İnternet Dünyası

Tarayıcı Piyasasının Üçte Biri Google Chrome’un!

google-1

google-1İnternet aleminde istatistlikleri tutan ve inceleyen Stat Counter, yeni tarayıcı istatistliklerini açıkladı; Google Chrome piyasanın üçte birine sahip!

Google Chrome, tarayıcı piyasasına atılalı çok olmasa dahi, İnternet Explorer’ın tahtına göz diken yegane tarayıcılardan. Arkasında bulunan google desteği ile sürekli kendini güncellemesi sayesinde, şu günlerde herkesin bilgisayarında yer etmeye başlamıştı.
Geniş eklenti desteği, eşsiz temaları ile kendini sürekli geliştiren bir tarayıcı olan Google Chrome, kullanıcılarının da tema yapmasına imkan veren basit kodlanma imkanı sayesinde kullanıcılarının hayranlığını kazanmış durumda.

Yapılan araştırmalar sonucunda birçok kişinin Google Chrome’u aktif olarak kullandığı görünüyor. Özellikle google hizmetlerinde (gmail, google drive, google docs vb) tam hizmet sunarak hiçbir hataya yer vermeyen Google Chrome, bu imkanları sayesinde yüksek popülerlik derecesine kısa sürede ulaştı.

Yapılan araştırma bilgilerine gelirsek Temmuz ayı sonunda yaptıkları araştırmaya göre Google Chrome’un %33.8’luk paya sahip olduğu tarayıcı piyasasında ikinci sırayı %32 ile İnternet Explorer alıyor. Arkalarından takipçi olarak gelen Mozilla Firefox da %23.7’lik pay ile üçüncülüğü göğüslüyor.

Tarayıcı piyasasının yüksek rekabetten dolayı giderek karıştığı şu günlerde, Ağustos ayının güncellemesini heyecan ile bekliyoruz. Bakalım yeni rekabet kime ait olacak?

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
google-webdesigner
Google Web Tasarımcısı: HTML5 kullanarak, Canlı fikirler üretmek
müşteri tanıma
Freelance kılavuzu part1

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage