Sosyal Medya

Sosyal Medya İş Hayatını Etkiler mi?

0

Sosyal medya artık o denli hayatımız ile iç içe bir hale geliyor ki, her noktada bizi etkileyecek bir konumda bulunuyor. Bugün, iş hayatımız ile ilgili sosyal medyanın nasıl etki edebileceğine değinmeye çalışacağız. Sosyal medya gerçekten iş hayatımıza etki eder mi? Ederse, bu etki olumlu yönde mi olur? Yoksa tamamen olumsuz bir etkimi söz konusu olur?

Evet, Etkiler! Peki, Nasıl Etkiler?

Günümüz müdürleri, iş verenleri, insan kaynakları sorumluları ya da patronları… Yani, işe alma konusunda yetkili olan hemen her birey/çalışan mutlaka sosyal medya ile, internet ile iç içe oluyor. Yani, tüm CV’nizi okuduktan sonra birde Facebook ve Twitter gibi alanlarda sizleri inceleyebiliyor. Fotoğraflarınız, paylaşımlarınız ve yazdıklarınız ile sizin hakkınızda genel bir fikir sahibi olabiliyor iş veren. Zira sosyal medya bir insanın en doğal hareket ettiği yerlerden biri. Neyi sever? Siyasi görüşü nedir? Beğenileri nelerdir? Gibi bir çok konuda kişinin sosyal medya hesaplarını inceleyerek fikir edinmek mümkün olabiliyor. Peki, bu etki hangi yönde oluyor?

Eğer, sosyal medyayı uç noktalarda kullanan biri değilseniz; yani, aşırı din ya da aşırı siyaset gibi konular yok ise, pek bir olumsuz etkisi olmaz. Lakin her açıdan sosyal medya hesaplarınızda uç noktalarda bir taraf tutmaz şeklinde paylaşımlar, materyaller var ise bu durum iş başvurusu yaptığınız göre olumsuz bir hâl alabilir.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
googlekis
Google’dan İlginç ‘Kış Gündönümü’ doodle’ı
advert_ELELE_377x510
Buse Terim Gizli Kalmış Trendleri Keşfediyor

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz