İnternet Dünyası

Tumblr Nedir?

tumblr

tumblr-screen-600x325

Tumblr son yıllarda hızla yaygınlaşan bir micro blog sitesidir. Twitter tarzında olan bu micro blog sitesi aslında blog ile micro blog arasında bulunmaktadır. Tam olarak micro blog demek tam tumblr nedir’in cevabını vermeyecektir. Çünkü micro blog için son derece fazla işlevselliği olan bir blog yapısına sahiptir. Blog olarak da söylemek tam anlamıyla karşılamayacaktır. Burada da blog kadar büyük işlevselliği bulunmamaktadır. Tumblr bu ikisinin tam ortasında olan güzel bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Yazımızın başında da dediğimiz gibi son yıllarda hızlı bir ivme gösterek artış yapmıştır.

Tumblr gelişmesinin en büyük nedeni şüphesiz Twitter’ın hızlı bir şekilde yayılmasıdır. Twitter ile gelen micro blog füryası sayesinde Tumblr’da oldukça sevilmiş ve ilgi çekmiştir. Günümüz dünyasında artık insanlar bu tarz sitelere oldukça ilgi göstermektedir.  Bu yüzden de bu sitelerin yaygılaşması hızlıca artmaktadır. Tumblr özelliklerine baktığımız zaman da insanların ilgisini çekecek özellikleri görebiliyoruz. Kolay kullanıma sahip olması ve işlevselliklerini rahatça kullanılabilmesi bu konuda en büyük avantajları arasında yer alıyor. Tasarımı geliştirmek diğer micro blog sitelerine göre çok daha fazla fonksiyonel bir şekilde olduğu için bu özellikte insanların hoşuna gitmektedir.  Ayrıc tumblr diğer sosyal medya siteleri ile kolayca bağlantıya geçebilmektedir. Örneğin yazdığınız bir mim rahatlıkla diğer sosyal medya hesaplarınızda da yayınlanmakta olacaktır. Bunu yapmakda son derece kolaydır.

Siteye üye olmak son derece kolaydır.  http://www.tumblr.com/ adresine girerek ekranda çıkan kutuları dolduruyoruz. Doldurduktan sonra e-mail adresine gelen aktivasyon ile aktifleştiriyoruz. Login olduktan sonra artık micro blog sitemize girmiş oluyoruz. Bundan sonra paneli sayesinde istediğiniz ayarlamaları yapabilir ve micro blogu kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bunlardan ibaret. İyi bloglamalar!

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
hitsaglama
Siteme nasıl hit sağlarım ?
Adobe Photoshop CC
Adobe Photoshop CC Güncellendi

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage