Seo

Video Backlink nedir?Nasıl Yapılır?

video_backlink_1

Siteniz için backlink edinmenin size getirdiklerinin ne kadar önemli olduğu aşikar.Çeşitli backlink kazanma yolları vardır.Bunlardan biri de video backlink yöntemi.Siteniz için oldukça önemli ve doğru kullanıldığında da sitenize videonun içeriğinden dolayı bile kullanıcı getireceği muhakkak.

video_backlink_1

Video backlink ifadesini şöyle tanımlayabiliriz.Video paylaşım sitelerine video yükleyerek video için bırakılmış açıklama kısmına sitenin linkini iliştirerek link kazanma yöntemidir.Backlink kazanmanın dışında sitenizin içeriği ve videonun kalitesine göre de profesyonelce hazırlanmış bir video,içeriğinden dolayı bile kullanıcı çekebilir.Fakat backlink yolu ile kazandıracağı faydanın daha çok olduğu yönünde düşünmekteyim.

Etkisi konusuna gelince PR değeri 8-9 olan sitelerden link almış durumunda oluyorsunuz,bu nedenle etkisinin olmaması ya da küçümsenecek boyutta olması mümkün değildir.Fakat video backlinkte de dikkat edilmes gereken hususlar vardır ki aksi halde sizi sandboxa düşürür.Günlük ve haftalık belli bir kotanız ve sitenizin de belli bir yaşı olmalı ki google tarafından cezalandırılmamalısınız.Video izleme,film izleme siteleriniz ve buna benzer siteleriniz varsa diğer sitelere oranla daha fazla yüklemeniz anlaşılabilir ve sakıncası olmaz.Bu sınırdan kastım ise video ve film siteleri için günlük maximum 3 tane yüklemek bir sorun getirmez ama bu sayıyı aşmak belli sakıncalar doğurabilir.

Diğer siteler için ise en fazla günde 1 tane yüklemek benim şahsi tavsiyemdir.Bu videoları yüklemek için ise PR değeri yüksek siteleri kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır.Benim önerilerim şunlardır; YouTube,DailyMotion,Vimeo,MetaCafe,Revver,BlipTV,Veoh,Break,SevelLoad,Atom,PhotoBucket,Zoopy.com

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
SEO Yaparken Önceden Hazırlanmak
Logo
Her 2 url ile de aynı içeriğe açılıyor ise!
3 Comments
  • kore dizileri Tem 1,2015 at 17:19

    Video backlink denildiğinde ilk akla gelen yer tabiki de youtubedir bence oradan alınan linkler faydalıdır.

  • film izle Ağu 24,2014 at 16:44

    Değişik bir konuyu ele almışsınız. Gerçekten de iyi bir video backlink siteleri iyi yerlere getirir. Kolay gelsin. Güzel yazı.

  • kore dizi Mar 20,2014 at 16:50

    Faydası oldukça çok helede içeriğiniz ile alakalı popüler videolar eklerseniz ve eklenen içerikle bağlantılı link eklediğiniz size yararı çok olacaktır.

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage