12 Aralık 2013 wordpress

WordPress’te Blog Nasıl Açılır ?

Bloglar sanal alemde kendinizi ifade etmenin belkide en etkili yoludur. Blog yazarları için bu iş çok kolay olsada, bu konuyla yakından uzaktan alakası olmayanlar için oldukça zor gibi görünür. Oysaki bir blog açmak işin en kolay kısmıdır. Bence en önemlisi o blogun içini özenle doldurabilmektir.

Bir siteyle uğraşmak, blogtan çok daha zordur. Teknik desteğe her zaman ihtiyaç duyarsınız. Fakat bloglar ücretsiz alanlardır. Alt yapısı tamamen hazırdır. Kötü yanı ise size ücretsiz blog sağlayan sistemlerin üzerinizden reklam geliri elde etmesidir. WordPressde bunu engellemek için yıllık 30 dolara yakın para ödemeniz gerekiyor.

Türkiyede ve dünyada en yaygın olarak kullanılan blog sağlayıcılar, WordPress ve Blogger dır. Bir türk yazılımı olan Blogcu ise bıktıran problemleri sebebiyle şimdilerde fazla tercih edilmiyor.

Ben size wordpress’den nasıl blog açarsınız, onu anlatacağım. Öncelikle Buradaki adresden şimdi üye olun kısmına tıklayın.

blog-nasil-acilir

Gerekli alanları doldurup Sign up diyerek giriş yapın. Bir sonraki sayfada da boşlukları doldurun. Size bir mail gönderilecek. Mailde verilen bağlantıya tıklayıp. Bu kısma yazdığınız kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapın.Giriş yaptığınız sayfayı sık kullanılanlara ekleyin ki, her girdiğinizde uğraşmak zorunda kalmayasanız.

Böylece blogumuzu açmış olduk. Yazı yazma ve resim eklemeyi de ayrı bir yazıda anlatacağım inşaallah.

NOT: Bloglarla ilgili çok fazla soru alıyorum. Herkese tek tek cevap verme imkanım yok. Kimseyide kırmak istemiyorum. Bu yüzden ayrı ayrı yazılar halinde sorularınızı cevaplamaya çalışacağım. Özellikle sık sorulanlardan baişlamayı tercih ettim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz