Wordpress

WordPress SubDomain etkinleştirme!

0

wordpress-logo

Birçok arkadaşımız, 1 web sayfası üzerine iki adet işlem yapmayı deniyorlar ve bu işlemler genel olarak sadece 1 adet olan sayfa üzerine 2 adet wordpress kurmaya çalışıyorlar ve kurulu olan wordpress de bu sebepten dolayı çöküyor. WordPress böyle bir eklenti için çalıştı fakat sadece 1 adrese 2 adet wordpress kurmanız mümkün değildir ve bu yıllar da sürebilir. Eğer ki, 1 web sayfanıza başka konu hakkında subdomain ile wordpress kurmak istiyorsanız bu mümkündür.

 

Peki, nasıl yapacaksınız? Subdomain nedir diye aklınız da eğer ki sorular kaldıysa hemen bunları cevaplayalım.  Subdomain, sizlerin sitenizin adresinin önüne gelebilir ve bu istediğiniz bir şey yapmanız mümkündür peki nasıl bir görüntü oluşur diyorsanız eğer ki subdomain.siteadresiniz.com bu şekilde bir görüntü oluşmaktadır fakat konu ile alakalı olarak böyle bir şey denemeniz gerçekten iyi olabilir.

 

Bunun kurulumunu yapmakta, WordPress için kolay ve kullanışlıdır. Sizlerin, hostunuzu karşıladığı firmadan Cpanel bilgilerinizi alarak siteadreniz.com:2082 giriş yapmanız ve oradan hemen sonra hafif farenizi kaydırarak New Subdomain adresine, tıklayarak bir subdomain kurabilirsiniz.

Sizlere, bu konu hakkında hafif bir Seo bilgisi verecek olursak eğer ki Veri tabanınız ile WordPress bağlandığı için daha çok yazı içeriği belli olur  ve bu sayede Google de daha ön sıralara çıkma ihtimaliniz de yükselmektedir.

Peki kurulumdan bahsedecek olursak eğer ki hiçbir farklılık olmadan filezilla bağlantısını yapmanız gereklidir eğer ki filezilla bağlantısı yapmaz iseniz dosyanızı siteye yükleyemezsiniz ve subdomain boş olarak kalır.

Filezilla ’ya bağlandıktan sonra public_html > subdomain adresinizi bularak oraya yerleştireceğiniz dosyaları sürükleyip bıraktıktan sonra giriş yapabilirsiniz ve wordpress kurabilirsiniz. Eğer ki derseniz, ben bir tane veri tabanı üzerin de kullanmak istiyorum o zaman da wp_tablo kısmından veri tabanlarınızı birbirinize eşitlemeniz gereklidir ve sizlere önerdiğimiz gibi 2 site sadece 1 adet veri tabanı kullanırsa daha yararlı olur.

Sizlere bu makalemizde WordPress subdomain etkinleştirme ve WordPress Subdomain nasıl kurulur hakkında bilgi vermek istedik :). Bir sonraki WordPress içerikli makalemizde görüşmek üzre.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
Creativeideas
35 Yaratıcı WordPress Temaları 2014
weekly_inspiration2_07
Haftalık İlham için güzel siteler

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz