Wordpress

WordPress basit seo ayarları

Wordpress basit seo ayarlari
0

Wordpress basit seo ayarlari

WordPress ile sitenizi yayıma soktuktan sonra Google tarafından kabul görülen sıralamada bir şekilde üst sıraya gelmeniz gerekmektedir. Üst sıraya gelmenin en basit ve en haksız yolu “hacklink”tir ve bu sitenizi kötü yönde etkileyeceğinden ve legal bir şey olmadığından dolayı asla bunu önermemekteyiz.

Öncelikle sitenizin Google sıralamasında yükselmesi için sitenize günlük olarak düzgün ve özgün bir şekilde içerik sağlamalısınız. Bu aşama gerçekten zor bir aşamadır ve bu zamanın oturması ortalama olarak üç hafta ile bir ayı alabilmektedir. Bu aşamayı tamamladıktan sonra ise en basit seo ayalarını WordPress sisteminize uyguladıktan sonra gerekli olan ve minimum SEO ayarlarını tamamlamış olacaksınızdır. Bu SEO ayarlarından birincisi, Kalıcı Bağlantı Ayarları’dır, bunu yapmak için ayarlar sekmesindeki “Kalıcı Bağlantı” sekmesine tıklayarak gerekli ayarları yapabilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gereken ise All In Seo gibi eklentilerden birisini kullanarak sitenizin genel yapısını belirlemek olacaktır. Bu yapılar içerisinde anahtar kelime ayarları, meta-tag ayarları ve diğer tagların ayarlanmasıyla birlikte on page SEO işlemlerinizi büyük bir şekilde halletmiş olacaksınız.

Tabii ki de yaptığınız SEO işlemlerinden en iyi şekilde verim almak istiyorsanız muhakkak bir profesyonele danışmanız gerekmektedir. Ancak bu sayede sitenizin gerçekten kaliteli bir optimizasyonunun yapıldığına kanaat getirebilirsiniz ve bu da sizi Google sıralamalarında üst sıraya taşıyacaktır. Google’da üst sıralara taşınmak tabii ki de kolay değildir ve anahtar kelimelerinizin rekabet oranına göre profesyoneller tarafından sizin verdiğiniz kelimelere aylık bazda bir fiyat biçilmektedir. Ardından da yapacağınız anlaşma sonucunda SEO işlemleriniz başlamış olacaktır, artık Google sıralamalarında yavaş yavaş yukarıya doğru tırmanabilirsiniz. Unutmayın ki SEO gerçekten zor bir olaydır ve bunu asla ucuz pazarlarda aramayın, SEO bir site için neredeyse her şey demektir.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
ghost_theme_logo
20 Ücretsiz hayalet tema
cinemagraphs_08
Ücretsiz Pazarlama Teknikleri : Blog geliştirmek

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz