İnternet Dünyası Wordpress

Ücretsiz Pazarlama Teknikleri : Blog geliştirmek

cinemagraphs_08
0

Iş türünüz ne türe sahip olursa olsun, ürün ve hizmetlerinizi pazarlamak için yollar bulmak ve kazanç sağlamak her şeyden önemlidir. Nakit akışı sorunları pazarlama zorluyor ise başka yöntemlere başvurma zamanınızın geldiğini anlamış olmalısınız.

İnternet oldukça etkili olabilir bizler için tabi yararlı bir şekilde kullanabilirsek. Birçok uygun pazarlama stratejileri sunuyor İnternet bizlere. Konuk mesaj yazma yolu ile ücretsiz abone sayısını artırmak gibi. Bloglara girersiniz çok güzel cevaplar verirsiniz veyahut cevabı verilemeyen soruların cevabını verirsiniz. Yeni hedef kitlelerin içine dalın. Yeni bağlantıları yapın ve hızlı bir şekilde Sosyal ağda büyümeye başlayın. Anahtar kelimelerinizi seçin ve doğru kelimeler için çalışmaya başlayın.

Konuk ileti yazarak size diğer blogcular ve okuyucular takip etmeye başlar. Bu takip etme olayı ilginç paylaşımlarınız ve ilginç yorumlarınız ile süsleyebilir devamını sağlayabilirsiniz.

Bir Not: Konuk yazarlık yaparken başka bloglarda her zaman en iyi içerik yayınlamak. Hatalarımız genellikle sadece kendi blogumuz da en iyi içeriği yayınlamak. Bu kıtlık tahrik kesinlikle trafik bina potansiyeli baltalamaya olacaktır. Misafir yazarlık yaptığınız bloglara da iyi içerik girerek kendinizi takip ettirme olanağınızı arttırsınız :).

Nasıl konuk eposta ile web sitenize ücretsiz trafik sürebilirim?

İlgili Bloglar seç

Sadece niş alakalı bloglar yayınlayın. Blog araştırma için zaman ayırın. Orada ne konuları ele alıyorsun? Hangi kitle hangi konu hakkında neler yapıyor ? Sadece belirli konular üstünde mi duruyorlar ? Başarısızlıklar körü körüne işlerini kabul eden ve kötü yazılar yayınlayan bloglardan uzak durun.

Blogunuza ücretsiz, hedefli trafik çekmek istiyorsunuz öyle değil mi ?

Yorumlar yanıt

Bir takipçiyi en sinir eden şey cevap verilmeyen yorumlar topluluğudur. Sorusunu sorar ama üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen yanıt yok. İşte bu blogu takip etmeyi bırakır.

Mümkün olduğunca çok sayıda yorum olarak cevap verin. Tüm isteklerine cevap, mesajınızı cevap vermek için değil gerçekten sorunu çözmek için verin.

Cevap için zaman belirli bir miktar koyun. Kendinizi değerli zaman kazanmak için, yanıt vermek

BackOffice oturum açın.

Uyumayın yorumlara bakın ve doğru çözümleri üretin. Bulamadıysanız başka bloglardan araştırın. Cevabını bulun ve kendi blogunuz da cevabını verin. Takipçiniz olarak kalmaya devam etsin başka bloglara gitmesin.

Makul olun. Eğer başarılı bir blog görünümü çizerseniz, yorumlarınızın artmış olduğunu göreceksiniz. Tek bir konuk sonrası 30, 50 veya 100 yorum, ya da daha fazla, alabilirsiniz. Senin işin bu, siz okuyucunun sorularını cevaplamak için günde en az 1-2 saatinizi ayırmalısınız. Çok az yorum geliyor diyorsanız, zamanla artacağını bilmelisiniz. Özgün yazmaktan kesinlikle kaçınmayın. Özgün ve ilgi çekici yazılar yazın.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
wpbutler
WordPress sitenize mobil ile giriş yapıyorsanız
Wordpress
WordPress Dosya İzinleri(CHMOD) Nasıl Olmalıdır?

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz