Wordpress

Themeforest ve WordPress arasındaki ilişki

wordpressvethemeforest

wordpressvethemeforest

Evet arkadaşlar… Güzel bir proje düşündük diyelim ve sonrasında da o projeye en uygun domaini ya da alan adını satın aldık birilerinden ya da bir şirketten. Ardından ise hosting’i, yani web sitemizi nerede barındıracağımızı halletmemiz gerekiyor.

Bunu da hallettik diyelim. Ardından ise tabii ki de WordPress sistemimizi ana sitesinden indirip kolay adımları hemen aşarak kurulumu tamamlıyoruz. Evet, fakat bir eksik var. Bize en uygun olan temayı nereden bulacağız, tabii ki Themeforest! Bu sitenin WordPress ve özellikle Opencart için birçok özelliği bulunmakta fakat ben size WordPress ile ilgili kısımlarından bahsedeceğim arkadaşlar.

Dünya üzerinde yapılan en iyi WordPress temalarını ücretli ve profesyonel tasarımcıların elinden çıkmış bir şekilde bulabileceğiniz bir sitedir Themeforest. Bu siteye ücretsiz üye olabilirsiniz ve eğer sizin de bir tasarımınız veya eklentiniz varsa burada uygun ücretler ile yayımlayabilir, gelir elde edebilirsiniz.

Bu site içerisinde satılan temalar gerçekten şu anda WordPress sistemine yön vermektedir diyebiliriz çünkü Dünya’nın en iyi tasarımcıları ve coderları bu sistem üzerinden temalarını satışa sunmaktadır ve gerçekten çok büyük rakamlar dönmektedir. Örneğin WordPress başlığında satılan bazı temaların rakamı 6000’i geçmiş olabiliyor, yani 6000 kişi temayı satın almış, varın gerisini siz düşünün. Themeforest’tan alacağınız temaların diğer bir özelliği ise, dili ne olursa olsun direkt olarak Türkçe’ye çevrilebilmesidir.

Temaların içerisinde genel olarak .mo ve .po dosyaları bulunmaktadır. Bu temalar dışında bu dil dosyalarına sahip güzel temaları bulmak gerçekten zor oluyor ve elle temayı Türkçeleştirmek gerçekten bir işkence haline gelebiliyor.

Poedit adlı program ile açacağımız bu dosyalarla kolaylıkla temamızı ana dilimize çevirip kullanabiliriz. Genel olarak bir temayı çevirmek en fazla bir saatimizi alabiliyor fakat çeviride güçlük çekiyorsanız çevirmek için ücretli ilanlara başvurabilir, WordPress ile profesyonel olarak ilgilenen freelance çalışanlara bu işi devredebilirsiniz.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
rssnedir
Rss nedir nasıl kullanılır ?
WordPress otomatik öne çıkarılan görsel atama

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage