Selamlar news8online.com takipçileri. Sizlere bu makalemizde yanıltıcı e-maillere karşı önlem almanız ile ilgili bilgilendirme yapacağız. Yine klasik bir giriş yaptık bunun farkındayım :). Ama bu girişi nedense çok seviyorum :). Dün yada dünden önceki gündü sanırım. İş yerinde çalışıyorken bir baktım paypal’dan mail gelmiş. Allah allah dedim. Paypal neden mail göndersin ki bana ? Ha tamam ay özetleri oluyor o geliyor ama onun haricinde gelen bir mail ? Nedir abi bu diye düşündüm kendi kendime yani. Sonra linke tıklamadan bir bakayım da bu neymiş dedim üzerine geldiğimde beni başka bir yere yönlendiriyor. Vay çakal vayy. Şimdi ben oraya tıklayacağım. ee ? Sonra oraya aa paypal giriş yapılmamış giriş yapayım diyeceğim. Sonrasında sen benim şifremi öğreneceksin. Sonrada paralarımın üstüne yatacaksın he ? Ohh miss gibi iş vallahi. Günde 10 tane kişi düşürsen böyle. Paypal hesabında 10$ olsa abi. 10$x10=100$ günlük para eder. Vallahi temiz iş :D. Bende mi bu işe girişsem nedir ?

Şaka bir yana bu şekilde gelen maillere dikkat edin. Sakın giriş vs. yapmayın arkadaşlar :).

Paypal bu şekilde mailler göndermez!

About KinqCasTLe

View all Posts

Merhabalar Ben Oğuz. Şuanda 20 yaşındayım. Hep hayalini kurduğum bilişim sektöründe çalışmaktayım. Wordpress, Photoshop ve Seo ile yakından ilgili birisiyim. Özellikle Semantik arama mantığı ve LSI mantığını kavramış biriyim :). Google adwords ve Google arama mantığını kavramış ve iyi kelimelerde ilk 3'e kadar getirdiğimiz siteler bulunmakta. Exclusive Creative adı altında bir şirket kurdum ve bu şirkette ki hedefim 2015 yılı içerisinde En iyi SEO firması haline getirmek olacak. Bu zor bir hedef tabi ki. Fakat sağlam çalışmayla ulaşmayı planlıyorum :). İyi Bloglamalar !

17 Yorum yapıldı

 1. Mail kutuma günde 100den fazla eposta geliyor. Benle alakalı olanların sayısı da 3 ile 5 arasında oluyor genellikle. Bu yüzden mailimi herkese vermiyorum.

  mehmet / Cevapla
 2. insanları yanıltmak için elinden geleni yapıyorlar.

  kırşehir haber / Cevapla
 3. Önemli bir konu. üzerinde durduğunuz için teşekkürler.

  kerim / Cevapla
 4. İnsanları kandırmak için yapmayacakları şey yoktur.

  kerem / Cevapla
 5. Sadece paypal mı? Yahu zamanında bana, sırf sitemi kıskandıkları için ”müyaptan” gönderilmiş gibi aşırı GERÇEKÇİ bir mail gelmişti. Korkudan ne yapacağımı şaşırmıştım ki, imdadıma r10 yetişti.. Tabi o zamanlar tecrübesiziz de, mahkemeye verileceğiz; sitemiz kapanacak vs. şeklinde triplere girmiştik. Ama gerçekten çok iyi bir yazı olmuş, bu konulara çok dikkat edilmeli dostlar!

  TipAdam / Cevapla
 6. İnsanları kandırmak artık çok kolay, dikkat edelim arkadaşlar.

  Gözde / Cevapla
 7. açtığımız maillere dikkat etmek lazım. uyardığınız için teşekkürler.

  ahmet cem / Cevapla
 8. bu şekilde mail atarak resmen dolandırmaya çalışıyorlar. artık kimsenin kanacağını düşünmüyorum

 9. spam içerikli ve sahte mailler ortalıkta iyice dolaşmaya başladı bilgileriniz için teşekkurler

  haberibizde / Cevapla
 10. bu tür maillere dikkat etmeliyiz. uyardığınız için teşekkürler.

  cem / Cevapla
 11. mailleri açarken daha dikkatli olmalıyız, bilgileriniz için teşekkür ederim.

  Merve / Cevapla
 12. İnsanları kandırmak artık çok daha kolay oldu, bu tür maillere dikkat edelim arkadaşlar.

  ahmetcem / Cevapla
 13. tabi fake mailler bu ara gündemde; en basitinden fake mail sender var ama onun haricinde resellerden bir host oluştur istediğin firma adında mail karşıya gidiyor 😀 ama tabi ns ler yönelmediğinden geri cevap veremiyorlar. Ama gmail biraz önlem almış fake maillerde biraz daha dikkatli nekadar dikkatli olsada elbet bir yolunu buluyorlar.

  Durmuş Kavcıoğlu / Cevapla
 14. Her yer dolandırıcı dolmuş arkadaş. Kime güveneceğimizi şaşırdık.

  2 kişilik oyunlar / Cevapla
 15. özellikle son zamanlarda fatura vb. başlıklarla mail atılıyor bunlara dikkat etmek lazım.

  program indir / Cevapla
 16. Böyle önemli bir konu için bilgilendirdiğiniz için teşekkürler ellerine sağlık

  fazla kilo / Cevapla
 17. mailleri açarken dolandırılmayı anladık da yetişkin fotoları göndermeye başladılar artık. Anlam veremiyorum bu spamcılara, açarken dikkatli olun maillerinizi, bilmiyorsanız göndereni hiç açmayın bile

  hasindir / Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*