İnternet Dünyası Seo Wordpress

Tumblr Blogu WordPress’e Nasıl Taşınır?

tumblr

Tumblr Blogu WordPress’e Nasıl Taşınır?

Tumblr bloğunuzda paylaştığınız şeylerin el değiştirmesi sizleri rahatsız ediyorsa, o zaman sizlerin de WordPress’e geçme zamanınız çoktan geldi demektir. Yahoo blog platformu Tumblr’ı satın aldıktan sonra, Tumblr’da yapılan yeni değişiklikler Tumblr kullanıcılarının çoğunu rahatsız etmeye başladı.
Siz de bu şekilde bir rahatsızlık yaşıyorsanız, kolaylıkla bloğunuzu WordPress’e taşıyabilirsiniz. Belki bazılarınız Tumblr bloğunu WordPress’e taşımanın zor olduğunu düşündüğü için bir türlü deneyemeye bile yeltenmiyor. Fakat aslında bloğunuzu WordPress’e taşımak çok kolay bir işlem. Yazılarınızı Tumblr dışına aktarmanız mümkün olan bir işlem değil fakat WordPress sayesinde yazılarınızı içe aktarabilirsiniz.

tumblr
Başlangıç için öncelikle ücretsiz bir wordpress.com blogu açın ya da wordpress.org sunucusu edinin. Hiç fark etmez, ikisi de işinize yarayacaktır. Tumblr bloğunuzu kolaylıkla WordPress bloğuna içe aktarma yapabileceksiniz. Bunu yapabilmek için, öncelikle açmış olduğunuz WordPress hesabınıza girin ve açın. Hali hazırda bir WordPress hesabınız varsa onu da kullanabilirsiniz. Direk blogunuzu açabilirsiniz.
Tumblr için özel bir alan kullanıyorsanız, WordPress’te içe aktarma işlemini sorunsuz bir şekilde yapmak için, kullanmış olduğunuz bu özel alanı devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Alan adını devre dışı bırakmak için öncelikle Tumblr’da başlangıç ayarlarına gidin ve “Özel bir alan adı kullan” kutusunda ki daha önce onaylamış olduğunuz onayı kaldırın.
Daha sonra WordPress’te araçlar kısmına gelin ve oradaki “İçe aktar” seçeneğini tıklayın. Şunu da söylemekte fayda var, bu “içe aktar” işlemini kullanarak, çok fazla blog içe aktarılabilmektedir. Bu yüzden siz o kısımdaki seçeneklerden Tumblr seçeneğini seçeceksiniz. Ardından “Bir Tumblr bloğundan yazıları bir WordPress.com bloguna aktar” seçeneğini onayladıktan sonra Tumblr hesabınıza tekrar bağlanmanız istenecektir. Ardından Tumblr hesabınızdan WordPress.com’a erişim için izin vereceksiniz ki bağlantı sağlanabilsin.
Hesaplar arası erişimin sağlanmasının ardından,

WordPress size Tumblr hesabınızda kullanılabilir olan blogların listesini gösterecektir. Siz de Wordkpress’e aktarmak istediğiniz blogları tek tek seçerek “Bu blogu içe aktar” diyerek işlemi tamamlayacaksınız. Sonrasında bu işlem ile ilgili bütün ayrıntıları Wordpres’ten takip edebilirsiniz.
Daha da önemlisi bu işlem tamamlandığında işlem ile ilgili olarak bir bilgilendirme e-postası alacaksınız. Görmüş olduğunuz gibi, hiç bir zorluğu yok. Çok kısa bir sürede hem de hiç uğraşmadan, Tumblr da ki bloğunuzu WordPress’e taşıma işlemini gerçekleştirmiş oldunuz. Eminiz şimdi yazılarınızın daha güvende olduğunu düşünüyorsunuz. Hem kısa sürede işlem gerçekleşti hem de artık hiç sorun yaşamayacaksınız.
Son olarak da, taşıma sonrasında eğer yazılarınız ile ilgili bir sorun çıkacak olursa bu durum sizlere gelen e- posta da ayrıntılı olarak açıklanıyor. Bu e-posta ki direktifleri takip ederek, yazılarınızda çıkan sorunları da düzeltmek için bütün düzenlemeleri kendiniz yapabilirsiniz. Artık wordpress’de ki yeni bloğunuza yazı yazma ve resim ekleme vakti. Sizlere kolay gelsin.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
wordpress
WordPress Üzerine Tavsiyeler
wordpressadminbargizleme
WordPress 3.8 tek sütun pano geri getirmek
2 Comments
  • hediyelik eşyalar Şub 28,2015 at 11:39

    Sitemize oradan besleme alabiliyor muyuz peki taşımak yerine oradan paylaştığım şeyler otomatik sitemde ki sidebar a düşse

  • anne bebek ürünleri Şub 23,2015 at 17:40

    Gerçekten güzel olmuş bu tumblr bırakmak istiyordum ama içerdi ki yazılarımı bırakmak istemiyordum

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage