Wordpress

WordPress Nedir, Ne Değildir

wordpress-dedicated

WordPress açık kaynak kodlu, uzman bir kadro tarafından kodlanan ve neredeyse her ay güncellemesi çıkan bir PHP blog scriptidir. Script kelimesi otomatik kodlanmış olan web sistemleri için kullanılmaktadır.

wordpress

WordPress sistemi, diğer sistemlerin aksine PHP web programlama diliyle kodlanmıştır ve kesinlikle en ufak bir açık barındırmamaktadır. Herhangi bir sıkıntı olduğunda uzman kadrosu tarafından yeni bir güncelleme çıkartmakta ve gereken eklentiyi hemen yapmalarıyla birlikte, en kısa sürede açığı kapatmaktadırlar.

WordPress’in en  güzel yanlarından birisi ise kesinlikle sistemin her türlü forma ayak uydurabilmesidir. Bu sistemle birlikte isterseniz film sitesi yapabilir, filmlerinizi ve dizilerinizi gün be gün, haftalık olarak yayımlayabilir ve bu sayede ziyaretçi çekebilirsiniz. İsterseniz tamamen bir destek paneli oluşturup, müşterilerinizin ya da iş arkadaşlarınızın bu destek (ticket) sistemini kullanarak gerekli sorulara en kısa sürede cevap almasını sağlayabilirsiniz.

 

wordpresssecurity

Sistemin diğer özelliklerinden birisi ise en kolay şekilde, sadece bir tema kodlayarak ya da satın alarak temanın siteyi tamamen bir portal havasına katmasıdır. Böylece çok detaylı ve bol özellikli bir sistem elde etmiş olursunuz. Temaya vereceğiniz paranın hakkını ise kat be kat çıkartabilirsiniz. Kadın temalı bir portal, haber sitesi açmak isterseniz de portal temalarından birisini alarak yayın hayatınıza büyük bir rahatlıkla devam edebilirsiniz.

 

Wordpress

Dediğim gibi, WordPress gerçekten çok geniş özelliklere sahiptir ve bunu gerçekten iyi kullanmasını bilen birisinin elinden gerçekten şaheser bir site çıkabilir. WordPress’i genel olarak kullanmak hiç de zor değildir, sadece dilediğiniz eklentileri ve temaları yükledikten sonra aktifleştirmeniz yeterlidir. Herhangi bir kod beceri ve bilgisine ihtiyaç duymadan sistemi çok rahat bir şekilde, eğer saldırı almıyorsa idare edebilirsiniz. WordPress’in kullanım kolaylığı gerçekten şu ana kadar hiçbir hazır sistemde bulunmamaktadır.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
Wordpressileneleryapilabilir
WordPress ile neler yapılabilir ?
wordpress-logo
WordPress ‘ Te Sizlere Daima Yardımcı Olacak Eklentiler !
1 Comment

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage