Wordpress Wordpress eklentileri

WordPress Özel Mesaj (Private Message) Eklentisi

wordpress-ozel-mesaj-eklentisiAlışveriş, sosyal ağ veya portal sitenizde wordpress mi kullanıyorsunuz, ozaman bu yeni wp eklentisi tam size göre. Bu eklenti ile birlikte siteniz içerisinde üye olan kullanıcılar ile mesajlaşabileceksiniz.Wordpress eklentilerini her zamanki yüklediğimiz gibi, FTP’ye eklenti dosyalarını gönderdikten sonra, eklentiler bölümünden arama yaparak eklentinizi kurabilirsiniz.

Sitenizde eğer front-end sistemi yani diğer bir deyişle site içi kontrol paneli yok ise kullanımı oldukça kolaydır. Kullanıcı ve admin panellerinde yer alan sol menüde mesaj diye bir buton gözükür ve mesaj gönderme, alma ve okuma işlemlerini bu bölümden rahatlıkla yapabilirsiniz. Fakat front-end paneline sahip bir siteniz mevcut ise işler biraz daha zorlaşabiliyor.

Front-End sisteminde kullanma ;

İlk olarak FTP yardımı ile eklenti doyaları arasında yer alan pm4wp-template.php dosyanızı, tema dosyalarının bulunduğu yere kopyalayın ve daha sonra yeni bir sayfa oluşturun, sağ menüden sayfa şablonunu seçmeyi unutmayın. Sayfaya herhangi bir veri eklemeyin, sayfa ismi mesaj, özel mesaj, pm olabilir, nasıl isterseniz şekilde sayfa ismini ayarlayabilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra pm4wp-template.php dosyasını istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Size olan tavsiyemiz dosyada yer alan php kodlarını değiştirmeden kendi page.php dosyanızdaki tasarım kodlarını bu dosya ile birleştirmenizdir. Bu sayede mesaj sayfası normal diğer sayfalarınız gibi gözükür.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
html5_templates_15
15 Ücretsiz HTML5 Web Sitesi Şablonları
rssnedir
Rss nedir nasıl kullanılır ?

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage