Seo

Video Backlink nedir?Nasıl Yapılır?

video_backlink_1
0

Siteniz için backlink edinmenin size getirdiklerinin ne kadar önemli olduğu aşikar.Çeşitli backlink kazanma yolları vardır.Bunlardan biri de video backlink yöntemi.Siteniz için oldukça önemli ve doğru kullanıldığında da sitenize videonun içeriğinden dolayı bile kullanıcı getireceği muhakkak.

video_backlink_1

Video backlink ifadesini şöyle tanımlayabiliriz.Video paylaşım sitelerine video yükleyerek video için bırakılmış açıklama kısmına sitenin linkini iliştirerek link kazanma yöntemidir.Backlink kazanmanın dışında sitenizin içeriği ve videonun kalitesine göre de profesyonelce hazırlanmış bir video,içeriğinden dolayı bile kullanıcı çekebilir.Fakat backlink yolu ile kazandıracağı faydanın daha çok olduğu yönünde düşünmekteyim.

Etkisi konusuna gelince PR değeri 8-9 olan sitelerden link almış durumunda oluyorsunuz,bu nedenle etkisinin olmaması ya da küçümsenecek boyutta olması mümkün değildir.Fakat video backlinkte de dikkat edilmes gereken hususlar vardır ki aksi halde sizi sandboxa düşürür.Günlük ve haftalık belli bir kotanız ve sitenizin de belli bir yaşı olmalı ki google tarafından cezalandırılmamalısınız.Video izleme,film izleme siteleriniz ve buna benzer siteleriniz varsa diğer sitelere oranla daha fazla yüklemeniz anlaşılabilir ve sakıncası olmaz.Bu sınırdan kastım ise video ve film siteleri için günlük maximum 3 tane yüklemek bir sorun getirmez ama bu sayıyı aşmak belli sakıncalar doğurabilir.

Diğer siteler için ise en fazla günde 1 tane yüklemek benim şahsi tavsiyemdir.Bu videoları yüklemek için ise PR değeri yüksek siteleri kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır.Benim önerilerim şunlardır; YouTube,DailyMotion,Vimeo,MetaCafe,Revver,BlipTV,Veoh,Break,SevelLoad,Atom,PhotoBucket,Zoopy.com

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
seo
Pagerank alma hakkında basit ipuçları
Hızlı index almanın yolları

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz