6 Aralık 2014 wordpress-logo

WordPress yedeklemesi hakkında yanlış bilinen 5 şey

WordPress yedeklemesi hakkında yanlış bilinen 5 şey

 

  • WordPress Yedekleme Yapıyor zaten.

WordPress temalarınız da veya siteleriniz de otomatik yedekliyor veya günlük olarak yedeklemektedir diyorsanız eğer ki, yanlış bir bilgi olduğunu dile getirebiliriz. Çünkü wordpress veri tabanında böyle bir şey mümkün bile değildir. Fakat yedeklediği birkaç bölümde bulunmaktadır bunlardan eğer ki bahsedecek olursak sizlerin konunuzun altına gelmekte olan yorum veya yazı sayfaları yedeklenmektedir fakat temanın hepsini yedeklemek mümkün dahi değildir.

  • Hosting Firması, günlük yedeklememi yapıyordur.

 

Birçok hosting, firması yedeklemek için ücret beyan etmektedir ve siz bu ücreti ödediğinizi bilmiyorsanız ve hosting firmam yedekliyor diye düşünüyorsanız eğer ki böyle bir şey mümkün değildir. Hosting firmanızı arayarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz, zira herhangi bir durumda siteniz tamamen gidebilir ve emekler de boşa düşebilir.

 

  • WordPress kullanmayı iyi biliyorum sitem çökmez

Eğer ki, böyle bir şey diyorsanız birçok wordpress geliştiricilerin yazıları okumanızı sizlere önerebiliriz, zira o kadar wordpress bilgilerine rağmen ara ara sitelerini çökerttiklerini ve canlarının bu konuda çok sıkkın olduklarını dile getiriyorlar. Demek, istediğimiz wordpress o kadar bilgi bilmenize rağmen sitelerinizi çökertebilirsiniz bunun için kendinize güvenmeden yedek alınız.

  • Web sayfama kimse saldırmaz istemez

 

Günümüz de o, kadar fazla çoğaldı ki internet üstünden saldırmalar bunlar için, önlem alan birçok kişi bulunmaktadır fakat sizler eğer ki benim siteme saldırmazlar, işlerine gelmez diyorsanız bir gün saldırabilirler zira kullandıkları program da açıklar ile alakalı tüm siteler göz önüne geliyor eğer ki sizlerin de web sayfasında açık var ise emin olun ki saldırabilirler.

 

  • Ben yedek almıştım, gerek yoktur.

 

Bundan ne zaman önce, yedek aldınız? Sitenize birçok değişiklik yaptıysanız eğer ki aniden birkaç sorun yüzüne sitenizden düşebilir bu sorunlar ve yedeğinizi geriye getirseniz bile o değişiklikler fayda etmeyecek? Sizlere en büyük tavsiyelerimizden bir tanesi hemen hemen her yenilikte yedek almanız siteniz ve sizin adınıza gerçekten çok yararlı olacaktır.

WordPress yedeklemesi hakkında yanlış bilinen 5 şey” için bir yorum

  1. İşi şansa bırakmaya gerek yok 🙂 Zamanında farklı farklı yedekler alarak arşivliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz