Wordpress Wordpress kodları

WordPress Sayaç Eklentisi (StatPress)

statpress
0

statpress

Hazır yazılım sistemleri içerisinde en fazla ilgi gören ve kullanılan yazılım sistemi wordpress’dir. WP’nin her geçen gün gelişmesi de birçok konuyu beraberinde getirmektedir. Bu konuların başında da wordpress eklentileri gelmektedir. Eklentiler sayesinde siteyi son derece güçlü bir hale getirebiliyor ve istediğimiz değişiklikleri yapabiliyoruz. WP’nin diğer yazılımların önüne çıkmasının bir nedeni de budur diyebiliriz. Çünkü diğer yazılımlarda eklentilerin çok fazla işlevselliğinin olmaması büyük bir sorun yaratıyor. WordPress eklentileri arasında ücretsiz olarak kullanabileceğiniz sayaç eklentisi de işte wordpress’in işlevselliğini artıran önemli eklentilerden arasında yer alıyor. WordPress sayaç eklentisi sayesinde sitenize giriş yapan kişilerin sayısını, ip bilgileri, browser bilgilerini bunun gibi birkaç bilgiyi daha rahatlıkla görebiliyorsunuz. Bu da size bir hedef oluşturmak için son derece önemli bir kaynak oluşturuyor. Bu istatikler sayesin de hangi konulara daha çok yöneleceğinizi ve sitenize hangi tarayıcıdan hataların olup olmamasını kontrol edeceğiniz konusunda ışık tutuyor.

Tamamen ücretsiz olan bu eklentinin bu şekilde faydaları bulunmaktadır. Yapmanız gereken WP resmi sitesine girerek StatPress adında ki wordpress eklentisini indirmeniz olacaktır. İndirdikten sonra yapmanız gereken bir program ile FTP’ye bağlanarak dosyaları sitenizin içine atmaktır. Bu sayede kurulumu tamamlamış olacaksınız. WP panelinden eklentiyi etkinleştirdikten sonra ayarlar bölümünden de eklenti ile ilgili ayarları görebilir ve bunu da kendinize göre güncelleyebilirsiniz.

WordPress Sayaç Eklentisi Özellikleri

Hiçbir koda gerek duyulmadan ve tamamen ücretsiz şekilde bilgileri sağlamaktadır.

Sitenizin gün içerisinde aldığı sayfa görüntüleme sayısı

Ziyaretçi sayısı,

Arama motorlarının sitenizi ne kadar ziyaret ettiğinin sayısı

Sitenize RSS üzerinden gelen ziyaretçilerin ne kadar olduğunu gösteren bilgi

Sitenizin başka siteler üzerinde olan bir link ile geliyorsa bu gelen linki ve sayısı.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
wordpress
WordPress Linklerinden Category Kaldırma
Web trendleri
Yönetici Panolar Kullanıcı Deneyimi Trendleri

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz