Wordpress

WordPress Eklentileri Ve Web Siteniz

wordpress
0

WordPress Eklentileri Ve Web Siteniz
WordPress blog oluşturmak için kullanılan lisanssız bir içerik yönetim sistemidir. Kullanımının kolay ve kullanışlı olması nedeni ile de sadece blog için değil farklı tarzda siteler içinde kullanıma uygun bir sistemdir. Bu çok işlevli script ile iyi bir seo ayarına sahip olabilir, siteniz kolayca index alabilir. Sitenizi sürekli güncel tutmanız ve özgün yazılarınız ile siteniz hızlı şekilde üst sıralarda çıkmaya başlar.
WordPress kullanımı çok kolay bir panele sahiptir. Paneli Türkçe olduğundan dolayı rahatlıkla kategori oluşturabilir, yazılar ekleyebilirsiniz. Basit kullanımı sayesinde ziyaretçiler aradıklarını kolaylıkla bulabilirler. WordPress pek çok sistemden çok daha hızlıdır. Ancak eklentiler sitenizi kasabilir ve yavaş çalışmasına sebep olabilir. WordPress de binlerce eklenti bulunmaktadır. Bu eklentiler sayesinde sitenize pek çok özellik ekleyebilirsiniz. Eklentiler serverınızın işlemcisini kullandığından dolayı çok fazla eklenti eklemek işlemci kullanımını da arttıracağından dolayı sitenizin performansını etkileyecektir.
WordPress sisteminin organları eklentilerdir. Sitenizin içeriğine bağlı olarak çeşitli eklentiler eklemezseniz de olmaz. Örneğin anket eklentisi, hava durumu eklentisi gibi sitenizin içeriğine bağlı eklentiler gerekli olabilir. Bunların dışında seo amaçlı eklentiler eklemek yazılarımızın üst sıralarda yer almasına yardımcı olacaktır. Ayrıca sitemap eklentisi linklerinizi bir xml sayfada toplar ve GoogleBot’larına sunarak sitenizin çok daha çabuk indexlenmesinde etkilidir.
Yine eklenmesi tavsiye edilen güvenlik eklentileri, sitenizin güvenliğini sağlar. Web sitenizin önbelleğe alınmasında, dolayısı ile sitenizin performansını arttırmada etkili eklentiler, kırılmış linklerinizi tespit etmeye yarayan eklenti, ziyaretçi verilerini toplayabileceğiniz eklenti ile kaç kişi sitenizi ziyaret etmiş, hangi sayfalarda gezmiş, ne kadar süre kalmış gibi detayları takip etmenizi sağlayan eklenti, sitenizin yedeklemesini yapabileceğiniz, dilerseniz zaman ayarlı yedekleme yapabileceğiniz eklentiler tavsiye edilen eklentilerdir.
Sitenize yorum alıyorsanız, gelen yorumun spam olup olmadığını kontrol eden eklenti, fotoğraf, resim yüklemelerinizi kolaylıkla yapabileceğiniz yararlı eklentiler, sitenizdeki yazıların sosyal ağlarda paylaşımına olanak veren eklentiler, sayfa geçişlerinizin hoş ve orijinal olmasını sağlayan eklentiler, sitenizin 301 yönlendirmelerini ve 404 sayfa bulunamadı hatalarını kontrol etmenize yarayan eklentiler siteniz için faydalı olabilecek diğer eklentilerdir.
Tüm bunların yanında sitelerin sadece bilgisayarlarda görüntülenebilir olması, mobil cihaz kullanımının artması ile önemini yitirmeye başlamıştır. Artık mobil cihazlarda görüntülemeye uygun siteler oluşturmak, sitenize daha çok ziyaretçinin gelmesini sağlayacaktır. Sitenizi mobil cihazlarda görüntülenebilir yapan eklentiler de unutulmamalıdır.
Görüldüğü gibi WordPress te binlerce eklenti mevcut. Ancak bunların çok azı gerçekten yararlı eklentilerdir. Bu nedenle siteniz için faydalı olabilecek eklentileri özenle seçmekte yarar vardır. Aksi halde serverınızda zorlamalar meydana gelecek ve sitenizde yavaşlamaya başlayacaktır. Yavaş ve zor açılan bir site de ziyaretçisi için eziyete dönüşecektir ve ziyaretçi sayınızın azalmasına neden olacaktır. Kod bilginiz ve CSS, HTML ve Javascript bilginiz varsa bazı tema düzenlemelerini eklentilere gerek kalmadan da yapabilirsiniz.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
Writter
WordPress için 50 Pinterest ilham temaları
wordpressadminbargizleme
WordPress Yönetici Bar gizlemek

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz