Wordpress Wordpress eklentileri

WordPress Plugin(Eklenti) Yaparken

wordpresseklentileri
0

wordpresseklentileriMerhaba arkadaşlar. Bu konumuzda sizlere WordPress Plugin yaparken nelere dikkat etmeliyiz ondan bahsedeceğiz.

Herhangi bir WordPress blogu işlevselliğini arttırmak için bazı Pluginleri kullanmak zorundadır, bu yüzden her kullanıcının en iyi şekilde blogun gereksinimlere uygun bir eklenti inşa etmek istiyor. Ama iyi eklenti oluşturan bulmak çok zor. İyi eklentiden ziyade işlevsel bir eklenti bulmak çok zor. WordPress eklentisi çerçevesi oldukça etkileyici ve WordPress çekirdek işlevselliği genişletir. Burada kullanıcıların tüm WordPress fonksiyonlarını en iyi şekilde yapabilmeleri için bir kaç yol önereceğiz sizlere.

Planlama
Daima işlevsellik ve eklenti ihtiyaçları hakkında düzgün bir plan oluşturmalı, basit şeylerden herhangi bir kullanımı olmayan bir uygulama kurarak durumu karmaşık halden kolay bir hale getirmeyi deneyin.Varolan eklentileri araştırılması daima her zaman büyük bir start-up uygulama olmuştur, bu bilginizi zenginleştirmek ve ayrıca iyileştirme için çeşitli fikirler verecektir.

Araçlar
Güçlü araçlar başarılı bir WordPress eklentisi önemli bir parçası olmazsa olmaz gerekir araçlardan birkaçı:

Firefox – her zaman dünya çapında geliştiriciler için en faydalı araçlardan biri olmuştur.

Firefox Eklentileri : Web Developer ve Firebug daima hata ayıklama ve tasarım için en iyi iki kullanılabilir Firefox uzantıları olmuştur.

Test Ortamı
Bir eklenti için araçlar topladıktan sonra artık bir test ortamı kurmak için tam zamanı. MySQL ve Apache yaygın bir bilgisayarda test yatağı hazırlamak için kullanılmaktadır. XAMPP demetleri basit kurulum MySQL ve Apache hem de Mac kullanıcıları da MAMP kurabilirsiniz.

Web sunucusu üzerinde ayrı bir dizin oluşturma ve FTP kullanarak değişiklikleri yükleyerek bir test ortamı yaratmanın alternatif ama daha yavaş bir yol olabilir. Sunucunuzun hosting’i sınırsız ise bir sorun yaratmaz sizin için .

Temeller
Bir WordPress eklentisi bile programlama uzmanlık bilgisi olmadan inşa edilebileceğini, tüm
ihtiyacınız olan temel becerileri geliştirmelerini ve hatta gelişmiş eklentileri hazırlanabilir. Kaynak Plugin sitelerini araştırarak kodlarla uğraşarak Plugin temellerini anlamanız,kavramanız ve hatta Plugin yazmanız çok kolay bir hale gelecektir.

Veritabanı işleyin
Veritabanı ile etkileşim tüm eklentileri için çok önemlidir, böylece herkes WordPress bağlanmak ve veri erişim yolunun farkında olmalıdır. Mükemmel WordPress öğreticiler veritabanı etkileşim mevcuttur.

Spicing(Baharat Katın)
Her yemekte olduğu gibi olaya biraz da tuz eklemelisiniz.

Basit eklentiler yapmak iyi olabilir ama ilerleyen zamanlarda CSS, Javascript, Ajax, jQuery ve daha birçok mevcut elemanları gibi Elements eklentisi köklü bir fark yaratabilir. Bu sayede daha estetik bir görünüşe sahip olacaktır.

Seçenekler Sayfası
Yönlü Seçenekleri sayfası ve WordPress admin bölümünde konfigüre edilebilir seçimler gösterebilir menü Boş bir eklenti gereksinimleri biri olabilir. Yani her şeyi yaptınız Eklentiniz bitti. Acaba ne eksik diye kendinize bir sorun ?

Biz size söyleyelim . Bir admin paneli hiç kötü olmaz hani. Kullanışlı bir admin paneli ile kullanıcıları memnun edebilirsiniz.

Çok dilli
Eklentinizin sadece bir ülkeye hitap etmesini düşünmüyorsunuz her halde ?

Hadi ama bu kadar uğraştık bari birde dil seçeneği ekleyelim. Yani Eklentinizi her ülke kullanabilsin. Farklı dillerde olan bir eklenti kesinlikle yüksek kitlelere ulaşacaktır.

Halka sevdirmek
İşte en önemli nokta buradan geçiyor.

Eklenti popüler ve kolay ulaşılır olduğunca çok sayıda insana ulaşıyor. Sadece güzel bir eklenti popüler olur. WordPress’in resmi sitesinde eklentinizin olduğunu düşünsenize ? Bu size sadece prestij değil aynı zamanda da hit sağlayacaktır.

Üstün başarılı bir WordPress eklentisi için neler yapılabilir sizlere bu konumuzda anlatmaya çalıştık. Eklenti yapmak çok kolay aslında fakat önemli olan bu eklentiyi gerçek anlamda kullanıcılara sevdirmek.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
seo-uzmani
Ücretsiz Sınırsız WordPress Hosting
wordpresssecurity
WordPress Saldırı önleme

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz