16 Aralık 2013

The Hobbit: The Desolation of Smaug Gişe Rekoru Kırdı!

Henüz daha izleyici ile buluşalı bir hafta olmasına rağmen The Hobbit: The Desolation of Smaug filmi çok ciddi bir gişe rekoru kırarak 2013 yılının bitmine çok az bir süre kala adını sinema dünyasına hızlı bir şekilde yazdırdı.

Peki, The Hobbit: The Desolation of Smaug ne kadar gişe yaptı? Bildiğiniz gibi Hobbit bir seri olarak sunuluyordu ve The Hobbit: The Desolation of Smaug ise bu serinin bir devamı idi. Film, vizyona girdikten sadece 1 saat sonra 73.7 milyon dolar gibi bir hasılat yaptı. Bu rakam, hem genel anlamda oldukça mükemmel bir rakam hem de önceki seriye göre sadece 11 milyon dolar kadar az olan, yani diğer serileri tek başına toparlayabilecek bir rakam. Yalnız bu durum yapımcıları pek sevindirmiş gibi gözükmüyor. Zira daha önce yayınlanan Hobbit serisinin ilk filminden 11 milyon dolar kadar az olması aslında yapım şirketi için kötü bir durum. Her ne kadar ciddi bir rekor kırılmış olsa da bu hafta içerisinde; yapım firmasının kendi verilerine göre yeni bir yapımı ile geride kalması biraz olumsuz bir durum.

Lakin her türlü gelişmeye rağmen filmin kalitesi, izleyici tarafından beğenilmesi ve hasılatı ortada. Umuyoruz ki bu seri ya da buna benzer seriler aynen devam eder. Zira film seri olarak her seferinde izleyiciyi heyecanlandırmayı başardı ve mükemmel bir deneyim sundu.

Hobbit 3: Beş Ordunun Savaşı filmi  , Hobit 3 izle

The Hobbit: The Desolation of Smaug Gişe Rekoru Kırdı!” için 2 yorum

  1. Gerçekten mükemmel bir filmdi. Rekor kırmasından öte, farklı bir yapısı ve üst düzey bütçesi ile sinema tarihinde hobbit serisi ile farklı bir deneyim yaratmış oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz