15 Kasım 2013

WordPress Özel Mesaj (Private Message) Eklentisi

wordpress-ozel-mesaj-eklentisiAlışveriş, sosyal ağ veya portal sitenizde wordpress mi kullanıyorsunuz, ozaman bu yeni wp eklentisi tam size göre. Bu eklenti ile birlikte siteniz içerisinde üye olan kullanıcılar ile mesajlaşabileceksiniz.Wordpress eklentilerini her zamanki yüklediğimiz gibi, FTP’ye eklenti dosyalarını gönderdikten sonra, eklentiler bölümünden arama yaparak eklentinizi kurabilirsiniz.

Sitenizde eğer front-end sistemi yani diğer bir deyişle site içi kontrol paneli yok ise kullanımı oldukça kolaydır. Kullanıcı ve admin panellerinde yer alan sol menüde mesaj diye bir buton gözükür ve mesaj gönderme, alma ve okuma işlemlerini bu bölümden rahatlıkla yapabilirsiniz. Fakat front-end paneline sahip bir siteniz mevcut ise işler biraz daha zorlaşabiliyor.

Front-End sisteminde kullanma ;

İlk olarak FTP yardımı ile eklenti doyaları arasında yer alan pm4wp-template.php dosyanızı, tema dosyalarının bulunduğu yere kopyalayın ve daha sonra yeni bir sayfa oluşturun, sağ menüden sayfa şablonunu seçmeyi unutmayın. Sayfaya herhangi bir veri eklemeyin, sayfa ismi mesaj, özel mesaj, pm olabilir, nasıl isterseniz şekilde sayfa ismini ayarlayabilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra pm4wp-template.php dosyasını istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Size olan tavsiyemiz dosyada yer alan php kodlarını değiştirmeden kendi page.php dosyanızdaki tasarım kodlarını bu dosya ile birleştirmenizdir. Bu sayede mesaj sayfası normal diğer sayfalarınız gibi gözükür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz