31 Ocak 2015

Sosyal Medya Ajansı – Sosyal Medya Yönetimi

Merhaba arkadaşlar. Bugün ki makalemde sizlere Sosyal medya yönetimi’nin ne kadar önemli olduğundan bahsedeceğim. Günümüzde şirketler dahi kendi sosyal medya hesapları için büyük uğraş vermekte. Artık her firmanın facebook ve twitter hesapları var. Hatta instagram hesapları bile mevcut. Şirketler maalesef yada bazı şirketler diyelim, Sosyal medya yönetimi konusunda maalesef yeterli bilgiye sahip değil. Eline ki kitleyi kontrol edemiyorlar. Bu da marka imtiyaz kaybına yol açıyor. Örneğin Beko en son logo güncellemesi yapmış ve reklam vermişti televizyonlara :). Sonrasında ise beko facebook gibi sosyal mecralara reklamını vermiş ve buralardan aktif yada diğer bir değişle potansiyel bir kitle yakalamıştı.

Sosyal Medya Ajansı Nedir ?

Sosyal medya ajansı, sosyal medya hesaplarınızı sizin adınıza yöneten yetkili kişilere verilen ünvandır. Hesaplarınızı yönetir gerekirse reklam ve pazarlamasını dahi üstlenirler :).

Markaların Sosyal Medya Kullanımı İçin Tavsiyeler

Kitle yönetimi hakkın da

Her sayfanın yada her profilin kitle özellikleri değişim göstermekte. Peki ama bunun yönetimi nasıl olmalı ? Bir aşk sayfası ile bir marka sayfası arasında dağlar kadar fark vardır :). En düşük seviyeden bir örnek verecek olursak;

Marka olan sayfada kesinlikle Yalın bir Türkçe kullanılırken, Aşk sayfalarında yada profillerinde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz Türkçeyi.

Sosyal medya ajansları

 

Sosyal medya ajansları bu işte büyük rol oynamakta. Peki ama hangi Sosyal medya ajansını tercih edeceğiz ?

Aynı SEO’da olduğu gibi, öncelikle referansı olan firmaları bulacağız ve gerçek mi yoksa bunlar sadece bir kaç yakın arkadaş tarafından yazılar göz boyamak için yazılar bir oyun mu bunu anlamamız gerekli.

Çünkü bir sürü firma var internet üzerinde bir çoğu yüksek fiyatlar istiyor. İnsanlar maalesef parayı kolay kazanmıyor. Fakat kolay kaybediyor. Bu nedenle bir şirketi seçerken özellikle dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

Birde olumlu yönünden bakarsak bu işe çok iyi gelir elde edebilirsiniz. Yani alternatif para kazanma yöntemleri arasında gösterilebilir sosyal medya yönetimi. Sayfanızı verirsiniz bir editöre. O sayfanızı güncel tutar ve sizde kitleye göre reklam alabilir veyahut sayfa sayınızı arttırıp alt yapı kasa bilirsiniz :). Bunlar benim kullandığım yöntemler arasında yer alıyor tabii. İşin aslı emek verirseniz her şeyi elde edebilirsiniz.

Sosyal Medya Ajansı – Sosyal Medya Yönetimi” için 9 yorum

  1. Bu yazı aynı zamanda seçilecek olan medya ajansının işinde ne kadar uzman olması gerektiği farkındalığı da yaratmış bence. Güzel bir yazı olmuş bence. Ellerinize sağlık.

  2. Sosyal medya günümüzde en önemli argümanlardan biri olmuştur. Şuan bir fişi olsa da kapansa dünyada kaos çıkar

  3. Türkiyede 35 milyon internet kullanıcısı mevcut ancak 36 milyonda fazla facebook Türk hesabı mevcut 🙂

  4. Gerçektende medya yönetimi şirketim için çok önemliydi. Sizin verdiğiniz tiyolar ile artık sosyal medya yönetimi konusunda pek sıkıntım kalmadı. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

  5. Sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunu söylememize gerek bile yok. Asıl mesele sosyal medya hesaplarını adam gibi yönetebilmek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz