Wordpress

WordPress Kategori ID Öğrenme

Bazı eklenti veya kodlarımızı oluşturarak, sitemizde yer alan kategorilerin idlerini öğrenmemiz gerektiği durumlar olabilir. Mesela, bir kategoriden herhangi bir yazı getirme kodunda bu gerekli bir bilgidir. Peki wordpres kategori id öğrenmeyi nasıl yapacağız ? Cevap aslında hiç düşündüğünüz gibi zor değil, aşağıdaki resimli anlatımları takip ederseniz basit bir şekilde id öğrenebilirsiniz.

İlk olarak WordPress admin panelimize giriyoruz ve yazılar bölümünden kategoriler sekmesini seçiyoruz.Daha sonra hangi kategorinin id’sini öğrenmek istiyorsanız o kategoriyi bularak ”düzenle” bölümüne tıklıyoruz.Açılan sayfanın url’sinde istediğimiz kategori’nin id’si karşımıza çıkıyor.

wordpress-kategori-id

wordpress-kategori-id-bulma

wordpress-kategori-id-nasil-bulunur

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
Gravatar ne işe yarar
Gravatar nedir ? Ne işe yarar ?
wordpress_plugins
Web siteniz ile motive olmanın 8 yolu

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage