7 Temmuz 2015

Turkcell T40 Nasıl Rootlanır?

Turkcell’in zamanında en iyi telefonu olan T40 yerini T50’ye bıraktı. Ama T40 hayla şuan bir sürü kullanıcıya sahiptir, bu kullanıcıların bir kaçını tanıdığım ve ram sorunları yaşadıklarını gördüm. Bunu kafama takarak, root atmasını biraz araştırdım ve siteye girmek istedim. Gerçekten çok kolay bir yöntemle T40 telefonunuza root atabilir ve cihazınızı biraz da olsa rahatlatabilirsiniz. İşlemler o kadar kolaydır ki, çocuklar bile yapabilir.  Turkcell’in T50’sinin de yakında root atımını paylaşırım, diğer istediğiniz telefonları da yorum olarak belirtirseniz paylaşacağıma emin olabilirsiniz. Eğer sizde daha telefonunuza root atamamış ve root konuları bulup kafanız karışmış olabilir ama burada anlattıklarım gerçekten çok kolay bir yöntem, yapacağımız tek şey bir apk yüklemek ve butona basıp, rootumuzu atmak. İşlemlerinize hemen başlayalım ki, cihazımız bir önce rahatlasın.

Cihazda geçici veya kalıcı sorunlar olmaması için yapamadığınız kısımda bizden destek alın, eğer sorun oluşmuş ise yine destek almayı deneyin, mutlaka cevap vereceğim.

t40

  • Telefonumuzu en az %50 şarj ediyoruz ve buradan root atacağımız dosyayı pc’ye indiriyoruz. USB hata ayıklama modunu açmayı unutmuyoruz.

-USB Hata Ayıklama Nasıl Açılır?

Ayarlar > Hakkında > Yapım numarasına 7 kez basın.

Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata ayıklamayı aktifleştirin.
  • PC’ye indirdiğimiz bu uygulamayı çalıştırıyoruz ve telefonumuzu bilgisayara USB aracılığı ile bağlıyoruz.
  • Eğer programda telefonunuzun ismi görüküyorsa ROOT yazan butona basın, görükmüyorsa zaten program driver’ları kendi kendine bilgisayarınıza yüklüyor.
  • İşlem bir kaç dakika sürer, hayırlı olsun.

Unroot işleminide aynı programdan yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz