Wordpress Wordpress eklentileri

WordPress için Bakım Modu Eklentisi inceleme

wordpress

Merhaba arkadaşlar. Sizlere bu harika makalemizde sitelerimiz kapalı olduğu zamanlar için bakım modu eklentisi incelemesi yapacağım :). Konu WordPress amca olunca çok hassas oluyorum maalesef. Çünkü özellikle artık sürekli sürüm vs. yükseltmeleri gelince iyice bi bekliyorum ki hack filan yemeyelim yani.

Çünkü hack yemek kötü bir şey. Tüm emeklerin anında yok olup gidiyor ve ben bundan nefret ediyorum. Ayrıca ziyaretçi kaybetmekte çok kötü bir şey abi ya. Düşün yani her gün 600+ kişi giriyorken bir bakmışsın 50-100 arasına düşmüş. Bu çok kötü bir şey çünkü yazma aşkınızı da öldürüyor. Bende bunun için WordPress bakım eklentisi kullanıyorum :). Bu sayede sitemiz şu tarihte açılacak gibi profesyonel bir yazı görseli çıkıyor. Ve bu çok cool gözüküyor Cool.

Wordpress bakım modu eklentisi

 

WP Bakım Moduna Giriş

WP Bakım Modu , sorunsuz bakım için aşağı olduğunda ziyaretçilerin bildirir ki blogunuza bir bakım sayfası ekleyebilirsiniz, ya da yeni bir web sitesi için bir yakında sayfa eklemek. Yönetici ayrıcalıkları olan kullanıcılar ön ucu dahil bloga tam erişime izin verilir.

Bu eklentinin özellikleri şunlardır:

  • Arka plan görüntüsü, renkleri, yazı tipi ve metin değiştirmek çocuk oyuncağı.
  • Abonelik formu var ve sitenize giren kişilerin açıldığı anda E-posta alması için.
  • Kaç gün sonra açılacağı geri sayım aracı ile belirtiliyor.
  • WordPress çoklu site için tam destek.
  • Sosyal medya simgeleri.
  • Çok daha fazlası …

“WP Bakım Modu” Hadi Kuralım

En set up yürüyelim WP Bakım Modu eklentisi.

Öncelikle, yüklemek ve etkinleştirmek için eklentiyi indirip direk FTP de Plugins içerisine atmanız lazım :).

Bakım sekmesi altında eklenti ayarları sayfasında, kontrol Account bakım modunu etkinleştirmek için radyo düğmesini.

activate-maintenance-mode

Genel vs Google tarafından sitesi endeks mümkün yapmak olsun ya da olmasın, arka uç ve sitenin ön uç erişmek için izin verilir kullanıcı rolü: sekme gibi diğer yapılandırılabilir seçenekleri içerir

Gidin Tasarım gibi, sayfa başlığı değişen başlık ve bakım metin olarak bakım sayfasını özelleştirmek için sekmesinden; Yazı tipi rengini değiştirme; ve bir seçenek özel bir arka plan resmi yüklemek ya da önceden tanımlanmış bir arka plan fotoğrafı kullanmak.

wp-maintenance-mode-design-tab

Daha önce belirtildiği gibi, eklenti aynı zamanda bir geri sayım sayacı, abonelik formu ve sosyal simgeleri ile birlikte gelir.
Bu özellikler ve daha az konfigürasyon için kullanılabilir modüller sekmesine.

wp-maintenance-mode-modules-tab

Sonuç

Sonuç olarak WordPress amcanın bir çok güzel yanı mevcut. Bir yanı da bu yazıda size söylediğimiz gibi Bakım modu özelliği :).

Sizin de bildiğiniz başka eklentiler varsa lütfen yorum olarak bize belirtin :).

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
WordPress otomatik öne çıkarılan görsel atama
wordpress-logo
Blog Yazarlığında Uluslararası Bir Boyut

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage