Wordpress

WordPress’te İstenilen Kategorilerin Yazılarını Listelemek

wordpress
0

wordpress-kategoriWordPress kurulu herhangi bir internet sitenizde belirli bir kategoriye ait tüm yazıları listemelek isteyebilirsiniz. Ya da sitenizin bir köşesinde, arzu ettiğiniz kategoride yer alan yazıları listeleyerek sitenizi çok daha ilgi çekici ve aktif bir hale getirebilirsiniz. WordPress kategoride yer alan yazıları listemelek için query_post fonksiyonundan yararlanabilirsiniz. Daha sonrasında while döngümüz ile istediğimiz kategori yazı olduğunu öğrenmek için sorgulama yaparak, kategorideki tüm yazıları listeyebiliriz. Şuana kadar ifade edilenleri koda dökmek gerekirse ;

<ul>
<?php query_posts(‘showposts=5&orderby=date&cat=1’); ?>
<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>
<li><a href=”<?php the_permalink(); ?>” title=”<?php the_title(); ?>”><?php the_title(); ?></a></li>
<?php endwhile; ?>
</ul>

Yukarıda belirtmiş olduğunuz kod dizisinde sadece yazı başlıklarını listeyebilirsiniz. Fakat arzu ederseniz bu şekilde yazı içeriğinide görebilirsiniz.

<?php query_posts('showposts=6&orderby=date&cat=2'); ?>
<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>
<h3><a href="<?php the_permalink(); ?>" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a></h3>
<p><?php the_excerpt(); ?></p>
<?php endwhile; ?>

Bu kod dizisi ise yazı başlıklarının yanında yazının küçük bir özetini oluşturarak, karşınıza çıkartır. Yukarıda belirtilen kod dizisi içerisinde showpost=6 bölümü, ne kadar yazı listeneceğini size gösterir. cat=2 ise listelemek istediğiniz kategorilere ait ID numarasıdır.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
wpclearcache
Yeni Başlayanlara Özel: WordPress’te Önbellek Nasıl Temizlenir
digg
WordPress icin En iyi 7 Sosyal Medya Eklentileri

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz