İnternet Dünyası

Tarayıcı Piyasasının Üçte Biri Google Chrome’un!

google-1
0

google-1İnternet aleminde istatistlikleri tutan ve inceleyen Stat Counter, yeni tarayıcı istatistliklerini açıkladı; Google Chrome piyasanın üçte birine sahip!

Google Chrome, tarayıcı piyasasına atılalı çok olmasa dahi, İnternet Explorer’ın tahtına göz diken yegane tarayıcılardan. Arkasında bulunan google desteği ile sürekli kendini güncellemesi sayesinde, şu günlerde herkesin bilgisayarında yer etmeye başlamıştı.
Geniş eklenti desteği, eşsiz temaları ile kendini sürekli geliştiren bir tarayıcı olan Google Chrome, kullanıcılarının da tema yapmasına imkan veren basit kodlanma imkanı sayesinde kullanıcılarının hayranlığını kazanmış durumda.

Yapılan araştırmalar sonucunda birçok kişinin Google Chrome’u aktif olarak kullandığı görünüyor. Özellikle google hizmetlerinde (gmail, google drive, google docs vb) tam hizmet sunarak hiçbir hataya yer vermeyen Google Chrome, bu imkanları sayesinde yüksek popülerlik derecesine kısa sürede ulaştı.

Yapılan araştırma bilgilerine gelirsek Temmuz ayı sonunda yaptıkları araştırmaya göre Google Chrome’un %33.8’luk paya sahip olduğu tarayıcı piyasasında ikinci sırayı %32 ile İnternet Explorer alıyor. Arkalarından takipçi olarak gelen Mozilla Firefox da %23.7’lik pay ile üçüncülüğü göğüslüyor.

Tarayıcı piyasasının yüksek rekabetten dolayı giderek karıştığı şu günlerde, Ağustos ayının güncellemesini heyecan ile bekliyoruz. Bakalım yeni rekabet kime ait olacak?

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
mail
Pazarlama Metin Belgelerinin Email ile Çevirisi Yapılarak Ticari Anlaşma Sağlanması
İnternet’in Eğitim ve Öğretime Katkısı

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz