Wordpress Wordpress eklentileri

WordPress Wp touch eklentisi

wptouch-wordpress

Merhaba arkadaşlar. Günümüzde mobil teknolojinin ne kadar ileri seviyeye vardığına inanın ben bile inanamıyorum. Artık telefonlarımız ile her şeyi yapabilir hale geldik. Sosyal ağlara girmek , Gazete okumak ve hatta film izlemek bile. Peki ya web sitelerimiz ? Onları mobil uyumlu hale getirdik mi ? Yada herkesin sitesi mobil uyumlu bir site mi ?

Sizlere bu makalemizde Wp-touch nedir ? Nasıl kullanılır ve y86621ararları nedir ? anlatmayı planlıyoruz.

wptouch-wordpress

Wp-Touch nedir ?

 

Wp-Touch, WordPress tabanlı bir eklenti olup sitenizi responsive(mobile uyumlu bir tema) haline getirir. Bu eklenti sayesinde sitenize mobil internet aracılyla giriş yapan bir kişi uygunsuz ve dağınık bir site yerine  daha toplu bir site görecektir emin olabilirsiniz.

 

Wp-Touch nedir nasıl kullanılır ?

 

Wp-Touch eklentisi de diğer WordPress eklentileri gibi yüklenmesi çok basit bir eklentidir. İsterseniz direk ftp adresinizden plugins klasörüne atarsınız isterseniz de Eklenti arama yerine gelip oradan Wp-Touch diye aratarak eklentiyi elde edebilirsiniz. Direk indirme adresi ver kardeşim beni uğraştırma diyenler içinde Buraya tıklayınız diyelim kısaca.

 

Her WordPress altyapısı kullanan sitenin kullanması gereken harika bir eklenti gerçekten.

 

Şimdi sıra Wp-Touch kullanımına geldi. Wp-Touch adlı wordpress eklentisini indirdik ilk önce. Daha sonra eklentimizi panelimizden aktif hale getirdik. Şimdi sıra eklentinin ayarlarını yapmakta.

Wp-Touch, kendisine özel style ve font paketini de içerisinde barındırır. Bu fontlar içerisinden sitenize hangisini yakıştırıyorsanız seçebilirsiniz. Aycıca özel bir bileşene de sahip. Bu bileşen ile sitenize mobil internet ile giriş yapanların resimleri hangi boyutta göreceklerine karar verebiliyorsunuz.

 

Günümüzde özellikle haber sitelerinde wordpress kullanımı son derece sıklaştı. Haber sitelerine mobil internet ile giren milyonlarca insanlar var. Bu eklenti ile içeriğiniz son derece kolay okunmasını ve karışıklıkların engellenmesini sağlayacaksınız.

 

Ayrıca aşağıda sizler için bir kaç görsel ekledik. Bu görseller doğrultusunda eklenti ayarlarınızı yapabilirsiniz. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.

wptouch

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
wordpress
Temalarınızı Özenle Seçmelisiniz
wordpress
WordPress E-Ticaret Teması
3 Comments
  • Sultangazi web tasarım Oca 8,2014 at 01:29

    eklenti fazlasıyla iş görür fakat biraz kasma sorunu var

  • Yazisal Oca 7,2014 at 15:32

    Kullanışlı bir eklenti, deneme fırsatım olmuştu. Aklımda kaldığı kadarıyla sanırım 4 adet tema seçeneği vardı ve renk ayarları gibi birçok özelliği ayarlabiliyordunuz. Ayrıca, mobil aracılığı ile siteye giren kullanıcılar için sitenin kendi temasını da kullanılmasına izin veriyordu sanırım 🙂

  • Eren19 Oca 7,2014 at 01:07

    Güzel paylaşım. Teşekkürler hocam 😉

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage