25 Ocak 2015 sosyalmuhendislik

Yanıltıcı E-maillere dikkat!

Selamlar news8online.com takipçileri. Sizlere bu makalemizde yanıltıcı e-maillere karşı önlem almanız ile ilgili bilgilendirme yapacağız. Yine klasik bir giriş yaptık bunun farkındayım :). Ama bu girişi nedense çok seviyorum :). Dün yada dünden önceki gündü sanırım. İş yerinde çalışıyorken bir baktım paypal’dan mail gelmiş. Allah allah dedim. Paypal neden mail göndersin ki bana ? Ha tamam ay özetleri oluyor o geliyor ama onun haricinde gelen bir mail ? Nedir abi bu diye düşündüm kendi kendime yani. Sonra linke tıklamadan bir bakayım da bu neymiş dedim üzerine geldiğimde beni başka bir yere yönlendiriyor. Vay çakal vayy. Şimdi ben oraya tıklayacağım. ee ? Sonra oraya aa paypal giriş yapılmamış giriş yapayım diyeceğim. Sonrasında sen benim şifremi öğreneceksin. Sonrada paralarımın üstüne yatacaksın he ? Ohh miss gibi iş vallahi. Günde 10 tane kişi düşürsen böyle. Paypal hesabında 10$ olsa abi. 10$x10=100$ günlük para eder. Vallahi temiz iş :D. Bende mi bu işe girişsem nedir ?

Şaka bir yana bu şekilde gelen maillere dikkat edin. Sakın giriş vs. yapmayın arkadaşlar :).

Paypal bu şekilde mailler göndermez!

Yanıltıcı E-maillere dikkat!” için 17 yorum

  1. Mail kutuma günde 100den fazla eposta geliyor. Benle alakalı olanların sayısı da 3 ile 5 arasında oluyor genellikle. Bu yüzden mailimi herkese vermiyorum.

  2. Sadece paypal mı? Yahu zamanında bana, sırf sitemi kıskandıkları için ”müyaptan” gönderilmiş gibi aşırı GERÇEKÇİ bir mail gelmişti. Korkudan ne yapacağımı şaşırmıştım ki, imdadıma r10 yetişti.. Tabi o zamanlar tecrübesiziz de, mahkemeye verileceğiz; sitemiz kapanacak vs. şeklinde triplere girmiştik. Ama gerçekten çok iyi bir yazı olmuş, bu konulara çok dikkat edilmeli dostlar!

  3. tabi fake mailler bu ara gündemde; en basitinden fake mail sender var ama onun haricinde resellerden bir host oluştur istediğin firma adında mail karşıya gidiyor 😀 ama tabi ns ler yönelmediğinden geri cevap veremiyorlar. Ama gmail biraz önlem almış fake maillerde biraz daha dikkatli nekadar dikkatli olsada elbet bir yolunu buluyorlar.

  4. mailleri açarken dolandırılmayı anladık da yetişkin fotoları göndermeye başladılar artık. Anlam veremiyorum bu spamcılara, açarken dikkatli olun maillerinizi, bilmiyorsanız göndereni hiç açmayın bile

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz