok hızlı bir şekilde dönüşerek bilgi toplumu halini almaktadır. Bilgi toplumu denildiğinde o toplumda internetin yaygın olarak kullanılması oldukça yüksek ihtimaldir. Biz de ülke ve millet olarak hızla gelişen dünya devletleri karşısında konumumuzu güçlendirmek için teknolojiye büyük yatırımlar yapmak zorundayız. Artık teknoloji hayatın her alanında sağlıkta eğitimde sosyal hayatta vb. birçok alanda yerini sağlamlaştırarak kullanılmaya devam etmektedir. Günümüz dünyasında hepimiz teknolojiye muhtacız. Bilgi alanında olduğu kadar iletişimde de teknolojinin ürünü olan telefonlar bilgisayarlar ve internet en ön sırada gelmektedir.

İnternet sonsuz bir bilgi dünyasıdır ve hayatın her alanında sınırsız bilgileri insanlığın hizmetine sunmaktadır. Aynı zamanda iletişim alanında da hizmet veren internet insanlık için en büyük buluşlardandır. İnternet üzerinde krulan sosyal ağlar ile milyonlarca insan aynı çatı altında buluşturularak iletişime geçme imkanı sağlanmaktadır. Skype yazılımı da bünyesinde 250 milyonu aşkın kullanıcı barındıran sosyal mesajlaşma ağlarındandır. 1 yıl öncesine kadar Skype yazılımını yerine messneger programı kullanılırken Messenger artık eski cazibesini kaybettiği için bu programın yerini günümüzde Skype almıştır. Skype programı hem anlık yazışma alanında hem de karşılıklı görüntülü iletişim alanında kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Hemen internette Skype resmi internet sitesinden bilgisayarınız telefonunuz veya tablet veya plazmalarınız için skype programını indirebilir ve cihazınıza ücretsiz olarak kurabilirsiniz. Eskiden var olan Hotmail hesabınızla ya da yeni bir hesap oluşturarak Skype üzerinden arkadaşlarınızla iletişime geçebilir ve sevdiklerinizle her an konuşabilmenin tadına varabilirsiniz. Sınırsız bir şekilde hiçbir ücret ödemeden anlık olarak mesajlaşabileceğiniz ve dilerseniz görüntülü olarak konuşabileceğiniz Skype aynı zamanda ücretsiz olarak sınırsız dosya aktarımı yapabileceğiniz bir platformdur. Skype yeni eklenen özellikleri sayesinde istediğiniz numaraya küçük ücretler karşılığında çağrı bırakabilir veya mesaj yollayabilirsiniz.

Size düşen sadece arkadaşlarınızı kişi listenize eklemektir. Bunun içinde öncelikle Skype oturumumuzu açıyoruz ve üst kısımda yer alan kişiler menüsüne tıklıyoruz ve kişi ekle sekmesini açıyoruz. Açılan ekranda aradığınız kişinin kullanıcı adından e posta adresinden telefon numarasında veya tam ad soyadı gibi bildiğiniz bilgilerle arama yapın. Karşınıza çıkan sonuçlarda aradığınız kişi çıktıysa ekle düğmesine basın.

Skype indirmek için tıklayınız.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
İnternet’in Eğitim ve Öğretime Katkısı
Gravatar ne işe yarar
Gravatar nedir ? Ne işe yarar ?

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz