Wordpress

WordPress Kullanırken Güncellemelere Dikkat!

Hemen herkes web sitesi yapmak için

WordPress

kullanmayı tercih ediyor. Artık sadece blog yapmak ya da kişisel günlükler tutmak için değil. Doğrudan hemen her türlü konuda site yapmak için WordPress kullanılmakta. Bizlerde bu konuda mühim olan bir noktaya değinmeye karar verdik bugün. Malum, bu kadar sık kullanılan bir sistem için gerekli önlemleri almak mühimdir.

Güncellemeler Önemlidir

Eğer WordPress kullanıyor ve çeşitli eklentilerden destek alıyor iseniz, mutlaka bunların güncellemelerini takip ediniz ve bu güncellemeleri hemen sisteme yükleyiniz. Zira her güncelleme, sistemin gelişmesi demektir ve bu gelişmeler bir çok farklı açığında kapanması anlamına gelir. Eğer siz güncellemeleri takip etmez, eski sürümlerden devam eder iseniz; yeni önlemleri kaçırmış olursunuz. Sistemlerin hacklenmesi noktasında ise genelde eski sürümlerden yola çıkılır. Zira eski sürümlerde açık bulmak daha kolaydır. Oysa ki bu durum yeni sürümlerde böyle değildir. Bu nedenle yeni sürümler, eski sürümlere göre çok daha güvenlidir. Bu durum hem genel anlamda WordPress, hem de kullandığınız tüm güncellemeler için geçerlidir.

Sizler de sitenizin güvenliği için mutlaka WordPress kullanımında ve eklenti kullanımında güncellemelere önem verin. Bunların yanı sıra olabildiğince az ve en çok tercih edilen eklentileri kullanmayı tercih edin. Bu sayede sitenizin çok daha güvenli olmasını en azından genel anlamda sağlama şansına sahip olabilirsiniz. Aksi halde güvenlik sorunları oluşabilir.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
ücretsiz wordpress tema
600 + Ücretsiz WordPress Temaları
wptouch-wordpress
WordPress Wp touch eklentisi

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage