17 Kasım 2013 wordpresssecurity

WordPress Gerçekten Güvenli Bir Sistem Mi

wordpresssecurity

Genel olarak sorulan sorulardan bazıları WordPress’in gerçekten çok iyi bir sistem olup olmadığını sorgulamakta. Bunu da şöyle ifade edebiliriz:

WordPress gerçekten güvenli bir sistem mi? Yani WordPress saldırılara karşı gerçekten etkili bir script midir? Bunun cevabını şu şekilde vermek elzem olacaktır: WordPress şu ana kadar web üzerinde açık kaynak kodlu şekilde dağıtılan en büyük PHP scripttir ve üzerinde 50’den fazla kişi hiçbir ücret talep etmeden çalışmaktadır.

Bu da demektir ki gerçekten web alemi içerisinde çok zeki olan 50 kişi ile birlikteyiz. 50 kişinin ortaya koyduğu bu ürün sayesinde milyonlarca web sitesi şu anda aktif olarak çalışmaktadır. WordPress sistemine gerçekten güvenebilirsiniz çünkü bu sistemi yalnızca siz ve arkadaşlarınız, arkadaşlarınızı da geçin, tanıdıklarınız kullanmamakta. Bu sistemi Dünya üzerinde milyonlarca insan kullanmakta ve hala da kullanmaya devam etmektedir. Eğer para kazanmak istiyorsanız ve bir web sitesi açmak istiyorsanız kesin olarak tercih etmeniz gereken script WordPress’tir, burada herhangi bir şüpheye düşmek bile gereksizdir.

WordPress’in güvenli olduğunu anlamanın bir diğer yolu ise eğer sunucunuz da hiçbir sorun yok ise, güvenlik önlemleri genel olarak alındı ise WordPress sisteminize kimse sızamamaktadır.

Eklediğiniz ve yüklediğiniz eklenti/temalardan dolayı bir açık oluşabilir, bunu da temanın ya da eklentinin sahibi belirtmektedir fakat aksi taktirde sistem içerisine girmek imkansızdır diyebilirim. Öyle olmasaydı milyonlarca insan bu sistem üzerine kafa yormaz ve bu kadar güzel bir şey ortaya çıkartmazdı. WordPress gerçekten güvenli ve kaliteli bir sistemdir, bunu WordPress’i kurduktan ve ardından da ilk yazınızı yayımladıktan sonra anlayacaksınız.

Kullanım kolaylığının sağladığı rahatlık ile bir daha bırakmak istemeyeceksiniz. WordPress zaten bağımlılık gibidir, bir kez başlayan, başka başka siteler açarak yaşam hayatlarına devam ederler.

WordPress Gerçekten Güvenli Bir Sistem Mi” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz