Wordpress

WordPress Veritabanınızı temiz tutmak ve datalar!

WordPress de veri tabanınızı en son ne zaman temizlemeye başladınız? Veya hiç temizlediniz mi? Datalarınızı tek tek veri tabanınız da kontrol ettiniz mi? Neyse ki sitenizin artı bir yönünden bahsedecek olursak eğer ki, Resimler, videolar, Mp3 ve diğer türlü benzeri dosyalar veri tabanında bulunmuyor bu sizler için artı diyebiliriz. Eğer ki, bu dosyalar ulaşmak istiyorsanız gerçekten wordpress ile kolay bir yöntem diyebiliriz. Sizlere verilen FTP bilgileri yani, filezilla bilgileri ile sitenizin dosyalarına ulaşarak wp-content dosyasına girmeniz yeterli olacaktır. Bu tür bilgiler genel olarak bu klasör de saklanmaktadır. Peki, neden bu klasör de saklanıyor diye aklınız da sorular kaldı ise bunları hemen cevaplayalım Hostinglerden daha çok önemli olan veri tabanın da gereksiz dosyaların bulunması siteniz için gerçekten,  yavaşlama veya çökmeye de yol açabilir. Eğer ki, hosting boyutunuz sitenizin açılmasın da etkili oluyorsa bi o kadar da verit abanı önemlidir. Veri tabanın eğer ki performansı kötü yönde ilerliyorsa,  verilerin bulunup tekrardan sayfaya atılması gerçekten uzun bir işlem sürebilmektedir bunun için çeşitli yollar deneyebilirsiniz.  Peki, veri tabanı nasıl bu kadar ağır çalışır diyorsanız? Sitenize, yazdığınız yazı, gelen eleştiriler veri tabanının hafızasını küçültmektedir bunun için ise, çöp olan datalarınızı silmeniz veri tabanın da büyük bir depolama hafızası açabilir diyoruz. Veri tabanınız da bulunan, yazılar ve yorumları silmeniz dâhisin de halen veri tabanınız da kalmaktadır bunun için de dediğimiz gibi data çöpleri temizlemeniz gereklidir eğer ki diyorsanız ben temizledim peki bu işlemi en son ne zaman yaptınız? 1 Gün mü 1 ay mı yoksa, 1 Yıl içerisin de mi veri tabanınızın datalarını temizleme işlemini haftalık olarak yaparsanız eğer ki,  sitenizin ömrü daha da iyiye gitmektedir. Performans açısından iyi bir işlem yapabilmeniz için veri temizleme işlemlerini başlatmanız gereklidir. Keyifli okuyucular.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
tumblr
Tumblr Blogu WordPress’e Nasıl Taşınır?
img_html5_html5
HTLM : Video Destegi
1 Comment
  • Ceyda Süren Oca 9,2015 at 17:37

    Sitemizin webmasterları bu işi bilemedikleri için tüm veritabanın yok etmişti. Dikkatli olmakta fayda var. Yedek almadan iş yapmayın.

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage