9 Aralık 2014 wordpress-facebook

WordPress, Facebook eklentisi

WordPress, ile Facebook sayfanızı bağlantılı kurarak daha çok yorum ve hit almanız mümkün mü diye sorularınız var ise, aklınızda bu işlemleri yaparak WordPress sayfanızı, Facebook’a bağlayabilirsiniz ve daha çok hit almanız söz konusu olabilir. Bu işlem, nasıl olacak diye soruyorsanız eğer ki gerçekten basit bir işlemdir. Bu işlem de kazancım ne olur? Facebook bildiğiniz gibi büyük bir sosyal ağ projesi ve, birçok kişi yeni yazıları görebilmek için sayfaları takip ediyor. Bu sayfaları takip ederken, sizlerin de sayfanızı beğenen kişiler paylaştığınız yeni yazınız hakkında kısa bir bilgi ediniyor ve, ardından facebookdan giriş yaparak yorum atıyor. Sizlere, organik olarak ziyaretçi kaynağı kazanmış olacaksınız. Bu işlemler de sadece ziyaretçi, değil SEO için de büyük bir başarı diyebiliriz. Kuruluşundan bahsedecek olursak eğer ki dediğimiz adımları izlerseniz gerçekten basit.

 

 

İlk olarak, Yönetim Paneline giriş yapınız > Eklentiler kısmına tıklayarak giriniz > Yeni eklenti ekle butonuna tıklayınız ve  > Arama butonuna ‘’Seo Facebook Comments’’ yazınız. Eğer ki buraya kadar gelebildiyseniz, diğer aşamaya geçelim.

 

Yüklenecek paketi, aramadan hemen sonra karşınız da görerek, Şimdi Kur butonunuza basmanız yeterlidir, oradan tekrardan sizleri yönlendireceklerdir. Eğer ki, Eklenti kuruldu ise alt kısım da Eklentiyi Etkinleştir diye bir menü bulunmaktadır ve o butona da tıklarsanız eğer ki eklenti etkinleştirilir.

 

Eklentiyi, etkinleştirirken ise sizlerden Facebook sayfanız için ıd sorması gereklidir bunu, alabilmeniz için https://developers.facebook.com/ sitesine giriş yapmanız gereklidir. Eğer ki uygulamanızı oluşturursanız geriye yapmanız kalanlar ID ve şifrenizi yüklediğiniz eklentiye girmeniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz