Wordpress

WordPress Beyaz Sayfa Hatası ve Çözümü

wordpress
0

wordpressWordPress, günümüzde bir çok kullanıcının hatta şirketlerin veya alışveriş sitelerinin bile kullandığı blog alt yapısına denilmektedir. Bu kadar çok kullanıcının wordpressi tercih etmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi kullanımı kolay ve gelişmiş özelliklere sahip olmasıdır, tabi aynı zamanda ücretsiz olarak herkese sunuluyor. WordPress bu kadar güçlü ve detaylı özelliklere sahipken kimi ufak kodlama hatalarından veya kullanıcıların kendi hatalarından dolayı bazı hatalar verebiliyor. WordPress konusunda ise en çok yaşanan problemlerden bir tanesi wordpress beyaz sayfa hatası. Sitenizin ana sayfasında veya admin panelinde eğer sizde böyle bir sorun yaşıyorsanız konumuzda yer alan beyaz sayfa hatası çözümüne göz atabilirisniz.

Beyaz sayfa hatası alan webmasterlar, genel olarak sitesine bir çok eklenti yükledikten sonra bu sorunun oluştuğunun altını çiziyorlar. Bu gibi durumlarda, wp-content ierisinde yer alan eklenti klasörünün yani bir başka deyişle ”plugins” adlı dosyanın ismini ”pung-bank” olarak değiştirirseniz sorunun çözümüne yardımcı olacaktır. Eklenti klasörünün ismini bu şekilde değiştirdikten sonra sitenize tekrar girmeye çalışabilirsiniz, eğer sorunsuz bir şekilde giriş yapabiliyorsanız, beyaz sayfa hatasının nedeni sitenize yüklediğiniz eklentilerden kaynaklanıyor demektir.  Eklentileri pasif hale getirerek tek tek deneme yanılma yaparak, hangi eklentisinin sorun oluşturduğunu gözlemleyebilirsiniz.

WordPress beyaz sayfa hatası, tema kaynaklı bir sorunda olabilir. Kimi temalarda bu gibi problemler oluşabiliyor. Eğer eklentilerinizden kaynaklı olmadığına kanaat getirirseniz, tüm temanızı FTP’den sildikten sonra WordPress sisteminin kendine has default temasını yükleyerek sorunuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

Eğer hala düzelmediyse wp-config.php dosyasını açarak UTF-8 olarak mevcut ise ANSI olarak değiştirin, veya ANSI olarak kayıtlı ise UTF-8 olarak değiştirerek, tekrar FTP’ye gönderebilirsiniz. Eğer sorun hala düzelmediyse wp-admin ve wp-includes klasörlerini silerek tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Yukarıdaki çözüm yollarını tek tek uygulayarak sonuca ulaşabilirsiniz büyük ihtimalle sorununuz artık kalmayacaktır fakat hala sorun devam ediyorsa hostinginizin php dosyası ile ilgili olabilir. Bu gibi durumlarda hosting firmanız ile iletişime geçerek, php.ini dosyasını safe_mod durumunu ”on” olarak değiştirmesini rica edebilirsiniz.

Tüm bu belirttiğimiz çözüm yolları sizi sorunun çözümüne ulaştıracaktır, eğer yinede problemle karşılaşıyorsanız son bitirici darbeyi vurmak adına aşağıdaki çözüm yolunu uygulayabilirsiniz.

WordPress dosyalarından wp-inculides/pluggable.php dosyasını açtıktan sonra ve listenin başına şu kodu ekleyin.
1

<?php ob_start(); ?>

Bu kodu yazdıktan sonra eğer wordpress beyaz sayfa hatası hala devam ediyorsa, sorun sizde olabilir.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
WordPress Kategori ID Öğrenme
wordpressadminbargizleme
WordPress Sitenizi Nasıl Geliştirebilirsiniz

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz