30 Eylül 2013 google-1

Tarayıcı Piyasasının Üçte Biri Google Chrome’un!

google-1İnternet aleminde istatistlikleri tutan ve inceleyen Stat Counter, yeni tarayıcı istatistliklerini açıkladı; Google Chrome piyasanın üçte birine sahip!

Google Chrome, tarayıcı piyasasına atılalı çok olmasa dahi, İnternet Explorer’ın tahtına göz diken yegane tarayıcılardan. Arkasında bulunan google desteği ile sürekli kendini güncellemesi sayesinde, şu günlerde herkesin bilgisayarında yer etmeye başlamıştı.
Geniş eklenti desteği, eşsiz temaları ile kendini sürekli geliştiren bir tarayıcı olan Google Chrome, kullanıcılarının da tema yapmasına imkan veren basit kodlanma imkanı sayesinde kullanıcılarının hayranlığını kazanmış durumda.

Yapılan araştırmalar sonucunda birçok kişinin Google Chrome’u aktif olarak kullandığı görünüyor. Özellikle google hizmetlerinde (gmail, google drive, google docs vb) tam hizmet sunarak hiçbir hataya yer vermeyen Google Chrome, bu imkanları sayesinde yüksek popülerlik derecesine kısa sürede ulaştı.

Yapılan araştırma bilgilerine gelirsek Temmuz ayı sonunda yaptıkları araştırmaya göre Google Chrome’un %33.8’luk paya sahip olduğu tarayıcı piyasasında ikinci sırayı %32 ile İnternet Explorer alıyor. Arkalarından takipçi olarak gelen Mozilla Firefox da %23.7’lik pay ile üçüncülüğü göğüslüyor.

Tarayıcı piyasasının yüksek rekabetten dolayı giderek karıştığı şu günlerde, Ağustos ayının güncellemesini heyecan ile bekliyoruz. Bakalım yeni rekabet kime ait olacak?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz