Wordpress

WordPress Sitenizi Nasıl Geliştirebilirsiniz

wordpressadminbargizleme

Logo

Merhaba arkadaşlar. Bugün ki konumuz “WordPress Sitenizi Nasıl Geliştirebilirsiniz ?” .Wordpress sistemi gerçekten çok özellikli bir sistem olduğu için, diğer hiçbir siteden geri kalmamalı ve olabildiğince iyi bir şekilde kullanmalısınız. Bu iyi kullanımı güzel temalarla ve eklentilerle sağlayabilirsiniz. Böylece sitenize gelen ziyaretçi siteyi terk etmek istemeyecek ve bu da sizin kazanmanız anlamına gelecektir. Kısaca değerlendirecek olur isek; WordPress sisteminizi şu tekniklerle geliştirebilirsiniz:

Wordpressileneleryapilabilir
Güncellik: Sitenizi kesinlikle olabildiğine güncel tutmaya çalışın. Güncel bilgilerle sitenizi donatın ve ziyaretçilerinizin sitenizden çıkmamasını sağlamak için ilgi çekebilecek konuları seçmeye özen gösterin. Güncelliği yakalamak trendi yakalamak demektir, bu sayede trend olanları sitenizde paylaştığınızda ziyaretçileriniz otomatik olarak gelecektir ve asla siteyi terk etmeyecektir.
Özgünlük: Sitenizi olabildiğince özgün tutmaya çalışın. C/P dediğimiz, “Copy-Paste” içerikler ile sitenizi boş bir site haline getirmeyin. Yeni yazılar yazmaya çalışın, yazamıyorsanız ücretli olarak sizin için yazabilecek insanları bulun ve bunları düzenli olarak sitenizde yayımlayın. Özgün olmak demek Google’ın gözünde iyi bir site anlamına gelmektedir ve doğal olarak da sıralamar da direkt ve net bir yükseliş demektir.
Tema Seçimi: Tema seçiminizi gerçekten çok dikkatli yapmaya özen gösterin. Asla sitenizde “nulled” tarzı “warez” temalar kullanmayın, kullandırtmayın. Warez temaların içerisinde “shell” adı verilen kapalı bir virüs sistemi bulunmaktadır ve bu dosyayı sitenizin ftp dosyaları arasına aldığını an artık shell’in sahibinin sitenizi ziyaret etmesi an meselesidir. Bu shell ile birlikte sitenizde istediği gibi gezinebilir ve tek tık ile sitenizi kolaylıkla çökertebilir. Emeğe saygı gösterin ve kesinlikle orijinal tema ve eklenti kullanın.

Resim Kullanımı: Sitenizde çok fazla olmamak kaydıyla, her yazı için 1-2 resim kullanmaya özen gösterin. Mümkünse resimleri internetten indirin ve Photoshop gibi programlarla resimlerin boyutunu değiştirin, unutmayın özgün olmak bizim için önemlidir. Bu sayede Google’ın veritabanı içerisinden bir resim seçmiş olacağız ve o resimi dilediğimiz şekilde kırparak Google’a göz kırpmış olacağız, gelsin ziyaretçiler!

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
ücretsiz wordpress tema
Haber Magazin Ve Blog WordPress Temaları
müşteri tanıma
Freelance kılavuzu part1
1 Comment
  • ugur Ara 16,2013 at 14:24

    Bilgilendirme için tşkler . Kendi websitemde uygulayacam.

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage