Sosyal Medya

Sosyal Medyanın SEO Konusunda Faydaları

seo-sosyal-medya
0

Sosyal medya, bir çok farklı açıdan insanların hayatında büyük bir öneme sahip olduğu gibi; SEO konusunda da çok ciddi bir öneme sahiptir. Bu nedenle site sahibi olan ve SEO konusunda belli çalışmalar içerisinde yer alan her web master, bu konuda olabildiğince dikkatli olmak, sosyal medyayı SEO çalışmalarında verimli bir şekilde kullanmak zorundadır. Zorundadır diyoruz, çünkü son güncellemeler de sitelerin sosyal olması bir zorunluluk seviyesine ulaştı.

İnsanlar Sitenizden Faydalanmalı

Artık sadece özgün içerik girmek ya da sitenizi her gün gereksiz de olsa güncel tutmak yetmiyor. Sitenizde kullanıcılar aktif olarak hareket ediyor mu? Sitenizin sosyal medya içerisinde paylaşımları oluyor mu? Konularınız kullanıcılar arasında sohbet konusu yani paylaşım konusu oluyor mu? Eğer bu şekilde sosyal ortamda aktif değilseniz en azından sitenize giren kullanıcı sitenizde yorum yapmıyor ise, bu durum sitenizi olumsuz olarak etkiler. Zira siteniz her ne kadar güzel olursa olsun, içerik kullanıcıyı etkilemiyor ise ve kullanıcı bu içeriği paylaşmıyor ise pek fazla yararı söz konusu olmayabilir.

Bu nedenle, gerek trafiğinizi arttırmak, gerekse de SEO konusunda kelime bazlı çalışmalarda etki görmek için mutlaka sosyal medyayı sitenizin bir parçası olarak görün, doğru bir şekilde kullanarak sitenizin mutlaka sosyal paylaşım sitelerinde aktif olmasını sağlayın. Örneğin en basit şekilde sitenizde yayınlanan yazıları sosyal medya hesaplarınızda paylaşın ve hesaplarınızı geliştirmeye çalışın.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
wwwaste
İnterneti ne sıklıkla kullanıyorsunuz ?
youtube
Youtubedeki müzikleri mp3 olarak indirme

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz