7 Temmuz 2015

Vodafone Smart II Nasıl Rootlanır?

Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için bir operatör telefonuna root atacağız. Vodafone’nun az ramli, gereksiz uygulama yüklü telefonundan sizde sıkılmış olmalısınız. Bir sürü kullanmadığınız ve önemsemediğiniz program yüklü gelen bu telefonun içindeki gereksiz uygulamaları ancak root ile temizleyebiliriz. Bu sayede sisteminiz çok rahatlayacak ve kasmadan telefonunuzu kullanabileceksiniz, hatta isterseniz bir kaç oyun ve programıda kurabilir verdiğiniz paraya değmesine sevinebilirsiniz. Yapacağımız işlem gayet basit ama takıldığınız yerlerde kesinlikle destek isteyin, bilmediğiniz ayarları kurcalamayın, yoksa telefondan ciddi ve kalıcı hasara yol açabilirsiniz, kısacası telefonu öldürebilirsiniz ve sistem bile atılmaz hale getirebilirsiniz. Bu yüzden bilmediğiniz ayarları kurcalamayın, mümkünse bizim anlattığımız yoldan işlemleri yapın, sonra telefonununuz rahatlatayım derken, öldürmeyin. İşleme başlayalım.

Uyarı: Root cihazı garantiden çıkarır. Bu yaptığınız işlem yanlış yapıldığı taktirde telefona zarar verebilir, hatta telefonu öldürebilir, bu yüzden dikkatli olun ve takıldığınız yerleri bize sorun. Model ve sürüm numaranızdan da emin olun, yoksa sorun olabilir, sorumluluk size aittir. Bunları okuyun ve işleme başlarsanız, sorumluluk tamamen size aittir, bunu unutmayın. Sonra beni veya bu siteyi suçlamayın, zaten suçlama gibi bir hakkınız da olamaz.

vodafone-smart-2-ii-fotografi

  • İlk olarak telefonunuzu en az %60-65 şarj edin, işlem biraz telefonunuzu yoracak. Buradan root dosyasını indirin ve bilgisayarınızın masaüstüne bir klasör oluşturup, oraya atın.
  • Şimdi telefonu usb ile pc’ye bağlayıın ve Superuser diye başlayan zip dosyasını telefonun hafıza kartına direk sallayın.
  • usb driver klasörünün içindeki driver’ları kurun.  Şimdi SP Flash Tools’a girin ve onu açın. Sonra scatter-loading’e girin ve .txt dosyasını bulun ve seçin.
  • Sonra recovery861.img gelecek, diğerlerinden tiki kaldırın ve sadece onu seçin.
  • Options bölümünden USB Mode’yi açın. Sonra üstteki Download butonuna basın. Telefonu kapatın ses yükseltme ve açma tuşuna basın. Sonra gelen ekrandan ses kısma/açma tuşlarından Install from SdCard seçeneğine gelin ve ilk başta attığımız .zip dosyasını seçin.
  • İşlem tamam, hayırlı olsun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz