Wordpress

WordPress Sitenizi Nasıl Geliştirebilirsiniz

wordpressadminbargizleme
0

Logo

Merhaba arkadaşlar. Bugün ki konumuz “WordPress Sitenizi Nasıl Geliştirebilirsiniz ?” .Wordpress sistemi gerçekten çok özellikli bir sistem olduğu için, diğer hiçbir siteden geri kalmamalı ve olabildiğince iyi bir şekilde kullanmalısınız. Bu iyi kullanımı güzel temalarla ve eklentilerle sağlayabilirsiniz. Böylece sitenize gelen ziyaretçi siteyi terk etmek istemeyecek ve bu da sizin kazanmanız anlamına gelecektir. Kısaca değerlendirecek olur isek; WordPress sisteminizi şu tekniklerle geliştirebilirsiniz:

Wordpressileneleryapilabilir
Güncellik: Sitenizi kesinlikle olabildiğine güncel tutmaya çalışın. Güncel bilgilerle sitenizi donatın ve ziyaretçilerinizin sitenizden çıkmamasını sağlamak için ilgi çekebilecek konuları seçmeye özen gösterin. Güncelliği yakalamak trendi yakalamak demektir, bu sayede trend olanları sitenizde paylaştığınızda ziyaretçileriniz otomatik olarak gelecektir ve asla siteyi terk etmeyecektir.
Özgünlük: Sitenizi olabildiğince özgün tutmaya çalışın. C/P dediğimiz, “Copy-Paste” içerikler ile sitenizi boş bir site haline getirmeyin. Yeni yazılar yazmaya çalışın, yazamıyorsanız ücretli olarak sizin için yazabilecek insanları bulun ve bunları düzenli olarak sitenizde yayımlayın. Özgün olmak demek Google’ın gözünde iyi bir site anlamına gelmektedir ve doğal olarak da sıralamar da direkt ve net bir yükseliş demektir.
Tema Seçimi: Tema seçiminizi gerçekten çok dikkatli yapmaya özen gösterin. Asla sitenizde “nulled” tarzı “warez” temalar kullanmayın, kullandırtmayın. Warez temaların içerisinde “shell” adı verilen kapalı bir virüs sistemi bulunmaktadır ve bu dosyayı sitenizin ftp dosyaları arasına aldığını an artık shell’in sahibinin sitenizi ziyaret etmesi an meselesidir. Bu shell ile birlikte sitenizde istediği gibi gezinebilir ve tek tık ile sitenizi kolaylıkla çökertebilir. Emeğe saygı gösterin ve kesinlikle orijinal tema ve eklenti kullanın.

Resim Kullanımı: Sitenizde çok fazla olmamak kaydıyla, her yazı için 1-2 resim kullanmaya özen gösterin. Mümkünse resimleri internetten indirin ve Photoshop gibi programlarla resimlerin boyutunu değiştirin, unutmayın özgün olmak bizim için önemlidir. Bu sayede Google’ın veritabanı içerisinden bir resim seçmiş olacağız ve o resimi dilediğimiz şekilde kırparak Google’a göz kırpmış olacağız, gelsin ziyaretçiler!

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
ghost_theme_logo
20 Ücretsiz hayalet tema
WordPress yorum bölümündeki kodları kaldırmak
WordPress yorum bölümündeki kodları kaldırmak

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz