Wordpress

WordPress Beyaz Sayfa Hatası ve Çözümü

wordpress

wordpressWordPress, günümüzde bir çok kullanıcının hatta şirketlerin veya alışveriş sitelerinin bile kullandığı blog alt yapısına denilmektedir. Bu kadar çok kullanıcının wordpressi tercih etmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi kullanımı kolay ve gelişmiş özelliklere sahip olmasıdır, tabi aynı zamanda ücretsiz olarak herkese sunuluyor. WordPress bu kadar güçlü ve detaylı özelliklere sahipken kimi ufak kodlama hatalarından veya kullanıcıların kendi hatalarından dolayı bazı hatalar verebiliyor. WordPress konusunda ise en çok yaşanan problemlerden bir tanesi wordpress beyaz sayfa hatası. Sitenizin ana sayfasında veya admin panelinde eğer sizde böyle bir sorun yaşıyorsanız konumuzda yer alan beyaz sayfa hatası çözümüne göz atabilirisniz.

Beyaz sayfa hatası alan webmasterlar, genel olarak sitesine bir çok eklenti yükledikten sonra bu sorunun oluştuğunun altını çiziyorlar. Bu gibi durumlarda, wp-content ierisinde yer alan eklenti klasörünün yani bir başka deyişle ”plugins” adlı dosyanın ismini ”pung-bank” olarak değiştirirseniz sorunun çözümüne yardımcı olacaktır. Eklenti klasörünün ismini bu şekilde değiştirdikten sonra sitenize tekrar girmeye çalışabilirsiniz, eğer sorunsuz bir şekilde giriş yapabiliyorsanız, beyaz sayfa hatasının nedeni sitenize yüklediğiniz eklentilerden kaynaklanıyor demektir.  Eklentileri pasif hale getirerek tek tek deneme yanılma yaparak, hangi eklentisinin sorun oluşturduğunu gözlemleyebilirsiniz.

WordPress beyaz sayfa hatası, tema kaynaklı bir sorunda olabilir. Kimi temalarda bu gibi problemler oluşabiliyor. Eğer eklentilerinizden kaynaklı olmadığına kanaat getirirseniz, tüm temanızı FTP’den sildikten sonra WordPress sisteminin kendine has default temasını yükleyerek sorunuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

Eğer hala düzelmediyse wp-config.php dosyasını açarak UTF-8 olarak mevcut ise ANSI olarak değiştirin, veya ANSI olarak kayıtlı ise UTF-8 olarak değiştirerek, tekrar FTP’ye gönderebilirsiniz. Eğer sorun hala düzelmediyse wp-admin ve wp-includes klasörlerini silerek tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Yukarıdaki çözüm yollarını tek tek uygulayarak sonuca ulaşabilirsiniz büyük ihtimalle sorununuz artık kalmayacaktır fakat hala sorun devam ediyorsa hostinginizin php dosyası ile ilgili olabilir. Bu gibi durumlarda hosting firmanız ile iletişime geçerek, php.ini dosyasını safe_mod durumunu ”on” olarak değiştirmesini rica edebilirsiniz.

Tüm bu belirttiğimiz çözüm yolları sizi sorunun çözümüne ulaştıracaktır, eğer yinede problemle karşılaşıyorsanız son bitirici darbeyi vurmak adına aşağıdaki çözüm yolunu uygulayabilirsiniz.

WordPress dosyalarından wp-inculides/pluggable.php dosyasını açtıktan sonra ve listenin başına şu kodu ekleyin.
1

<?php ob_start(); ?>

Bu kodu yazdıktan sonra eğer wordpress beyaz sayfa hatası hala devam ediyorsa, sorun sizde olabilir.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
WordPress otomatik öne çıkarılan görsel atama
wordpress
WordPress Sayfa Sonuna ve Başına Getirme Kodları

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage