İnternet Dünyası

Sosyal Medya Ajansı – Sosyal Medya Yönetimi

Merhaba arkadaşlar. Bugün ki makalemde sizlere Sosyal medya yönetimi’nin ne kadar önemli olduğundan bahsedeceğim. Günümüzde şirketler dahi kendi sosyal medya hesapları için büyük uğraş vermekte. Artık her firmanın facebook ve twitter hesapları var. Hatta instagram hesapları bile mevcut. Şirketler maalesef yada bazı şirketler diyelim, Sosyal medya yönetimi konusunda maalesef yeterli bilgiye sahip değil. Eline ki kitleyi kontrol edemiyorlar. Bu da marka imtiyaz kaybına yol açıyor. Örneğin Beko en son logo güncellemesi yapmış ve reklam vermişti televizyonlara :). Sonrasında ise beko facebook gibi sosyal mecralara reklamını vermiş ve buralardan aktif yada diğer bir değişle potansiyel bir kitle yakalamıştı.

Sosyal Medya Ajansı Nedir ?

Sosyal medya ajansı, sosyal medya hesaplarınızı sizin adınıza yöneten yetkili kişilere verilen ünvandır. Hesaplarınızı yönetir gerekirse reklam ve pazarlamasını dahi üstlenirler :).

Markaların Sosyal Medya Kullanımı İçin Tavsiyeler

Kitle yönetimi hakkın da

Her sayfanın yada her profilin kitle özellikleri değişim göstermekte. Peki ama bunun yönetimi nasıl olmalı ? Bir aşk sayfası ile bir marka sayfası arasında dağlar kadar fark vardır :). En düşük seviyeden bir örnek verecek olursak;

Marka olan sayfada kesinlikle Yalın bir Türkçe kullanılırken, Aşk sayfalarında yada profillerinde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz Türkçeyi.

Sosyal medya ajansları

 

Sosyal medya ajansları bu işte büyük rol oynamakta. Peki ama hangi Sosyal medya ajansını tercih edeceğiz ?

Aynı SEO’da olduğu gibi, öncelikle referansı olan firmaları bulacağız ve gerçek mi yoksa bunlar sadece bir kaç yakın arkadaş tarafından yazılar göz boyamak için yazılar bir oyun mu bunu anlamamız gerekli.

Çünkü bir sürü firma var internet üzerinde bir çoğu yüksek fiyatlar istiyor. İnsanlar maalesef parayı kolay kazanmıyor. Fakat kolay kaybediyor. Bu nedenle bir şirketi seçerken özellikle dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

Birde olumlu yönünden bakarsak bu işe çok iyi gelir elde edebilirsiniz. Yani alternatif para kazanma yöntemleri arasında gösterilebilir sosyal medya yönetimi. Sayfanızı verirsiniz bir editöre. O sayfanızı güncel tutar ve sizde kitleye göre reklam alabilir veyahut sayfa sayınızı arttırıp alt yapı kasa bilirsiniz :). Bunlar benim kullandığım yöntemler arasında yer alıyor tabii. İşin aslı emek verirseniz her şeyi elde edebilirsiniz.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
dogrucalisma
Doğru çalışma stili oluşturma
wordpres-sitenin-hitini-artırmak
Tasarım ve Seo bağlantısı
9 Comments
 • Ya aslında hepsi ücretsiz ancak çoğu en ufak şeyde para istiyor umarım buda öle değildir çok teşekkürler.

 • antarctica boots Şub 3,2015 at 13:19

  sosyal medya günümüzün en çok kullanılan sistemi

 • gökçen Şub 1,2015 at 20:54

  Sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunu söylememize gerek bile yok. Asıl mesele sosyal medya hesaplarını adam gibi yönetebilmek.

 • 2 kişilik oyunlar Şub 1,2015 at 01:01

  Gerçektende medya yönetimi şirketim için çok önemliydi. Sizin verdiğiniz tiyolar ile artık sosyal medya yönetimi konusunda pek sıkıntım kalmadı. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

 • ferit Oca 31,2015 at 23:34

  Türkiyede 35 milyon internet kullanıcısı mevcut ancak 36 milyonda fazla facebook Türk hesabı mevcut 🙂

 • ahmetcem Oca 31,2015 at 22:56

  sosyal medya olmazsa olmazlardandır. günümüzde etkisi çok büyük.

 • Plaka Oca 31,2015 at 21:54

  Sosyal medya günümüzde en önemli argümanlardan biri olmuştur. Şuan bir fişi olsa da kapansa dünyada kaos çıkar

 • kırşehir güncel Oca 31,2015 at 21:36

  sosyal medya günümüzün en çok kullanılan sistemi

 • tipadam Oca 31,2015 at 14:25

  Bu yazı aynı zamanda seçilecek olan medya ajansının işinde ne kadar uzman olması gerektiği farkındalığı da yaratmış bence. Güzel bir yazı olmuş bence. Ellerinize sağlık.

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage