Wordpress

WordPress yedeklemesi hakkında yanlış bilinen 5 şey

wordpress-logo
0

WordPress yedeklemesi hakkında yanlış bilinen 5 şey

 

  • WordPress Yedekleme Yapıyor zaten.

WordPress temalarınız da veya siteleriniz de otomatik yedekliyor veya günlük olarak yedeklemektedir diyorsanız eğer ki, yanlış bir bilgi olduğunu dile getirebiliriz. Çünkü wordpress veri tabanında böyle bir şey mümkün bile değildir. Fakat yedeklediği birkaç bölümde bulunmaktadır bunlardan eğer ki bahsedecek olursak sizlerin konunuzun altına gelmekte olan yorum veya yazı sayfaları yedeklenmektedir fakat temanın hepsini yedeklemek mümkün dahi değildir.

  • Hosting Firması, günlük yedeklememi yapıyordur.

 

Birçok hosting, firması yedeklemek için ücret beyan etmektedir ve siz bu ücreti ödediğinizi bilmiyorsanız ve hosting firmam yedekliyor diye düşünüyorsanız eğer ki böyle bir şey mümkün değildir. Hosting firmanızı arayarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz, zira herhangi bir durumda siteniz tamamen gidebilir ve emekler de boşa düşebilir.

 

  • WordPress kullanmayı iyi biliyorum sitem çökmez

Eğer ki, böyle bir şey diyorsanız birçok wordpress geliştiricilerin yazıları okumanızı sizlere önerebiliriz, zira o kadar wordpress bilgilerine rağmen ara ara sitelerini çökerttiklerini ve canlarının bu konuda çok sıkkın olduklarını dile getiriyorlar. Demek, istediğimiz wordpress o kadar bilgi bilmenize rağmen sitelerinizi çökertebilirsiniz bunun için kendinize güvenmeden yedek alınız.

  • Web sayfama kimse saldırmaz istemez

 

Günümüz de o, kadar fazla çoğaldı ki internet üstünden saldırmalar bunlar için, önlem alan birçok kişi bulunmaktadır fakat sizler eğer ki benim siteme saldırmazlar, işlerine gelmez diyorsanız bir gün saldırabilirler zira kullandıkları program da açıklar ile alakalı tüm siteler göz önüne geliyor eğer ki sizlerin de web sayfasında açık var ise emin olun ki saldırabilirler.

 

  • Ben yedek almıştım, gerek yoktur.

 

Bundan ne zaman önce, yedek aldınız? Sitenize birçok değişiklik yaptıysanız eğer ki aniden birkaç sorun yüzüne sitenizden düşebilir bu sorunlar ve yedeğinizi geriye getirseniz bile o değişiklikler fayda etmeyecek? Sizlere en büyük tavsiyelerimizden bir tanesi hemen hemen her yenilikte yedek almanız siteniz ve sizin adınıza gerçekten çok yararlı olacaktır.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
wordpress tema
5 ücretsiz yeni PSD tema
WordPress SubDomain etkinleştirme!

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz