Wordpress Wordpress eklentileri

WordPress, Facebook eklentisi

wordpress-facebook
0

WordPress, ile Facebook sayfanızı bağlantılı kurarak daha çok yorum ve hit almanız mümkün mü diye sorularınız var ise, aklınızda bu işlemleri yaparak WordPress sayfanızı, Facebook’a bağlayabilirsiniz ve daha çok hit almanız söz konusu olabilir. Bu işlem, nasıl olacak diye soruyorsanız eğer ki gerçekten basit bir işlemdir. Bu işlem de kazancım ne olur? Facebook bildiğiniz gibi büyük bir sosyal ağ projesi ve, birçok kişi yeni yazıları görebilmek için sayfaları takip ediyor. Bu sayfaları takip ederken, sizlerin de sayfanızı beğenen kişiler paylaştığınız yeni yazınız hakkında kısa bir bilgi ediniyor ve, ardından facebookdan giriş yaparak yorum atıyor. Sizlere, organik olarak ziyaretçi kaynağı kazanmış olacaksınız. Bu işlemler de sadece ziyaretçi, değil SEO için de büyük bir başarı diyebiliriz. Kuruluşundan bahsedecek olursak eğer ki dediğimiz adımları izlerseniz gerçekten basit.

 

 

İlk olarak, Yönetim Paneline giriş yapınız > Eklentiler kısmına tıklayarak giriniz > Yeni eklenti ekle butonuna tıklayınız ve  > Arama butonuna ‘’Seo Facebook Comments’’ yazınız. Eğer ki buraya kadar gelebildiyseniz, diğer aşamaya geçelim.

 

Yüklenecek paketi, aramadan hemen sonra karşınız da görerek, Şimdi Kur butonunuza basmanız yeterlidir, oradan tekrardan sizleri yönlendireceklerdir. Eğer ki, Eklenti kuruldu ise alt kısım da Eklentiyi Etkinleştir diye bir menü bulunmaktadır ve o butona da tıklarsanız eğer ki eklenti etkinleştirilir.

 

Eklentiyi, etkinleştirirken ise sizlerden Facebook sayfanız için ıd sorması gereklidir bunu, alabilmeniz için https://developers.facebook.com/ sitesine giriş yapmanız gereklidir. Eğer ki uygulamanızı oluşturursanız geriye yapmanız kalanlar ID ve şifrenizi yüklediğiniz eklentiye girmeniz.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
wordpress
Aklından Geçenleri Öğrenmek İstiyorum
WordPress yorum bölümündeki kodları kaldırmak
Kısaca Neden WordPress

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz