Wordpress Wordpress kodları

WordPress 404 Not Found Hatası ve Çözümü

404-hatasi
0

Merhaba WordPress severler :). Sizlere bu makalemde “WordPress 404 Not Found Hatası ve Çözümü” konusunu anlatacağım :). Daha önce başıma geldi ve bende burada aktarmayı düşünüyorum sizlere :).

404-hatasi

Öncelikle bir site neden 404 verir ona bir bakalım.

  • O sayfa silindiyse
  • Aslında o sayfa hiç yoksa
  • Olmayan bir sayfaya yönlendiriliyorsa.

Yukarıda ki nedenlerden dolayı 404 Not Found hatası verebilir WordPress. Durun hemen korkmayın. Çözümü bizde :). Çünkü benimde başıma geldi bir müşterimin sitesine SEO yaparken. Olayı nasıl çözümlediğim konusuna gelelim hemen :).

 

1.Denediğim yöntem :

Bu sorun özellikle bir WordPress siteyi başka hosting’e taşıdıysam karşıma çıkıyor.  Bu hatanın çözümünü “public_html” klasörünün chmod değerini  755 olarak değiştirmeniz gerekmekte :).

2.Denediğim yöntem :

Sitenizi taşırken “.htaccess” dosyasını unutmuş olabilirsiniz :D. Buda başıma geldi çünkü :D.

Hemen htaccess dosyası oluşturalım şimdi :).

bir not defteri açıyoruz farklı kaydet deyip ismini .htaccess olarak kaydediyoruz :).

Daha sonra bu dosyayı FTP adresinize girerek WordPress’in kurulu olduğu yere atın.

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ – [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress

Bu hata ile karşılan web sitelerinin çoğu .htaccess dosyası olmadığı için sorun yaşıyor. Eğer .htaccess dosyanız olmasına karşın aynı hataya maruz kalıyorsanız birinci anlattığımız yöntem sizi çözüme kavuşturacak diye umuyoruz :).

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
16-Free-Wordpress-Themes
16 Ücretsiz WordPress Teması
Wordpress temaları
WordPress temanızı değiştirirken yapmanız gerekenler

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz