Wordpress

WordPress’te Blog Nasıl Açılır ?

wordpress
0

Bloglar sanal alemde kendinizi ifade etmenin belkide en etkili yoludur. Blog yazarları için bu iş çok kolay olsada, bu konuyla yakından uzaktan alakası olmayanlar için oldukça zor gibi görünür. Oysaki bir blog açmak işin en kolay kısmıdır. Bence en önemlisi o blogun içini özenle doldurabilmektir.

Bir siteyle uğraşmak, blogtan çok daha zordur. Teknik desteğe her zaman ihtiyaç duyarsınız. Fakat bloglar ücretsiz alanlardır. Alt yapısı tamamen hazırdır. Kötü yanı ise size ücretsiz blog sağlayan sistemlerin üzerinizden reklam geliri elde etmesidir. WordPressde bunu engellemek için yıllık 30 dolara yakın para ödemeniz gerekiyor.

Türkiyede ve dünyada en yaygın olarak kullanılan blog sağlayıcılar, WordPress ve Blogger dır. Bir türk yazılımı olan Blogcu ise bıktıran problemleri sebebiyle şimdilerde fazla tercih edilmiyor.

Ben size wordpress’den nasıl blog açarsınız, onu anlatacağım. Öncelikle Buradaki adresden şimdi üye olun kısmına tıklayın.

blog-nasil-acilir

Gerekli alanları doldurup Sign up diyerek giriş yapın. Bir sonraki sayfada da boşlukları doldurun. Size bir mail gönderilecek. Mailde verilen bağlantıya tıklayıp. Bu kısma yazdığınız kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapın.Giriş yaptığınız sayfayı sık kullanılanlara ekleyin ki, her girdiğinizde uğraşmak zorunda kalmayasanız.

Böylece blogumuzu açmış olduk. Yazı yazma ve resim eklemeyi de ayrı bir yazıda anlatacağım inşaallah.

NOT: Bloglarla ilgili çok fazla soru alıyorum. Herkese tek tek cevap verme imkanım yok. Kimseyide kırmak istemiyorum. Bu yüzden ayrı ayrı yazılar halinde sorularınızı cevaplamaya çalışacağım. Özellikle sık sorulanlardan baişlamayı tercih ettim.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
WordPress Tema Önemi
html5_templates_15
15 Ücretsiz HTML5 Web Sitesi Şablonları

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz