Wordpress Wordpress eklentileri

WordPress ‘ Te Sizlere Daima Yardımcı Olacak Eklentiler !

wordpress-logo
0

WordPress ‘ Te Sizlere Daima Yardımcı Olacak Eklentiler !
Son yıllarda giderek popüler olan kişisel blog uygulamalarından biri de wordpress’tir. WordPress üzerinde tamamen özgür olarak blogunuzu düzenleyebilir ve değişimler yapabilirsiniz. Örneğin; bir spor blogu açtıysanız maç özetlerini blogunuza dâhil edebilir veya bir tahmin blogu açtıysanız burada tahminlerinizi paylaşabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak için herhangi bir ücret ödemenize veya koşul sağlamanıza gerek kalmamaktadır.

wordpress-logo
Wordpress adı altında güvenli bir şekilde paylaşımlarınızı sağlayabilirsiniz. Bu sayede belki de bir gün tanınmış bir yazar olabilir veya yardım blogu kurarak insanlara yardımcı olma konusunda giderek kendinizi geliştirebilirsiniz. Bir de wordpress üzerinde sizlere daima yardımcı olabilecek belli başlı bazı eklentiler bulunmaktadır. Bu eklentiler çok çeşitlidir ve farklı işlevleri ile blog kullanımını daha keyifli bir hale getirmektedir. Çeşitli eklenti ve temalarla blog sisteminizi daha farklı ve daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.
Başlamak gerekirse; hepimiz gereksiz yorumlardan ve spamlardan muzdarip olmuşuzdur. Akismet adlı eklenti hiçbir ücret ödemeden gereksiz spam yorumlarını kaldırabileceğiniz oldukça faydalı bir eklentidir. Çünkü spam mesajları ciddi anlamda can sıkıcıdır. Bloğunuz çok mu yavaş? O halde size önerimiz W3 Total Cache adlı eklentiyi kullanmanızdır. Bu eklenti içerisinde barındırdığı performans artırıcılar ile sitenizdeki önbelleği azaltmanıza ve sitenizi hızlandırmaya yardımcı olur. Unutmayın ki yavaş bir blogda gezmeyi hiç kimse istemez.
Aynı zamanda blog açmanın dikkat edilmesi gereken yönleri de olabilir.

Dünya üzerinde her işte olduğu gibi blog işinde de güvenlik en ön planda olması gereken önemli bir şeydir. Blog üzerinde güvenliğinizi sağlayacak Secure WP eklentisi blogunuz üzerindeki sistem açıklarınızı bulmanıza ve bunları düzeltmenize yardımcı olacak önemli bir eklentidir. Sosyal medya ile bağlantılı olmak da blogunuzun giderek tanınması adına iyi bir şeydir. Sosyal medya denildiğinde akla ilk gelen Mark Zuckerberg ‘ in Facebook ‘udur. Facebook bağlantısını sağlamak için Simple Facebook Connect adlı eklentiyi blogunuza dâhil edebilirsiniz.
Bunu yapmadan zaten ayakta durmanız zor olacaktır. Onun dışında blogunuz daima mobil yola da açık olmalıdır. Çünkü teknolojinin gelişimi ile mobil cihazlar üzerinden internet bağlantısı kullanma adeta bir moda halini almıştır. WP Touch isimli eklenti sitenize mobil cihazlar üzerinden erişim sağlanabilmesi için yardımcı olabilecek bir eklentidir. Aynı zamanda sitede bir çeviri portalının bulunması da yabancı kelimeler veya yabancı kişiler adına önemlidir.
GTrans adlı eklenti ile dünyaca bilinen Google ‘ın Translate bölümünü sitenize aktarmanıza yardımcı olabilecek bir uygulamadır. Bu uygulama ile beraber sitenize yabancı içerik eklemenin hiçbir sakıncası yoktur. Bu sunmuş olduğumuz eklentiler WordPress kalitesinde sizlere blog hayatınızda yardımcı olabilecek belli başlı bazı eklentilerdir. Blog kurmak artık çok zor bir iş olmaktan eğlenceli hale dönecektir.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
Wordpress
WordPress’te Bulunan Akismet ve Hello Dolly Nedir ?
wordpress
WordPress için Bakım Modu Eklentisi inceleme

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz