İnternet Dünyası

Tumblr Nedir?

tumblr
0

tumblr-screen-600x325

Tumblr son yıllarda hızla yaygınlaşan bir micro blog sitesidir. Twitter tarzında olan bu micro blog sitesi aslında blog ile micro blog arasında bulunmaktadır. Tam olarak micro blog demek tam tumblr nedir’in cevabını vermeyecektir. Çünkü micro blog için son derece fazla işlevselliği olan bir blog yapısına sahiptir. Blog olarak da söylemek tam anlamıyla karşılamayacaktır. Burada da blog kadar büyük işlevselliği bulunmamaktadır. Tumblr bu ikisinin tam ortasında olan güzel bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Yazımızın başında da dediğimiz gibi son yıllarda hızlı bir ivme gösterek artış yapmıştır.

Tumblr gelişmesinin en büyük nedeni şüphesiz Twitter’ın hızlı bir şekilde yayılmasıdır. Twitter ile gelen micro blog füryası sayesinde Tumblr’da oldukça sevilmiş ve ilgi çekmiştir. Günümüz dünyasında artık insanlar bu tarz sitelere oldukça ilgi göstermektedir.  Bu yüzden de bu sitelerin yaygılaşması hızlıca artmaktadır. Tumblr özelliklerine baktığımız zaman da insanların ilgisini çekecek özellikleri görebiliyoruz. Kolay kullanıma sahip olması ve işlevselliklerini rahatça kullanılabilmesi bu konuda en büyük avantajları arasında yer alıyor. Tasarımı geliştirmek diğer micro blog sitelerine göre çok daha fazla fonksiyonel bir şekilde olduğu için bu özellikte insanların hoşuna gitmektedir.  Ayrıc tumblr diğer sosyal medya siteleri ile kolayca bağlantıya geçebilmektedir. Örneğin yazdığınız bir mim rahatlıkla diğer sosyal medya hesaplarınızda da yayınlanmakta olacaktır. Bunu yapmakda son derece kolaydır.

Siteye üye olmak son derece kolaydır.  http://www.tumblr.com/ adresine girerek ekranda çıkan kutuları dolduruyoruz. Doldurduktan sonra e-mail adresine gelen aktivasyon ile aktifleştiriyoruz. Login olduktan sonra artık micro blog sitemize girmiş oluyoruz. Bundan sonra paneli sayesinde istediğiniz ayarlamaları yapabilir ve micro blogu kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bunlardan ibaret. İyi bloglamalar!

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
Web-Designing
Freelance Dezavantajları
Jean-Claude-Van-Damme-700x325
2013 10 En Başarılı Video Reklamları

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz