Wordpress

WordPress Kullanırken Güncellemelere Dikkat!

0

Hemen herkes web sitesi yapmak için

WordPress

kullanmayı tercih ediyor. Artık sadece blog yapmak ya da kişisel günlükler tutmak için değil. Doğrudan hemen her türlü konuda site yapmak için WordPress kullanılmakta. Bizlerde bu konuda mühim olan bir noktaya değinmeye karar verdik bugün. Malum, bu kadar sık kullanılan bir sistem için gerekli önlemleri almak mühimdir.

Güncellemeler Önemlidir

Eğer WordPress kullanıyor ve çeşitli eklentilerden destek alıyor iseniz, mutlaka bunların güncellemelerini takip ediniz ve bu güncellemeleri hemen sisteme yükleyiniz. Zira her güncelleme, sistemin gelişmesi demektir ve bu gelişmeler bir çok farklı açığında kapanması anlamına gelir. Eğer siz güncellemeleri takip etmez, eski sürümlerden devam eder iseniz; yeni önlemleri kaçırmış olursunuz. Sistemlerin hacklenmesi noktasında ise genelde eski sürümlerden yola çıkılır. Zira eski sürümlerde açık bulmak daha kolaydır. Oysa ki bu durum yeni sürümlerde böyle değildir. Bu nedenle yeni sürümler, eski sürümlere göre çok daha güvenlidir. Bu durum hem genel anlamda WordPress, hem de kullandığınız tüm güncellemeler için geçerlidir.

Sizler de sitenizin güvenliği için mutlaka WordPress kullanımında ve eklenti kullanımında güncellemelere önem verin. Bunların yanı sıra olabildiğince az ve en çok tercih edilen eklentileri kullanmayı tercih edin. Bu sayede sitenizin çok daha güvenli olmasını en azından genel anlamda sağlama şansına sahip olabilirsiniz. Aksi halde güvenlik sorunları oluşabilir.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
wordpress
WordPress Linklerinden Category Kaldırma
css3-markup
Geliştiriciler için 10 Hızlı CSS3 Kod Parçacıkları

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz