İnternet Dünyası

Sosyal Medya Ajansı – Sosyal Medya Yönetimi

twittervsfacebook
0

Merhaba arkadaşlar. Bugün ki makalemde sizlere Sosyal medya yönetimi’nin ne kadar önemli olduğundan bahsedeceğim. Günümüzde şirketler dahi kendi sosyal medya hesapları için büyük uğraş vermekte. Artık her firmanın facebook ve twitter hesapları var. Hatta instagram hesapları bile mevcut. Şirketler maalesef yada bazı şirketler diyelim, Sosyal medya yönetimi konusunda maalesef yeterli bilgiye sahip değil. Eline ki kitleyi kontrol edemiyorlar. Bu da marka imtiyaz kaybına yol açıyor. Örneğin Beko en son logo güncellemesi yapmış ve reklam vermişti televizyonlara :). Sonrasında ise beko facebook gibi sosyal mecralara reklamını vermiş ve buralardan aktif yada diğer bir değişle potansiyel bir kitle yakalamıştı.

Sosyal Medya Ajansı Nedir ?

Sosyal medya ajansı, sosyal medya hesaplarınızı sizin adınıza yöneten yetkili kişilere verilen ünvandır. Hesaplarınızı yönetir gerekirse reklam ve pazarlamasını dahi üstlenirler :).

Markaların Sosyal Medya Kullanımı İçin Tavsiyeler

Kitle yönetimi hakkın da

Her sayfanın yada her profilin kitle özellikleri değişim göstermekte. Peki ama bunun yönetimi nasıl olmalı ? Bir aşk sayfası ile bir marka sayfası arasında dağlar kadar fark vardır :). En düşük seviyeden bir örnek verecek olursak;

Marka olan sayfada kesinlikle Yalın bir Türkçe kullanılırken, Aşk sayfalarında yada profillerinde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz Türkçeyi.

Sosyal medya ajansları

 

Sosyal medya ajansları bu işte büyük rol oynamakta. Peki ama hangi Sosyal medya ajansını tercih edeceğiz ?

Aynı SEO’da olduğu gibi, öncelikle referansı olan firmaları bulacağız ve gerçek mi yoksa bunlar sadece bir kaç yakın arkadaş tarafından yazılar göz boyamak için yazılar bir oyun mu bunu anlamamız gerekli.

Çünkü bir sürü firma var internet üzerinde bir çoğu yüksek fiyatlar istiyor. İnsanlar maalesef parayı kolay kazanmıyor. Fakat kolay kaybediyor. Bu nedenle bir şirketi seçerken özellikle dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

Birde olumlu yönünden bakarsak bu işe çok iyi gelir elde edebilirsiniz. Yani alternatif para kazanma yöntemleri arasında gösterilebilir sosyal medya yönetimi. Sayfanızı verirsiniz bir editöre. O sayfanızı güncel tutar ve sizde kitleye göre reklam alabilir veyahut sayfa sayınızı arttırıp alt yapı kasa bilirsiniz :). Bunlar benim kullandığım yöntemler arasında yer alıyor tabii. İşin aslı emek verirseniz her şeyi elde edebilirsiniz.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
ankara günlük kiralık ev
Ankara günlük kiralık ev
Profesyonel Ekipleri ile PANSONİC Servis Hizmetinizde!

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz