20 Şubat 2015 Vaultpress

Vaultpress WordPress güvenlik eklentisi

Güvenlik Hayatın Her Alanında Kullanılan Bir Araç

Vaultpress
Wordpress, web siteleri için içerik yönetim sistemi olarak adlandırılmaktadır. Kişisel veya farklı blog ve sayfaların içeriğinin düzenlenmesini sağlamaktadır. Daha değişik ve kolay yöntemler geliştirerek ve sürekli yenilikler ekleyerek web sitelerini canlandırmaktadır. Zengin içerik özellikleri, eklentileri ve bakım modları ile tercih edilirlik seviyesini arttırmakta ve kullanıcı kitlesi her geçen gün daha çok yaygınlaşmaktadır.
Google tarafından sevilen ve seo ile uyumlu olması popülaritesini arttırmaktadır. Google tarafından sevilen bir sistem olması; arama motorlarında üst sıralara çıkmasını ve wordpress tabanlı sayfaların incelenme hızını yükseltmektedir. Sosyal paylaşım siteleri ile bağlantı kurularak hedef kitle arttırılabilmektedir.
Wordpress’e ait sayısız özellik bulunduğunu iletirken, güvenlik ve yedekleme eklentisini açıklamak gerekmektedir. WordPress kullanıcıları için sayfa tasarımı, içerik yönetimi, ziyaretçi bildirimi vs. konuların yanında güvenlik ve yedekleme konusu da ayrı bir öneme sahip olmaktadır. Kullanıcıların sayfa güvenliği ve yedeklemesi için wordpress, vaultpress adlı bir eklentiyi hizmete sunmaktadır.
Geniş bir kullanım alanına sahip vaultpress güvenlik eklentisi; kasko mahiyetinde bir nitelik taşımaktadır.

Genel Ana Hatları İle Vaultpress Özellikleri:

Basit ve hızlı kurulmakta,
Sitenize ait içerikleri saklama ve koruma,
Güvenlik zafiyetini otomatik kapatma,
Üç değişik yedekleme imkânı bulunmakta,
Tema, eklenti ve diğer bütün dosyaların korunması gibi özelliklere sahip olmaktadır.

Vaultpress eklentisi; temel, orta ve profesyonel seçenekleri ile siteler için çok önemli bir konuma sahip olmakta hatta sitelerin can damarını oluşturmaktadır. Belirli bir kitleye sahipseniz ve çok önemli bir siteniz yok ise temel paket kullanımı en uygun görülmektedir. Hosting ve buna benzer çeşitli güvenlik saldırılarına karşı anında yedekleme özelliği ile bloğunuzu koruma altına almaktadır. Hiç bir sorun çıkmadan paylaşıma devam edilebilmektedir.
Orta ve profesyonel paketler ise daha üstün özelliklere sahip olmaktadır. Önemli bir site veya bloğa sahip ve hedef kitlesi çok olan kullanıcılar bu paketi tercih etmektedirler. Profesyonel paket orta pakete göre daha üstün özellikler barındırmaktadır. WordPress bu paketlerin yüklenmesi sonucu; saldırı girişimlerinde, otomatik yedekleme işlemi gerçekleştirmektedir. Açıklar var ise kapatmakta ve güncellemeleri kendiliğinden yapmaktadır. Bu eklenti yoluyla yapılan veri yedeklemelerine ait içerikleri bilgisayara indirmekte oldukça basit olmaktadır.
Oluşturduğunuz sayfa veya bloğunuz için veriler her zaman önem arz etmektedir. WordPress bu anlamda güvenliğinizi korumanız için imkânlar sunmaktadır. Böyle imkânlar varken yararlanmak ve fırsatları değerlendirmek uzun ömürlü sayfa ve siteleri size vaad etmektedir.
Oldukça önemli bir konu için biraz fedakârlık yapmak hiçte zor olmamaktadır. Daha çok ticari nitelikli siteler için önem derecesi ölçülemeyecek kadar çok olan eklenti, olmazsa olmaz konuma yerleşmektedir. Kolay kurulumu ile sahip olmak kısa sürede gerçekleşmektedir.

Vaultpress WordPress güvenlik eklentisi” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz