19 Kasım 2013

WordPress Resim İsimleri Probleminin Çözümü

wpWordPress sitenizde yer alan herhangi bir resmin ilk bölümünde grey veya 1×1.trans gibi alakasız ifadeler yer alıyorsa, şuanki okuduğunuz makale ilgili sorunun çözümü olabilir.

Sorun Neden Kaynaklanıyor ?

WordPress resim isimleri sorunun temel nedenin sitenizde kurulu olan eklentilerden olduğunu düşünebiliriz. Jquery lazy load veya lazy load isimli eklentilerden birini kullanıyorsanız, bu eklentiler sitenizde yer alan resimlerin isimlerini sizin izniniz dışında değiştirebilir. Bu nedenle sitenizdeki resimleri herhangi bir sosyal platformda paylaşırken grey resim adı veya 1×1.trans resim adı olur.

Problemin çözümü için yapılması gerekenler ;

Bu sorunun çözümü, düşündüğünüz gibi zor değil, size belirteceğimiz birkaç basit yol ile sorunu rahatlıkla çözebilirsiniz.

İlk olarak wordpress site yönetim panelinizdeki eklentiler bölümünden editör sekmesine tıklayarak, sağ üstteki eklentilerinizi seçin. Eklenti kodlarınız arasından resimleri paylaşırken resimlerinizin başındaki kelimeyi sorgulayabilirsiniz. Mesela ; grey, 1×1.trans gibi aşağıdaki koda rastlayacaksınız.

$class_attr . ‘src=”‘ . plugins_url(‘/images/grey.gif’, __FILE__)

Yukarıdaki kod, wordpress’in jquery lazy load isimli eklentisinde geçen bir kod, fakat farklı eklentiler yine farklı bir gif dosyası kullanıyor olabilir, bu durumda yapmanız gereken grey veya 1×1.trans kelimesini boşluk () ile değiştirmeniz.

İkinci yol ise kullandığınız FTP aracı dışında, bir diğer FTP aracı ile sitenize bağlanarak public_html/wp-content/plugins/eklenti-adı/images bölümüne gidin ve eklenti editörü bölümündeki ismini değiştirdiğiniz gif dosyasını göreceksiniz. O dosyanın adınıda .gif” ([boşluk].gif) şeklinde değiştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz