Wordpress

WordPress’te İstenilen Kategorilerin Yazılarını Listelemek

wordpress

wordpress-kategoriWordPress kurulu herhangi bir internet sitenizde belirli bir kategoriye ait tüm yazıları listemelek isteyebilirsiniz. Ya da sitenizin bir köşesinde, arzu ettiğiniz kategoride yer alan yazıları listeleyerek sitenizi çok daha ilgi çekici ve aktif bir hale getirebilirsiniz. WordPress kategoride yer alan yazıları listemelek için query_post fonksiyonundan yararlanabilirsiniz. Daha sonrasında while döngümüz ile istediğimiz kategori yazı olduğunu öğrenmek için sorgulama yaparak, kategorideki tüm yazıları listeyebiliriz. Şuana kadar ifade edilenleri koda dökmek gerekirse ;

<ul>
<?php query_posts(‘showposts=5&orderby=date&cat=1’); ?>
<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>
<li><a href=”<?php the_permalink(); ?>” title=”<?php the_title(); ?>”><?php the_title(); ?></a></li>
<?php endwhile; ?>
</ul>

Yukarıda belirtmiş olduğunuz kod dizisinde sadece yazı başlıklarını listeyebilirsiniz. Fakat arzu ederseniz bu şekilde yazı içeriğinide görebilirsiniz.

<?php query_posts('showposts=6&orderby=date&cat=2'); ?>
<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>
<h3><a href="<?php the_permalink(); ?>" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a></h3>
<p><?php the_excerpt(); ?></p>
<?php endwhile; ?>

Bu kod dizisi ise yazı başlıklarının yanında yazının küçük bir özetini oluşturarak, karşınıza çıkartır. Yukarıda belirtilen kod dizisi içerisinde showpost=6 bölümü, ne kadar yazı listeneceğini size gösterir. cat=2 ise listelemek istediğiniz kategorilere ait ID numarasıdır.

KinqCasTLe
Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !
You may also like
wordpress_plugins
Web siteniz ile motive olmanın 8 yolu
wordpres-sitenin-hitini-artırmak
WordPress ile yüksek hit sağlama

Leave Your Comment

Your Comment*

Your Name*
Your Webpage