Wordpress Wordpress eklentileri

WordPress Google Translate Eklentisi

google translate
0

Merhaba news8online.com takipçileri. Son günlerde WordPress konularına biraz hassasiyet gösteriyoruz farkındaysanız. WordPress, dünyanın her yerinde kullanılan açık kaynak kodlu bir sistemdir. WordPress , sisteminin en sevilen yönlerinden birisi de plugin/eklentilerinin bulunmasıdır. İnternette biraz araştırma yaptığınız da WordPress için yazılmış tonlarca eklenti ile karşılaşabilirsiniz.

Sizlere bu makalemizde “WordPress Google Translate Eklentisi” hakkında detaylı bir anlatım yapacağız. Bu eklenti sayesinde WordPress altyapısı kullanılan her hangi bir sitede Google Translate eklentisi aktif halde olacaktır.

Google WordPress Çevir ekleme

Yapmanız gereken ilk şey sizlere vereceğimiz eklentiyi sitenize kurmak ve etkinleştirmek.

Eklentiyi indirin : Google’ın Language Translator adlı eklentiyi indirdikten sonra,  eklenti  ayarlarına girin Ayarlar »Google Language Translator bu yerden Google Translate eklentisi ayarlarını yapacağız. [google-translator] adlı kodu hangi sayfaya veyahut yazınıza eklerseniz o sayfa da Google Translate etkin olacaktır.

google-translator-pluginayarlari

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
wordpress-logo
Kullanıcı dostu site için 5 ipucu
html5_templates_15
15 Ücretsiz HTML5 Web Sitesi Şablonları

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz