WordPress Eklenti

 

WordPress kullananlar için daha çok temalar da birçok eklenti bulunmaktadır peki bu eklentiler ne işe yarıyor diye aklınızda sorular kaldıysa sizlere bunlardan bahsedeceğiz bugün. Eklenti, sitenizin daha çok fonksiyonlarını geliştirmektedir örnek verecek olursak eğer ki Facebook, Twitter gibi paylaşımlar için yapılan ikonlardan bahsedebiliriz.

 

Eklenti kurulumu nasıl?

 

Eklenti kurulumunu wordpress’den yapacaksınzı yani sunucunuz ile alakalı olarak hiçbirşey gerekli değildir. WordPress yönetim sayfasına girerek gerekli eklentiyi indirip kurabilirisiniz. Eğer ki derseniz, ben böyle kurulum yapamam kendimi riske atmadan manuel olarak kurulum yapacağım derseniz de FTP yolu üzerinden yapmanız gereklidir fakat bunu sizlere önermiyoruz zira, paketlerde oluşan eklentileri zaten yönetim menüsün de kendiliğinden kurulmaktadır.

 

Eklenti kurulum hakkında video

 

Eklenti kurulumu yapmak için eğer ki resimler sizleri aydınlatmıyorsa sizlere, bu sefer de videolar ile eşlik edelim.

 

 

About KinqCasTLe

View all Posts

Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !

3 Yorum yapıldı

  1. WordPress scriptinin en güzel özelliklerinden birisi olan eklentileri böyle sade bi anlatımla bulmak güç doğrusu.

    Acıma, Sezai / Cevapla
  2. wordpress eklenti kurmak çok basit, gerçi wordpress kullanmak çok basit ve dünya da gelmiş geçmiş en kaliteli blog scripti.

    Yusuf / Cevapla
  3. güzel bir konu bilmeyenler için faydalı olacaktır

    kırşehir güncel / Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*