İnternet Dünyası Seo Wordpress

Tumblr Blogu WordPress’e Nasıl Taşınır?

tumblr
0

Tumblr Blogu WordPress’e Nasıl Taşınır?

Tumblr bloğunuzda paylaştığınız şeylerin el değiştirmesi sizleri rahatsız ediyorsa, o zaman sizlerin de WordPress’e geçme zamanınız çoktan geldi demektir. Yahoo blog platformu Tumblr’ı satın aldıktan sonra, Tumblr’da yapılan yeni değişiklikler Tumblr kullanıcılarının çoğunu rahatsız etmeye başladı.
Siz de bu şekilde bir rahatsızlık yaşıyorsanız, kolaylıkla bloğunuzu WordPress’e taşıyabilirsiniz. Belki bazılarınız Tumblr bloğunu WordPress’e taşımanın zor olduğunu düşündüğü için bir türlü deneyemeye bile yeltenmiyor. Fakat aslında bloğunuzu WordPress’e taşımak çok kolay bir işlem. Yazılarınızı Tumblr dışına aktarmanız mümkün olan bir işlem değil fakat WordPress sayesinde yazılarınızı içe aktarabilirsiniz.

tumblr
Başlangıç için öncelikle ücretsiz bir wordpress.com blogu açın ya da wordpress.org sunucusu edinin. Hiç fark etmez, ikisi de işinize yarayacaktır. Tumblr bloğunuzu kolaylıkla WordPress bloğuna içe aktarma yapabileceksiniz. Bunu yapabilmek için, öncelikle açmış olduğunuz WordPress hesabınıza girin ve açın. Hali hazırda bir WordPress hesabınız varsa onu da kullanabilirsiniz. Direk blogunuzu açabilirsiniz.
Tumblr için özel bir alan kullanıyorsanız, WordPress’te içe aktarma işlemini sorunsuz bir şekilde yapmak için, kullanmış olduğunuz bu özel alanı devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Alan adını devre dışı bırakmak için öncelikle Tumblr’da başlangıç ayarlarına gidin ve “Özel bir alan adı kullan” kutusunda ki daha önce onaylamış olduğunuz onayı kaldırın.
Daha sonra WordPress’te araçlar kısmına gelin ve oradaki “İçe aktar” seçeneğini tıklayın. Şunu da söylemekte fayda var, bu “içe aktar” işlemini kullanarak, çok fazla blog içe aktarılabilmektedir. Bu yüzden siz o kısımdaki seçeneklerden Tumblr seçeneğini seçeceksiniz. Ardından “Bir Tumblr bloğundan yazıları bir WordPress.com bloguna aktar” seçeneğini onayladıktan sonra Tumblr hesabınıza tekrar bağlanmanız istenecektir. Ardından Tumblr hesabınızdan WordPress.com’a erişim için izin vereceksiniz ki bağlantı sağlanabilsin.
Hesaplar arası erişimin sağlanmasının ardından,

WordPress size Tumblr hesabınızda kullanılabilir olan blogların listesini gösterecektir. Siz de Wordkpress’e aktarmak istediğiniz blogları tek tek seçerek “Bu blogu içe aktar” diyerek işlemi tamamlayacaksınız. Sonrasında bu işlem ile ilgili bütün ayrıntıları Wordpres’ten takip edebilirsiniz.
Daha da önemlisi bu işlem tamamlandığında işlem ile ilgili olarak bir bilgilendirme e-postası alacaksınız. Görmüş olduğunuz gibi, hiç bir zorluğu yok. Çok kısa bir sürede hem de hiç uğraşmadan, Tumblr da ki bloğunuzu WordPress’e taşıma işlemini gerçekleştirmiş oldunuz. Eminiz şimdi yazılarınızın daha güvende olduğunu düşünüyorsunuz. Hem kısa sürede işlem gerçekleşti hem de artık hiç sorun yaşamayacaksınız.
Son olarak da, taşıma sonrasında eğer yazılarınız ile ilgili bir sorun çıkacak olursa bu durum sizlere gelen e- posta da ayrıntılı olarak açıklanıyor. Bu e-posta ki direktifleri takip ederek, yazılarınızda çıkan sorunları da düzeltmek için bütün düzenlemeleri kendiniz yapabilirsiniz. Artık wordpress’de ki yeni bloğunuza yazı yazma ve resim ekleme vakti. Sizlere kolay gelsin.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
İyi bir konuşmacı olmak
Nasıl iyi bir konuşmacı olunur ?
andre-levy
Basit paralar ünlü karakterlere dönüştü !

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz