26 Mayıs 2015 google-1

Yandex Browser İle Google Chrome Yarışıyor

Aslında buna pek yarışma gözüyle bakmak sanırım mantıklı değil. Çünkü Yandex’in kullanıcı tarafından daha henüz tam tanındığı söylenemez zira Chorme göre daha yeni kullanımda. Ayrıca her ikisi de Chormenin alt yapısına göre oluşturulmuş. Ortaya çıkacak olan üründe çok bariz farklar aramak çok mantıklı görülmüyor.
Ama biz gene de Yandex Browserı indirenler ile Google Chrome indirenlerin görüşlerinden bir sonuç çıkarmaya çalışacağız.Hız olarak Yandex Browser turbo modu ile bir adım önde görünse de bu konuda net bir fikir verebilmek için performans testlerinin yapılması gerekiyor.Aksi takdirde her iki tarayıcının arasında ki hız farkını net olarak anlamak mümkün görünmüyor.
Her iki tarayıcı güvenlik konusunda iyi görünüyor. Yandex Browser güvenliği kendisi gibi Rusya menşeli Kaspersky bırakmışken, Google Chormede sürekli güncellenen ve istenmeyen yazılımları engelleyen programlar mevcut. Yandex Browser indirenler daha önce Google Chormeyi kullanmışlarsa uygulamalarda çok sıkıntı çekmezler. Zira her iki tarayıcıda sade ve pratik ara yüzlere sahip. Yandex Browser, adres kutusunda aranın sitenin URL si yerine konu olarak yazılmış adreste URL kullanan Chormeye göre daha hoş duruyor. Ayarları içe aktarma özelliği ise, daha önce Google Chormede kullanılan, favoriler, ana sayfa, geçmiş ve diğer bilgilerinizi rahat bir şekilde Yandex Browsera aktarma olanağı sağlıyor.
Her iki tarayıcı arasında birini diğerine göre ön plana çıkaracak, farklı özellikler yok. Kullanıcıların beklentileri tarayıcıda hız göre değişiyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi Yandex Browser da bulunan Turbo modu ile Google Chorme göre bir adım önde olarak görünse de, bunu anlayabilmenin yolu yapılacak olan performans testlerinden sonra belli olur.
Şimdilik durum berabere gidiyor. İlerleyen zamanlarda Yandex İndirme durumuna göre bu kesin olarak daha da fazla netleşebilecek diyebilirim.

Yandex Browser İle Google Chrome Yarışıyor” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz