Wordpress Wordpress kodları

WordPress Sayaç Eklentisi (StatPress)

statpress

statpress

Hazır yazılım sistemleri içerisinde en fazla ilgi gören ve kullanılan yazılım sistemi wordpress’dir. WP’nin her geçen gün gelişmesi de birçok konuyu beraberinde getirmektedir. Bu konuların başında da wordpress eklentileri gelmektedir. Eklentiler sayesinde siteyi son derece güçlü bir hale getirebiliyor ve istediğimiz değişiklikleri yapabiliyoruz. WP’nin diğer yazılımların önüne çıkmasının bir nedeni de budur diyebiliriz. Çünkü diğer yazılımlarda eklentilerin çok fazla işlevselliğinin olmaması büyük bir sorun yaratıyor. WordPress eklentileri arasında ücretsiz olarak kullanabileceğiniz sayaç eklentisi de işte wordpress’in işlevselliğini artıran önemli eklentilerden arasında yer alıyor. WordPress sayaç eklentisi sayesinde sitenize giriş yapan kişilerin sayısını, ip bilgileri, browser bilgilerini bunun gibi birkaç bilgiyi daha rahatlıkla görebiliyorsunuz. Bu da size bir hedef oluşturmak için son derece önemli bir kaynak oluşturuyor. Bu istatikler sayesin de hangi konulara daha çok yöneleceğinizi ve sitenize hangi tarayıcıdan hataların olup olmamasını kontrol edeceğiniz konusunda ışık tutuyor.

Tamamen ücretsiz olan bu eklentinin bu şekilde faydaları bulunmaktadır. Yapmanız gereken WP resmi sitesine girerek StatPress adında ki wordpress eklentisini indirmeniz olacaktır. İndirdikten sonra yapmanız gereken bir program ile FTP’ye bağlanarak dosyaları sitenizin içine atmaktır. Bu sayede kurulumu tamamlamış olacaksınız. WP panelinden eklentiyi etkinleştirdikten sonra ayarlar bölümünden de eklenti ile ilgili ayarları görebilir ve bunu da kendinize göre güncelleyebilirsiniz.

WordPress Sayaç Eklentisi Özellikleri

Hiçbir koda gerek duyulmadan ve tamamen ücretsiz şekilde bilgileri sağlamaktadır.

Sitenizin gün içerisinde aldığı sayfa görüntüleme sayısı

Ziyaretçi sayısı,

Arama motorlarının sitenizi ne kadar ziyaret ettiğinin sayısı

Sitenize RSS üzerinden gelen ziyaretçilerin ne kadar olduğunu gösteren bilgi

Sitenizin başka siteler üzerinde olan bir link ile geliyorsa bu gelen linki ve sayısı.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
wordpress_themes_19
Olmazsa olmaz WordPress eklentileri!
e-ticaret
WordPress E-ticaret eklentisi
1 Comment
  • Ahmet Oca 10,2015 at 21:42

    bence önemli bir eklenti. google ile uğraşmak istemeyenler için alternatif olabilir

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage