Wordpress Wordpress eklentileri

WordPress’te Bulunan Akismet ve Hello Dolly Nedir ?

Wordpress
1

Wordpress

WordPress sistemi daha önce de bahsettiğimiz gibi PHP tabanlı bir sistemdir. Kurulumu oldukça basit olan bu sistemin ardından, Admin panelimize girdiğimizde karşımıza iki adet eklenti çıkmaktadır.

 

Biz her ne kadar bu eklentilerin kurulmasını istemesek de WordPress kurulumuyla birlikte bu eklentiler otomatik olarak sistemimiz içerisinde yer alabilir. Dilerseniz eklenti ayarlarına girerek bu eklentileri kaldırabilir, dilerseniz de kullanmaya gönül rahatlığıyla devam edebilirsiniz çünkü ikisi de hem etkili hem de güzel birer eklenti. WordPress’in gerçekten bu tarz eklentilere ihtiyacı var, umarım en kısa sürede bu eklentilerin sürümleri güncellenir ve daha iyi eklentilerle karşımıza çıkarlar. Peki nedir bu eklentiler, nedir bu eklentilerin amaçları diyorsanız hemen cevabımızı verelim:

 

aksimet
Akismet: Akismet WordPress sistemleri içerisinde gerçekten en kullanışlı ve en çok indirilen eklentilerden birisi aslında. WordPress’le birlikte geldiğini düşünen bazı insanlar eklentinin kalitesiz olduğunu dile getirebilirler fakat eklenti kesinlikle şu ana kadarki en iyi spam yorum önleyicilerinden birisidir.

Bu eklentiniz sayesinde sitenize gelen yorumlar otomatik onaylanmaz ve bir filtreleme sistemi içerisinden geçirilir, filtreleme operasyonunu yapan eklentinin adı ise Akismet’tir. Bu eklenti sayenizde artık sitenizde spam hiçbir yorum barınamaz, sadece kişilerin vermiş olduğu özel yorumlar barındırılır.
Hello Dolly: WordPress ile gelen diğer bir eklentimizin adıdır. Bu eklenti aslında pek bir işe yaramamaktadır fakat WordPress sisteminizin içerisinde durmasında herhangi mahsuru yoktur.

CPU’yu çok fazla kullanmaz. Eklenti adını Louis Armstrong’un meşhur şarkılarından birisi olan Hello Dolly tarafından almaktadır, bu bile eklentiyi sisteminizde tutmak için bir özellik diyebiliriz. Eklenti sayesinde gerek Admin sayfasında gerek ise frontend tarafında sitenizin içerisinde özlü sözler belirmektedir. Her ne kadar kullanışlı olmak sayılmasa da bulundurulmasında hiçbir sakınca yoktur.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
WordPress Tema Önemi
wptouch-wordpress
WordPress Wp touch eklentisi

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz