İnternet Dünyası

Yandex Browser İle Google Chrome Yarışıyor

google-1
0

Aslında buna pek yarışma gözüyle bakmak sanırım mantıklı değil. Çünkü Yandex’in kullanıcı tarafından daha henüz tam tanındığı söylenemez zira Chorme göre daha yeni kullanımda. Ayrıca her ikisi de Chormenin alt yapısına göre oluşturulmuş. Ortaya çıkacak olan üründe çok bariz farklar aramak çok mantıklı görülmüyor.
Ama biz gene de Yandex Browserı indirenler ile Google Chrome indirenlerin görüşlerinden bir sonuç çıkarmaya çalışacağız.Hız olarak Yandex Browser turbo modu ile bir adım önde görünse de bu konuda net bir fikir verebilmek için performans testlerinin yapılması gerekiyor.Aksi takdirde her iki tarayıcının arasında ki hız farkını net olarak anlamak mümkün görünmüyor.
Her iki tarayıcı güvenlik konusunda iyi görünüyor. Yandex Browser güvenliği kendisi gibi Rusya menşeli Kaspersky bırakmışken, Google Chormede sürekli güncellenen ve istenmeyen yazılımları engelleyen programlar mevcut. Yandex Browser indirenler daha önce Google Chormeyi kullanmışlarsa uygulamalarda çok sıkıntı çekmezler. Zira her iki tarayıcıda sade ve pratik ara yüzlere sahip. Yandex Browser, adres kutusunda aranın sitenin URL si yerine konu olarak yazılmış adreste URL kullanan Chormeye göre daha hoş duruyor. Ayarları içe aktarma özelliği ise, daha önce Google Chormede kullanılan, favoriler, ana sayfa, geçmiş ve diğer bilgilerinizi rahat bir şekilde Yandex Browsera aktarma olanağı sağlıyor.
Her iki tarayıcı arasında birini diğerine göre ön plana çıkaracak, farklı özellikler yok. Kullanıcıların beklentileri tarayıcıda hız göre değişiyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi Yandex Browser da bulunan Turbo modu ile Google Chorme göre bir adım önde olarak görünse de, bunu anlayabilmenin yolu yapılacak olan performans testlerinden sonra belli olur.
Şimdilik durum berabere gidiyor. İlerleyen zamanlarda Yandex İndirme durumuna göre bu kesin olarak daha da fazla netleşebilecek diyebilirim.

Oğuzhan isa
Adım Oğuzhan İsa. Bir başlangıç gerekiyor değil mi ? Peki ama kim için ? Neden bu kadar emek ? Neden bu kadar çaba diyorsunuz değil mi ? Demeyin diye bunları yazıyorum aslında. Daha önce bir çok siteye Freelance SEO hizmeti verdim. Profesyonellik katmak amacıyla hatta kendi şirketim olan Exclusive Creative’yi kurmuştum. Sonrasında takım ile ilgili problem olduğu için şirketi kapattım. Kıbrıs’ta Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapıp Ukrayna’da okumaya karar vermiştim. Teocw’ye ortaklık yaptıktan sonra bu fikrimi daha detaylıca düşünme fırsatım oldu ve gitmemeye karar verdim. Türkiye’de kalıp Clicksus olarak sponsor olduğumuz Egitio.com projesine destek vermek istiyorum çünkü. İnsanlara Gerçek bilgiyi öğretmek istiyorum. Gerçeklere ulaşıp her algoritmik değişimden sonra sitelerimiz yandı bitti kül oldu demesinler istiyorum. Ben Oğuz. Clicksus’da Kıdemli SEO Uzmanı adı altında 2017 yılında damga vuran değişiklikler için çalışıyorum. Her zaman daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip , hızlı öğrenen , zeki ve biraz egolu birisiyim. Neysem oyumdur her zaman aynıydım ve aynı kalmak istiyorum. En az 3 Yıl daha Türkiye’deyim. Bakalım neleri değiştirebileceğiz ? Neler katabileceğiz ?
You may also like
konusarak-ogren
İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolu
Profesyonel Ekipleri ile PANSONİC Servis Hizmetinizde!

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz