Wordpress Wordpress eklentileri

WordPress Özel Mesaj (Private Message) Eklentisi

0

wordpress-ozel-mesaj-eklentisiAlışveriş, sosyal ağ veya portal sitenizde wordpress mi kullanıyorsunuz, ozaman bu yeni wp eklentisi tam size göre. Bu eklenti ile birlikte siteniz içerisinde üye olan kullanıcılar ile mesajlaşabileceksiniz.Wordpress eklentilerini her zamanki yüklediğimiz gibi, FTP’ye eklenti dosyalarını gönderdikten sonra, eklentiler bölümünden arama yaparak eklentinizi kurabilirsiniz.

Sitenizde eğer front-end sistemi yani diğer bir deyişle site içi kontrol paneli yok ise kullanımı oldukça kolaydır. Kullanıcı ve admin panellerinde yer alan sol menüde mesaj diye bir buton gözükür ve mesaj gönderme, alma ve okuma işlemlerini bu bölümden rahatlıkla yapabilirsiniz. Fakat front-end paneline sahip bir siteniz mevcut ise işler biraz daha zorlaşabiliyor.

Front-End sisteminde kullanma ;

İlk olarak FTP yardımı ile eklenti doyaları arasında yer alan pm4wp-template.php dosyanızı, tema dosyalarının bulunduğu yere kopyalayın ve daha sonra yeni bir sayfa oluşturun, sağ menüden sayfa şablonunu seçmeyi unutmayın. Sayfaya herhangi bir veri eklemeyin, sayfa ismi mesaj, özel mesaj, pm olabilir, nasıl isterseniz şekilde sayfa ismini ayarlayabilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra pm4wp-template.php dosyasını istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Size olan tavsiyemiz dosyada yer alan php kodlarını değiştirmeden kendi page.php dosyanızdaki tasarım kodlarını bu dosya ile birleştirmenizdir. Bu sayede mesaj sayfası normal diğer sayfalarınız gibi gözükür.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
wordpress
WordPress Eklentileri Ve Web Siteniz
Cpanelden wp-admin sifresi degiştirmek

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz