Wordpress

WordPress Resim İsimleri Probleminin Çözümü

0

wpWordPress sitenizde yer alan herhangi bir resmin ilk bölümünde grey veya 1×1.trans gibi alakasız ifadeler yer alıyorsa, şuanki okuduğunuz makale ilgili sorunun çözümü olabilir.

Sorun Neden Kaynaklanıyor ?

WordPress resim isimleri sorunun temel nedenin sitenizde kurulu olan eklentilerden olduğunu düşünebiliriz. Jquery lazy load veya lazy load isimli eklentilerden birini kullanıyorsanız, bu eklentiler sitenizde yer alan resimlerin isimlerini sizin izniniz dışında değiştirebilir. Bu nedenle sitenizdeki resimleri herhangi bir sosyal platformda paylaşırken grey resim adı veya 1×1.trans resim adı olur.

Problemin çözümü için yapılması gerekenler ;

Bu sorunun çözümü, düşündüğünüz gibi zor değil, size belirteceğimiz birkaç basit yol ile sorunu rahatlıkla çözebilirsiniz.

İlk olarak wordpress site yönetim panelinizdeki eklentiler bölümünden editör sekmesine tıklayarak, sağ üstteki eklentilerinizi seçin. Eklenti kodlarınız arasından resimleri paylaşırken resimlerinizin başındaki kelimeyi sorgulayabilirsiniz. Mesela ; grey, 1×1.trans gibi aşağıdaki koda rastlayacaksınız.

$class_attr . ‘src=”‘ . plugins_url(‘/images/grey.gif’, __FILE__)

Yukarıdaki kod, wordpress’in jquery lazy load isimli eklentisinde geçen bir kod, fakat farklı eklentiler yine farklı bir gif dosyası kullanıyor olabilir, bu durumda yapmanız gereken grey veya 1×1.trans kelimesini boşluk () ile değiştirmeniz.

İkinci yol ise kullandığınız FTP aracı dışında, bir diğer FTP aracı ile sitenize bağlanarak public_html/wp-content/plugins/eklenti-adı/images bölümüne gidin ve eklenti editörü bölümündeki ismini değiştirdiğiniz gif dosyasını göreceksiniz. O dosyanın adınıda .gif” ([boşluk].gif) şeklinde değiştirebilirsiniz.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
Wordpress
Popüleritenin Artması İçin Bir Kaç Adım
wordpress
WordPress faydaları

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz