17 Ekim 2014 tumblr

Tumblr Nedir?

tumblr-screen-600x325

Tumblr son yıllarda hızla yaygınlaşan bir micro blog sitesidir. Twitter tarzında olan bu micro blog sitesi aslında blog ile micro blog arasında bulunmaktadır. Tam olarak micro blog demek tam tumblr nedir’in cevabını vermeyecektir. Çünkü micro blog için son derece fazla işlevselliği olan bir blog yapısına sahiptir. Blog olarak da söylemek tam anlamıyla karşılamayacaktır. Burada da blog kadar büyük işlevselliği bulunmamaktadır. Tumblr bu ikisinin tam ortasında olan güzel bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Yazımızın başında da dediğimiz gibi son yıllarda hızlı bir ivme gösterek artış yapmıştır.

Tumblr gelişmesinin en büyük nedeni şüphesiz Twitter’ın hızlı bir şekilde yayılmasıdır. Twitter ile gelen micro blog füryası sayesinde Tumblr’da oldukça sevilmiş ve ilgi çekmiştir. Günümüz dünyasında artık insanlar bu tarz sitelere oldukça ilgi göstermektedir.  Bu yüzden de bu sitelerin yaygılaşması hızlıca artmaktadır. Tumblr özelliklerine baktığımız zaman da insanların ilgisini çekecek özellikleri görebiliyoruz. Kolay kullanıma sahip olması ve işlevselliklerini rahatça kullanılabilmesi bu konuda en büyük avantajları arasında yer alıyor. Tasarımı geliştirmek diğer micro blog sitelerine göre çok daha fazla fonksiyonel bir şekilde olduğu için bu özellikte insanların hoşuna gitmektedir.  Ayrıc tumblr diğer sosyal medya siteleri ile kolayca bağlantıya geçebilmektedir. Örneğin yazdığınız bir mim rahatlıkla diğer sosyal medya hesaplarınızda da yayınlanmakta olacaktır. Bunu yapmakda son derece kolaydır.

Siteye üye olmak son derece kolaydır.  http://www.tumblr.com/ adresine girerek ekranda çıkan kutuları dolduruyoruz. Doldurduktan sonra e-mail adresine gelen aktivasyon ile aktifleştiriyoruz. Login olduktan sonra artık micro blog sitemize girmiş oluyoruz. Bundan sonra paneli sayesinde istediğiniz ayarlamaları yapabilir ve micro blogu kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bunlardan ibaret. İyi bloglamalar!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz