The Forest Oyun İnceleme

game

558d2ad70ca1c

Oyunumuz açık alpha aşamasında bir first-person açık dünya hayatta kalma oyunu.Son zamanlarda genellikle insanların açık dünya oyunları hoşuna gitmekte,sizde açık dünya oyunlarına hayranlık duyuyorsanız steamdan ve ya farklı  oyun satan platformlardan makul fiyatlı bir oyun.Şimdi oyunumuza geçelim:oyunu açtığımızda pek de caf caflı bir ana menüyle karşılaşmıyoruz.Hemen hemen her oyunda yaptığımız gibi oyunun hangi tuşlarla oynandığına bir bakış attık.başlama zamanı geldi bence ilk olarak bir uçakta başlıyoruz.Yanımızda çocuğumuz oturuyor,ve bir anda uçak salllanmaya başlıyor.Uçak düşüyor ve hayal meyal gözlerimizi açıyoruz yanımızda oturan oğlumuz bir yerli veya tabiri caizse bir yamyam tarafından kaçırılıyor.İşte uyandık uyandığımızda sağ alt köşede canımızı ve susuzluk seviyemizi gösteren göstergeler pek de aydınlatıcı yapılmamış.Ama tamamen aç ve susuz bir şekilde başlıyoruz,tam burda serüven başlıyor.Uçaktan dışarı çıkıyoruz tamamen yeşil ve uzun ağaçlardan oluşan bir ormanda boş bir alan bulup oraya ev yaptım.He size tavsiyem uçaktan çıkmadan butun her şeyi toplayın.Ve yavaş yavaş hava kararıyor,kararmadan öncede yemek bulmanız ve etrafda gezen hayvanları yakalayıp onların derilerini ve etlerini (burda mideniz kalkabilir) almanız gerekir.Dikkat edin yamyamlar sabahlarıda etrafda dolanıyor.Gece olduğunda evinize gidip uyumalısınız.Kalktığınızda hala gece olabilir,evinizden dışarı çıktığınızda da etrafınız yamyamlarla sarılı olabilir onlara görünmediğiniz sürece sorun yok ama görünürseniz,bir yamyam bir anda 5-6 yamyama kadar artabilir.Ama bu noktada korkmayın yakınınızda bir deniz varsa hemen girin çünkü yamyamlar denize giremiyorlar.55eabb040a7f4

Evet bunlar yamyam arkadaşlarımız oyunda sizi en çok zorluycak olan yamyam mı desem yerli mi desem artık siz karar verin(ben yamyam demeyi tercih ediyorum).Ve en çok zorluycak 2. olaysa hayatta kalmanız her geçen gün evinizin etrafı daha fazla yamyam olucak,her geçen gün erzaklarınız azalıcak ve her geçen gün evinizi büyütmeniz etrafına tuzaklar kurmanız gerekicek bunları yaparken ağaç,dal,yaprakğa ihtiyaç duyucaksınız.Aslında yapıcağınız inşaalara göre değişicek ve bunları bulabilmeniz için ağaç kesip yerlerden erzak ve malzeme toplmanız gerekicek.Şimdi oyunu iyice anlattığımıza göre oyunun artı(+) ve eksi(-) yönlerinden bahsedelim.

+Oyunumuzu oynadıkça oynuyasımız geliyor yani sürükleyici olması artı bir özellik oluyor.

+Gerçekçi olması da artı bir özelliğimiz. (yamyamlar dışında tabiki)

+Bir kez yamayamlara yakalandığımızda oyunun bitmiyor yamyamların mağarasında son kez canlanıyoruz.

 

-Oyunun grafiklerinin pek iç açıcı olmaması eksilerimiz arasında.

-bazı tuzaklar bazı eşyalar vs. gereksiz olması mesela bazı tuzaklara yamyamlar ve hayvanla hiç bir şekilde yakalanmıyor.

-Son olarak da pek ucu bucağı olmayan bitmek bilmeyen bir oyun olması eksi özelliklerimizden birisi oldu.

Oyun İçi Görüntüler:

the-forest-insane-trailer-for-open-world-survival-horrorThe-Forest-12-11-2013-11the-forest-1fa8b8e1a2139forest1f_20140621_1-1024x576213459776d5eedfc-fba9-4d9c-9a71-4edecb1a2a4855e7e75fa10cdfe364192

Evet yazımızın sonuna geldik umarım The Forest oyununu size iyi bir şekilde tanıtabilmişimdir , sizi etkileyebilmişimdir.

Şimdiden iyi oyunlar, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

KinqCasTLe hakkında 564 makale
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*