Sosyal Medya

Sosyal Medya İş Hayatını Etkiler mi?

Sosyal medya artık o denli hayatımız ile iç içe bir hale geliyor ki, her noktada bizi etkileyecek bir konumda bulunuyor. Bugün, iş hayatımız ile ilgili sosyal medyanın nasıl etki edebileceğine değinmeye çalışacağız. Sosyal medya gerçekten iş hayatımıza etki eder mi? Ederse, bu etki olumlu yönde mi olur? Yoksa tamamen olumsuz bir etkimi söz konusu olur?

Evet, Etkiler! Peki, Nasıl Etkiler?

Günümüz müdürleri, iş verenleri, insan kaynakları sorumluları ya da patronları… Yani, işe alma konusunda yetkili olan hemen her birey/çalışan mutlaka sosyal medya ile, internet ile iç içe oluyor. Yani, tüm CV’nizi okuduktan sonra birde Facebook ve Twitter gibi alanlarda sizleri inceleyebiliyor. Fotoğraflarınız, paylaşımlarınız ve yazdıklarınız ile sizin hakkınızda genel bir fikir sahibi olabiliyor iş veren. Zira sosyal medya bir insanın en doğal hareket ettiği yerlerden biri. Neyi sever? Siyasi görüşü nedir? Beğenileri nelerdir? Gibi bir çok konuda kişinin sosyal medya hesaplarını inceleyerek fikir edinmek mümkün olabiliyor. Peki, bu etki hangi yönde oluyor?

Eğer, sosyal medyayı uç noktalarda kullanan biri değilseniz; yani, aşırı din ya da aşırı siyaset gibi konular yok ise, pek bir olumsuz etkisi olmaz. Lakin her açıdan sosyal medya hesaplarınızda uç noktalarda bir taraf tutmaz şeklinde paylaşımlar, materyaller var ise bu durum iş başvurusu yaptığınız göre olumsuz bir hâl alabilir.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
social-media
Başarılı bir web sitesi oluşturmanın sırları
wordpress-facebook
Facebook Wpress V.2,0 / WordPress Eklenti

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage