Wordpress

WordPress’te Blog Nasıl Açılır ?

wordpress

Bloglar sanal alemde kendinizi ifade etmenin belkide en etkili yoludur. Blog yazarları için bu iş çok kolay olsada, bu konuyla yakından uzaktan alakası olmayanlar için oldukça zor gibi görünür. Oysaki bir blog açmak işin en kolay kısmıdır. Bence en önemlisi o blogun içini özenle doldurabilmektir.

Bir siteyle uğraşmak, blogtan çok daha zordur. Teknik desteğe her zaman ihtiyaç duyarsınız. Fakat bloglar ücretsiz alanlardır. Alt yapısı tamamen hazırdır. Kötü yanı ise size ücretsiz blog sağlayan sistemlerin üzerinizden reklam geliri elde etmesidir. WordPressde bunu engellemek için yıllık 30 dolara yakın para ödemeniz gerekiyor.

Türkiyede ve dünyada en yaygın olarak kullanılan blog sağlayıcılar, WordPress ve Blogger dır. Bir türk yazılımı olan Blogcu ise bıktıran problemleri sebebiyle şimdilerde fazla tercih edilmiyor.

Ben size wordpress’den nasıl blog açarsınız, onu anlatacağım. Öncelikle Buradaki adresden şimdi üye olun kısmına tıklayın.

blog-nasil-acilir

Gerekli alanları doldurup Sign up diyerek giriş yapın. Bir sonraki sayfada da boşlukları doldurun. Size bir mail gönderilecek. Mailde verilen bağlantıya tıklayıp. Bu kısma yazdığınız kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapın.Giriş yaptığınız sayfayı sık kullanılanlara ekleyin ki, her girdiğinizde uğraşmak zorunda kalmayasanız.

Böylece blogumuzu açmış olduk. Yazı yazma ve resim eklemeyi de ayrı bir yazıda anlatacağım inşaallah.

NOT: Bloglarla ilgili çok fazla soru alıyorum. Herkese tek tek cevap verme imkanım yok. Kimseyide kırmak istemiyorum. Bu yüzden ayrı ayrı yazılar halinde sorularınızı cevaplamaya çalışacağım. Özellikle sık sorulanlardan baişlamayı tercih ettim.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
WordPress yorum bölümündeki kodları kaldırmak
WordPress yorum bölümündeki kodları kaldırmak
wordpressadminbargizleme
WordPress Sitenizi Nasıl Geliştirebilirsiniz

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage